[Çözüldü] Sitelere erişim çok yavaş

Başlatan yağmuradam, 04 Aralık 2010 - 02:01:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yağmuradam

Şu anda Eth0 üzerinden otomatik olarak ADSL bağlantısı sağlıyorum. Sitelere çok yavaş erişim sağlanıyor. AirTies RT 102 modelli bir modemim var. ADSL bağlantısının elle ayarını nasıl yapabilirim?
      '' VPN Connections'' altında ''Configure VPN'' iletişim kutusunda ''DSL'' bölümü var. Burada bağlantı eklemek için ''Add'' yolunu kullandım. Fakat oradaki kutulara hangi değerleri gireceğimi bilmiyorum. Elimde sadece, ''IP adresim'','' Alt Ağ Maskesi'' ve ''Varsayılan Ağ Geçidi'' değerlerim var. Yardımcı olursanız sevinirim.

GNUbuntu

Elle DNS adresleri gir. Örneğin Open dns ya da Tübitak dns adresleri. Başka bir elle yapılandırma yapmaya gerek yok sanırım.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Dns_adreslerini_de%C4%9Fi%C5%9Ftirmek

Olmazsa Forumda internette yavaşlama ve Ipv6 yı iptal etmek hakkında arama yap.
Önce Saygı...

heartsmagic

Nasıl bir modem kullanıyorsun?
VPN değil senin aradığın yer. Ayrıca elle yapılandırmak hızı arttırmaz. Bir ihtimal DNS değişikliği fayda verebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yağmuradam

heartsmagic;
        Airties RT-102 kablolu modem kullanıyorum. Benim problemim sitelere erişimin çok geç olması. Siteye bağlanmak için çok uzun zaman bekliyorum. Fakat bağlantı noktasını yakaladığı zaman siteyi hızlı bir şekilde indiriyor. O yüzden elle yapılandırmak istedim.

zeitgeist

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 04 Aralık 2010 - 02:52:34
Elle DNS adresleri gir. Örneğin Open dns ya da Tübitak dns adresleri. Başka bir elle yapılandırma yapmaya gerek yok sanırım.
http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Dns_adreslerini_de%C4%9Fi%C5%9Ftirmek

Olmazsa Forumda internette yavaşlama ve Ipv6 yı iptal etmek hakkında arama yap.

Denedin mi?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

yağmuradam

zeitgeist ve GNUbuntu;
   Yazdığınız gibi yaptım. Fakat  DNS Servers kutusuna OpenDNS değilde, kendi modemime ait DNS adreslerimi girdim. Şu anda web sitelerinden çok daha hızlı cevap alabiliyorum. İkinize de çok teşekkür ederim.

zeitgeist

Sevindim  :) Çözüldü diyelim mi o halde konuya?
Özgürlüğü ne kadar anlarsan o kadar az sahip olursun. John Fowles

heartsmagic

Kendi modemine ait olan DNS adresleri zaten sorun yaşadığın an kullandığın DNS adresleridir. Kısacası modemin senin ISS'en üzerinden alır DNS bilgilerini.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

yağmuradam

heartsmagic,
   Senin yazdığın gibi farklı DNS Server'ları kullandım, daha doğrusu OpenDNS 'e ait olan DNS Sever numaralarını kullandım. Fakat şu anda internette hiçbir sayfa gelmiyor. Auto eth0'ın ''Last Used'' Bölümü ''never'' olarak işaretlendi. Başka DNS numaralarını da kabul etmiyor. Bu notu size başka bir dağıtım üzerinden yazıyorum. Ne yapmam gerekiyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Aralık 2010 - 00:48:40

heartsmagic,
   Auto eth0'ı silip, sistemi yeniden başlattım. Kendi modem ayarlarıma girip DNS ayarlarını oradan tekrar girdim. Artık internet sayfaları geliyor. Hem de hızlı bir şekilde. Artık Çözüldü olarak işaretleyebiliriz.