[Nasıl]Java Çalışabilir Dosya

Başlatan srgnaras, 26 Ekim 2013 - 12:38:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

srgnaras

Javada bir program yazdım. Bildiğiniz dör işlem yapıyor.. Büyük ilerleme ancak bunu nasıl çalışabilir dosya yapabileceğimi bilmiyorum.
İnternette bakındım ancak tam olarak neyi nasıl aramam gerektiğini bilmediğim için pek * bir şey bulamadım. Yapmak isteiğim masaüstündeki bir java (mesela cep telefonları için .apk uzantısı kullanılır) dosyasını çalıştırmak. Yani programı çalıştırmak istiyorum. Eclipse kullanıyorum. 

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Ekim 2013 - 14:52:38

Buradan nasıl yapabileceğimi buldum. Tek fark linux üzerinde .jar uzantılı dosya oluştuktan sonra ona program gibi çalışma özelliği veriyoruz.
Eğer bunu yapmazsak :

hatası alırsınız. Son olaraksa programın çalışır hali..
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.

ekremsenturk

.jar uzantılı bir dosyayı çalıştırabilmek için, dosyayı sağ tıkla ve "başka bir uygulama ile aç" seç ve programlar arasından "openjdk" veya sende ne kuruluysa, onu seç. Aynı dosyayı bir daha tıkladığında, sende kurulu olan Java sürümünü destekliyorsa, açılacaktık.

srgnaras

@ekremsenturk ilk seferinde problem vardı ancak ikinci iletimde anlattığım gibi o problemi çözdüm. O yüzeden de başlığı [Nasıl]'a çevirdim yani şu an bir problem yok yinede teşekkürler.
En zengin insan en güçlü arkadaşlara sahip insandır.