[Çözüldü] gts 450 ekran kartı için *kararlı nvidia sürücüsü hangisidir

Başlatan şenol, 12 Şubat 2016 - 23:28:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

şenol

arkadaşlar bu başlığı açtım çünkü takılan donan oyunlarda artık ekran kartı sürücüsün den şüpheleniyorum . şu an ki sürücüm 352.63 sahipli test edildi . ve ek sürücülerde 4 tane daha eski nvidia sürücüsü var hangisini kurmalıyım ? çünkü gts 450 bayağı bir eski kart 2010 da çıktı acaba oyunlarda yeni bir sürücüyle mesela 352.63 gibi uyumsuzluk yaratabilirmi ? * bir şey daha nvidia nın sitesinde daha yeni bir sürücü var onu elle indirip nasıl kurabilirim . uç birimden kurmayı bilmiyorum onun için sordum yardımlarınız için sağolun .
cpu / amd ryzen 7 / 1700 / 3.90 ghz o.c
anakart / msi b 350 tomahawk . gpu / amd rx 580 8 gb  
24 gb / ddr 4 ram / 3066 mhz de çalışıyorlar
250 gb / samsung 850 evo ssd

betseg

NVIDIA kart sürücüleri 2004-2006, 2006-2010 ve 2010-günümüz olarak üçe ayrılıyor, baktığıma göre sizin kartınız son kategoridekilerin ilk kartlarından biri. En son sürücüyü kurabilirsiniz.

şenol

teşekkür ederim . birde şimdi sitesinden indirdim diyelim 64 bit linux olanını elle nasıl kurarım ? dosya ya tıkladığımda direkt kurarmı ? bir yerde okudum uç birimden sudo apt-get purge filan yapmak lazımış eski kurulmuş olan nvidia sürücüsünü gerek varmı ? yoksa direk üstüne kurarmı ? arkadaşlar root nasıl olunur ? sürücüyü indirdim uç birimden çalıştır dedim root ol diyor ? neyapacaz birde normal çalıştır var öylede çok uzun sürüyor sürücüyü yüklemesi . öğrenene kadar bir yardım arkadaşlar allah razı olsun hepinizden

heartsmagic

Konuyu Nvidia bölümüne taşıyalım.

Elle sürücü indirip kurmana gerek yok, sistem üzerinden kur ve rahatına bak şimdilik. Son sürücü emin ol depolardakinden fazlaca bir şey katmayacak sana. Yok, illa isterim diyorsan Nvidia bölümünde anlatımımız var:

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=21050.0

Not0: İşin başında olduğun için bence yanaşma, yanaşacaksan ve sorun yaşarsan vakit ayırabileceğinden emin ol.
Not1: Makinende Optimus varsa elle sürücü kurma.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

şenol

elle sürücü kurmaya gerek yok o zaman . zaten baktım konuya beni aşar yapayım desem sistem dosyalarınıda silerim yanlışlıkla dediğiniz gibi hiç gerek yok böyle devam edeyim . teşekkürler cevap için .  arkadaşım 10 gün önce burada çözüldü diye düğme vardı şu an düğmede çalışmıyor :) bu konuyu nvidia ya nasıl taşıyacam onuda bilmiyorrum allah razı olsun sizden yavaş yavaş öreniyorum . hata bende yanlış yere bakmışım teşekkür ederim ... onurkinin . grafikler zaten düşük sağol hatırlatığın için . büyük ihtimal dll lerle ve direct x lerle bir sorun var çözecez baklım :)

onurkinin

Takılmadan kastın anladığım kadarı ile FPS düşüklüğü. Oyunlarda FPS 30'un altına düştüğü zaman takılmalar başlıyor.

Ekran kartın eski zaten, oyundaki grafik ayarlarını düşürerek bir nebzede olsa deneyebilirsin.

heartsmagic

@şenol, amin, hepimizden olsun diyelim.
İlk iletinin sağ tarafındaki "Değiştir" yazısına tıklarsan etiketi görürsün. Şurada tarifi var: cozuldukonusu
Konu taşıma işini biz yaparız, ben sadece hangi forumu tanı ve konuları ona göre doğru bölümlere açmaya çalış diye o notu düştüm :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.