Lenovo z570 kablosuz ağ sorunu

Başlatan hamza939393, 23 Mart 2012 - 10:09:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hamza939393

Arkadaşlar 3 gün önce lenova z570 aldım i5 8gb ram 2gb ekran kartı 750gb hafıza var özelliklerine göre iyi bilgisayar ama ne yazıkki wirreless sorunu var yurtta kalıyorum ortak internet ağı var öğrenciler için bütün aradaşlar kullanabiliyor ama o ağı kullanamıyorum hep hata veriyor bu yuzden idarenin ağını kullanıyorum onda da modem den biraz uzaklaşınca hemen internet kopuyor önceden bu konu açılmış ancak oradaki açıklamalardan bişey anlamadığım için yeni konu açmak zorunda kaldım bana ne yapmamı önerirsiniz acil yardımlarınızı bekliyorum.....

heartsmagic

Açık olan konudan devam etmek daha makul. Anlamadığın şeyleri orada sorabilirsin. Konu nerede?
Ayrıca okulda nasıl bir ağ kullanılıyor? Ancak, dediğim gibi mevcut bir konu varsa oradan devam edelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hamza939393

açık olan konudan devam edemedim çünkü kilitlemişler çözüldü sorun yazıyordu. ama ben bişey anlayammadım ordan bu konunun 4 veya 5 aşağısındaki konu. bi kod lar yazmışlar burdan hallettim demiş .
yurtta wirreles ağı var telefonumdan bağlanabiliyorum ilginç olan bilgisayarımdan bağlanamıyorum. genel olarak z 570 lerde bi sorun mu var acaba bu wirreles konusunda çünkü google yazdım bir sürü sayfa açıldı ama çözüm bulamadım daha
bide bağlanamdığım wirreles ağında sabahları çok az kişşi bağlanıyor o zamn girebiliyorum internete ama akşam olunca az bi yoğunlukta giremiyorum ???

if

@hamza939393, ctrl+alt+t ile uçbirimi açın,lspci
lsmod
iwconfig
ifconfig
komutlarını girin, çıktılarını buraya [code][/code] etiketi içerisinde aktarın.

hamza939393

ctrl+alt+t yapıyorum ama hiç bişey çıkmıyor karşıma

if

@hamza939393, Ubuntu kullanıyorsunuz, değil mi? Kullanıyorsanız hangi masaüstünü kullanıyorsunuz? Ekranın sağında bir panel var mı?

hamza939393

malasef Henüz kullanmaya başlayamadım

syoxn

Ben zamanında çok araştırıp şu şekilde çözüp forumda da paylaşmıştım;

sudo service network-manager stop
sudo rmmod acer_wmi
sudo modprobe acer_wmi
sudo rfkill unblock all
sudo service network-manager start
sudo rmmod -f acer_wmi

sonra da;

sudo su
echo "blacklist acer_wmi" >> /etc/modprobe.d/blacklist.conf
exit

if

Alıntı yapılan: hamza939393 - 23 Mart 2012 - 17:46:10
malasef Henüz kullanmaya başlayamadım

Ubuntu kullanmıyorsanız size nasıl ayrdımcı olabiliriz? Sunduğumuz çözümler Ubuntu için.