ekran parlaklık ve klavye sorunu

Başlatan Gesko, 14 Aralık 2013 - 15:20:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gesko

Merhaba arkadaşlar ;

2 tane sorunum var ubuntu kurdum iyi hoş ama bu dediğim konularda sıkıntı yaşıyorum .

1 - ctrl + a yapamıyorum

2 - Sistem ayarları / ekran parlaklık ve kilit sigesini masaüstünde istiyorum . Sürekli gir çık yapmak istemiyorum .Bir türlü yapamadım.
"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.''

M.Kemal ATATÜRK

heartsmagic

1. Nerede ctrl+a yapamıyorsun? Bizi tahmin etmeye zorlama lütfen.
2. O dediğin ayar adı üzerinde parlaklık ve kilit seçeneklerini ayarlamaya yarıyor. Bir kere yaparsın sonra bir sonraki ihtiyacına kadar girmezsin oraya. Her daim gir çık yapılacak bir yer değil orası. İstediğin şey tam olarak nedir, parlaklık şiddetinin ayarını yapmak mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Gesko

hocam teşekkürler ben 14,04 guncelleme yaptım ondan sonra böyle oldu . Klavye hallettim .Ama ben normalde xfce oturumu açtıgım zaman bunlar oluyordu .Bende direk gnome üzerinden çalışıyorum . Sıkıntı yok şimdilik .

Bilgisayar özelliklerimde iyi 64 bit kullanıyorum .Heralde bu yeni sürüm bazı hataları var ondandır diyorum saolun
"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.''

M.Kemal ATATÜRK

heartsmagic

İlk iletinde "Ubuntu kurdum" demişsin, son iletinde "14.04'e güncelledim" demişsin. Konuları açarken daha açıklayıcı olursan bu en fazla sana fayda sağlar.
Kaldı ki, bu başlık 14 aralık'ta açılmış. 14.04 o sıralar beta 2 bile değildi. Şu an ancak beta2 oldu. Eğer henüz kararlı olarak yayımlanmamış bir sürüm kurduysan bu sürümde hataların olması gayet normaldir. Hiçbir yerde geliştirilme aşamasında olan bu sürüm önerilmez.

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.