[Çözüldü] Bir veritabanına birden fazla wordpress kurulumu

Başlatan zeusmaster, 04 Mayıs 2012 - 11:31:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeusmaster

Arkadaşlar üniversitede bana tanımlı bir web alanı var ve sadece bir adet veritabanı verildi. İkinciyi istediğimde sorun çıkartıyorlar. Bundan dolayı bu alana ben birden fazla wordpress kurulumu yapmak istiyorum.
1ve2
olacak şekilde. Bu mümkünmüdür acaba? internette birşeyler gördüm ama kurcalamadan önce bir doğrulatma istedim :)
Up and Running...

alquirel

Aslında WordPress'te Multisite diye bir olay var. Tek kurulumla iki veya daha fazla site açabiliyorsun.
Hiç denemediğimden, ayrıntısı için bağlantı vereceğim sadece : http://codex.wordpress.org/Create_A_Network

Ben olsam şöyle yapardım, iki dizine de ayrı ayrı WordPress dosyalarını koyardım. Aynı veritabanını kullanarak kurulum yapardım, ama bir farkla, veritabanı öneklerini değişik tutardım. Mesela biri wp1_ olsun, diğeri wp2_ olsun.

Bunu da denemedim, ama denemeye değer. Çünkü WordPress'in veritabanı öyle sunucu yoracak cinsten büyük bir veritabanı değil, ikisini bir arada tutabilirsin diye düşünüyorum.

Gabriel

@alquirel'in dediği doğru. Veritabanı tablolarının ön eklerini birbirinden farklı vermelisiniz.
Şu an bu şekilde tek veritabanı içerisinden hem drupal hem de joomla site yayını yapabiliyorum.
Yeryüzü bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık.

zeusmaster

@alquirel, hocam dediğin gibi yaptım sorunsuz çalışmakta siteler. Teşekkür ederim :)
Up and Running...

alquirel

Alıntı yapılan: bahdem - 04 Mayıs 2012 - 17:58:36
@alquirel, hocam dediğin gibi yaptım sorunsuz çalışmakta siteler. Teşekkür ederim :)

Rica ederim. Etiket geldiğine göre kilitiyorum...