[Çözüldü] Basit bir uygulama için hafif pencere yöneticisi

Başlatan Soo, 08 Aralık 2011 - 03:34:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Soo

Merhaba arkdaşlar çekirdeğe .py kodu gömmek istiyorum ?
Bunu nasıl yapabilirim ?

Teşekkürler..

burk

O python kodunun işlevi nedir? Amacın çekirdeği derlemek midir?

Soo

Python'da bir arayüz programı var diyelim ki hesap makinesi bu program. Bilgisayar açılır açılmaz bu hesap makinesi programını açmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Teşekkürler...

sem

Çekirdekle bunun bir ilişiği yok.. Sizin istediğiniz sadece bir uygulamayı açılışta başlatmak..

Sistem -> Tercihler -> Başlangıç Uygulamaları   bölümüne uygulamanın çalıştırılacak kodunuz eklemeniz yeterli...

System -> Preferences -> Startup Applications sisteminiz ingilizce ise buradan erişebilirsiniz...

Hatta .desktop uzantısını ~ dizininde biz gizli dizine atmanız da yeterli oluyordu fakat anımsayamadım şimdi.. Bilen arkadaşlar bahsedecektir...

Dediğim gibi; çekirdek ile işiniz yok =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

Soo

Çok teşekkürler . Bir sorum daha olacaktı ben bu programın gnome arayüzü açılmadan önce açılmasını istiyorum.
Böyle  bir şey mümkün mü? Ya da gnome arayüzünü hiç açmamak sadece bu programı çalıştırmak.?

Teşekkürler...

heartsmagic

İstediğin uygulama tam olarak hangi seviyede çalışacak? Masaüstü olmadan arka planda çalışan bir şey midir kendisi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Soo

Basit bir arayüz programı . Bilgisayarda sadece o programın çalışmasını istiyorum . Benim arayüzle bir işim olmadığı için arayüzün ram yemesini istemiyorum .
Böyle bir şey mümkün mü?

Soo

Merhaba arkadaşlar,

Benim şu şekilde bir sorunum var ben bir program yazdım , bu programı başlıtıcı oluştur ile çalıştırıyorum ve bilgisayar üzerinde sadece bu program çalışıyor fakat ben istiyorum ki sonuçta gnome masaüstü arayüzünü kullanmıyorum . Kullanmadığıma göre gnome'u nasıl pasif edebilirim.?

Teşekkürler...

if

Konuları ben birleştirdim. İkinci açtığınız konudaki sorunuzun yanıtı ile buradaki sorunuzun yanıtı aynı yere çıkıyor bir nevi.

sem

Yazılan uygulama nedir? Bir GUI midir? Bir GUI uygulaması çünkü mantıken bir pencere yöneticisine ihtiyaç duyacaktır, bir pencere yönetecisi de mantıken masaüstü yöneticisne ihtiyaç duyacaktır. Buradaki masaüstü yöneticisi devre dışı bırakmak istediğini Gnome oluyor... Bu durumda daha fazla detay vermelisiniz yorum yapabilmemiz için... Program eğer hesap makinesi ise hangi pencere yönetici ile açılacak acaba, bunu denerken teoriniz nedir?

Bilgisi olan arkadaşlar dahilinde beyin fırtınası ile =) belki bir şekilde istenilen yola uygun olarak istek gerçekleştirilebilir, ama düz mantıkdüşündüğümüz zaman ilk cümlelerimde anlattığım gibi sıkıntılı bir durum gibi gözüküyor.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

burk

@Soo
Bir öneri de ben yapmak istiyorumi benim konunun akışından çıkardığım şey Ubuntu gibi son kullanıcıya hitap eden bir dağıtımdan çok, seçenekleri kendinin belileyeceği bir sürüme ihtiyacın duyduğun, o yüzden aklıma ilk gelen sürüm Arc oluyor, incelemeni öneririm.

Soo

Evet hazırladığım program bir gui  . hesap makinesi degil program. Bu program pc üzerinde sürekli çalışıcak hiçbir zaman gnome'la işim olmayacak . Bu yüzden gnome'un ram ve hafıza yemesini istemiyorum.

heartsmagic

Gnome istemiyorsan sadece pencere yöneticisi kıvamındaki Openbox, Fluxbox gibi yöneticileri deneyebilirsin. En azından bir pencere yöneticisine ihtiyacın var senin, Gnome olmasın tamam ama dediğimiz gibi bir tanesi ile çalışman lazım. Arayüzü sağlayacak bir şey olmadan arayüzle yazılmış bir uygulamayı başka nasıl çalıştırmayı düşünüyorsun?

Soo

Arayüz Çekirdeğe gömülerek bu işlem yapılabilir mİ?

heartsmagic

@Soo, bazı temel meseleleri eksik bildiğini düşünüyorum. Çekirdek nedir?

Alıntı Yap
Çekirdek ya da İngilizce'deki ifadesiyle kernel. Çekirdek genel anlamda bilgisayarın üzerindeki yazılımlarla donanımları arasında iletişimi sağlar. İletişim sağlamakla da kalmaz, bu kaynakları yönetir. Kısacası sistemimizde bulunan işlemci, bellek ve diğer donanımlarla haberleşme ve yönetim işini çekirdeğin ta kendisi yapar.

Çekirdek geçtim bir pencere yöneticisini senin düşündüğün tarzda hiçbir şeyi barındırmaz.

Soo

Çok teşekkür . Openbox'ı şimdi inceledim . Tam benim istediğim gibi bişey . Problem çözüldü konut kilitlenebilir.

Tekrar teşekkürler heartsmagic ...

burk

Alıntı yapılan: Soo - 09 Aralık 2011 - 02:04:36
Çok teşekkür . Openbox'ı şimdi inceledim . Tam benim istediğim gibi bişey . Problem çözüldü konut kilitlenebilir.

Tekrar teşekkürler heartsmagic ...
Öyleyse başlığa [Çözüldü] etiletini ekle ki yönetici arkadaşlar kolayca konuyu kapatabilsin ve aramalarda bu başlığın sonuç verdiğine kolayca ulaşabilelim. :)

heartsmagic

@burk'a hatırlatma için teşekkür ediyor, elimi kirletmişken başlığı etiketeyip kapatıyorum. Sonraki çözülen başlıklar için her zaman etiketleme bekleriz ama :)