Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat Duyuruldu

Başlatan karaghost, 09 Ekim 2010 - 10:37:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

krwlng

DNS belirtilmediği taktirde sistem otomatik olarak servis sağlayıcının dns adreslerini kullanır, belki dns servislerinde bir sorun olmuştur o sıra, malumunuz bu ttnet'te çok yaşanan bir durum.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Yiğit Ateş

Bende de oluyor ara sıra, kurulum sırasında dil paketlerini indiremiyordu DNS yüzünden. Kurulumdan sonra ilk yaptığım işlerden biri oluyor DNS'i değiştirmek.

ozan2680

Ubuntu 10.10  Kernel 2.6.36, Gnome 3.0, Firefox 4 ile gelseydi süper olurdu.
Speed

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ozan2680 - 13 Ekim 2010 - 21:21:22
Kararlı olmayan sürümlerle gelmesi ne kadar doğru olurdu?

ozan2680

Alıntı yapılan: Yiğit Ateş - 13 Ekim 2010 - 21:29:51
Alıntı yapılan: ozan2680 - 13 Ekim 2010 - 21:21:22
Kararlı olmayan sürümlerle gelmesi ne kadar doğru olurdu?

stabil sürümleri ile demek istemiştim :) kernel 2.6.36 ve Firefox 4 neredeyse stabil sürümleri çıkmak üzere.
Speed

heartsmagic

Alıntı yapılan: ozan2680 - 13 Ekim 2010 - 21:53:12
... neredeyse stabil sürümleri çıkmak üzere.

Mesele bu işte, neredeyse çıkmaz üzere. Kararlı adı altında çıkan bir sürüm bunları içeremez.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yiğit Ateş

@ozan2680 gönlünden geçeni söylemiş sanırım, böyle olması lazım tarzında değil. Tabii ben öyle anladım :)

heartsmagic

Haliyle gönlünden geçeni söylemiştir :) Bizler de gönlü kırılmasın diye, daha doğrusu Ubuntu geliştiricileri aslında neden gönlünü kırmış olmuyor diye açıklama yaptık :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

stratovarius

10.04 de göre daha hızlı bir sitem olmuş , ayrıca ilk defa sony için acpi modullerinin geldiğini gördüm(her ne kadar benim laptopla hotkeysleri uymasada).

Yanlız bu hızın biraz götürüleride olmuş , 10.10 cpu ve sistem kullanımı 10.4 de göre daha yüksek. Ortalama 2 derecelik bir sıcaklık artışı yaşadım.

Özel tuşlar sorunu yakında çözülecek diye umut ediyorum, sıcaklığa gelincede önümüz kış çok sorun olmayacaktır :P

Rcde smplayer sorunum vardı , oda çözülmüş durumda. (bunda medibuntu depolarından gelen mplayer güncellemesininde payı olabilir)

Olorin

Windows'tan Ubuntu'ye yeni geçen bir kullanıcı olarak çok memnunum. Kurulum esnasında iki ayrı diske hem Windows Vista hem de Ubuntu 10.10 kurulu olmasını istediğimden ntfs uyumsuzluğu yaşadım ancak onu da ntfs-config'ten çözdüm. Akşama da DNS ayarları, hosts dosyasını hallettim mi cillop gibi olacak :) Evine ilk defa bilgisayar gelmiş çocuk gibiyim, her gün yeni bir şey öğreniyorum. Karmaşık hesaplamalar bulunan excel dosyalarımı bile OpenOffice ile sorunsuz açabiliyorum. Ben seneye büyük ihtimalle Windows'a veda ederim...

bengezginci

Merhaba Arkadaşlar. Yeni Sürümün Çıktığını Malesef An İtibariyle Öğrendim.Ubuntu 10.10 64 Bit DVD Kalıbının Adresini Bulamadım.Bilen Arkadaşlar Yazarlarsa Çok Memnun Olurum.

serkans1

özgür dünyayı seviyorum...

bengezginci

Alıntı yapılan: serkans1 - 15 Ekim 2010 - 18:19:58
Alıntı yapılan: bengezginci - 15 Ekim 2010 - 18:10:30
Merhaba Arkadaşlar. Yeni Sürümün Çıktığını Malesef An İtibariyle Öğrendim.Ubuntu 10.10 64 Bit DVD Kalıbının Adresini Bulamadım.Bilen Arkadaşlar Yazarlarsa Çok Memnun Olurum.
http://www.ubuntu-tr.net/indir/

Desktop 64 bit: ftp://ftp.linux.org.tr/ubuntu-releases/maverick/ubuntu-10.10-desktop-amd64.iso

torrent
http://releases.ubuntu.com/10.04/ubuntu-10.04.1-alternate-amd64.iso.torrent

Verdiğiniz Adres CD Kalıbı İçin.Oysa Ben DVD Kalıbını Sormuştum.Yine de Teşekkürler.

EDİT : Sanırım Buldum.

serkans1

özgür dünyayı seviyorum...

canosayan

10.10 çıkması sanırım ubuntu kullanıcılarını çok sevidirdi. normalde 1600 civarında gezen günlük forum ziyareti. 10 Ekim günü 2563' e 9000 civarında gezinen sayfa görüntüleme sayısı ise 17086 sıçradı.

Bu ziyaretleri ise 1681 farklı ziyaretçi gerçekleştirdi. Bu ziyaretçilerden sadece 306 tanesi internet explorer kullanıyordu.
Chmod bizim işimiz.

krwlng

Bence ne kadar çok iexplorer kullanıcısı tarafından ziyaret edilirsek o kadar iyi, demek ki win'ciler bile ubuntu forumlarını takip ediyor, bu geniş zamanlı geçiş sürecine işaret olabilir. (Sistemi bozup win ile sorunlarını yazmaya girenleri saymazsak. Ben o işi bile canlı cd ile yapardım şahsen.)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

ScaryMan

İşten anca fırsat bulup bugün kurabildim. 10.04'te yaşadığım sorunların hiçbiri yok artık. Bu beni çok sevindirdi.

Tek bir nokta gözüme çarptı. O da kurulumda MP3 için üçüncü parti yüklememi seçmeme rağmen Ubuntu açıldığında Rhytmbox'a girdiğimde mp3 desteği yüklü değil demesiydi. Ben de tekrar kurdum mecburen. Çok bi sorun değil ama nedenini bulup çözmek gerekebilir.

mozakca

Ben de çok sevinmiştim ama Vodafone 3g mobil modem kullanıyorum. Bazen bağlantı sağlamak için bilgisayarı defalarca açıp kapatmak zorunda kalıyorum. Sanırım kablosuz bağlantıyla ilgili bir problem yaşanıyor yeni sürümde ilerleyen zamanlarda inşallah düzeltilir. Aksi halde şimdiden soğumaya başladım.
sevgi, emek ister.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: ScaryMan - 16 Ekim 2010 - 13:15:11
İşten anca fırsat bulup bugün kurabildim. 10.04'te yaşadığım sorunların hiçbiri yok artık. Bu beni çok sevindirdi.

Tek bir nokta gözüme çarptı. O da kurulumda MP3 için üçüncü parti yüklememi seçmeme rağmen Ubuntu açıldığında Rhytmbox'a girdiğimde mp3 desteği yüklü değil demesiydi. Ben de tekrar kurdum mecburen. Çok bi sorun değil ama nedenini bulup çözmek gerekebilir.
Ubuntu'nun Türkiye sunucularındaki sorundan kaynaklanıyor: http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,22835.0.html

ScaryMan

kaspara

merhaba,
ben 10.04 kullanıyorum ve sıfırdan kurulum yapmak istemiyorum bir sürü ayarlar var.
10.10 direk güncelleme yapsam sorun olur mu deneyen arkadaşlar var mı?
toshiba s. a350 laptop ati ekran kartı var ve problemli ürünler.
yanlış yere yazdıysam affola

stratovarius

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php/Ubuntu_10.10_Maverick_Meerkat

Bu bölümden yükseltme işlemlerini yaparak yükseltebilirsiniz, ama kimse size sorun çıkmaz diyemez.

Birçok arkadaş sorunsuz yükseltti , ama siz sorun yaşayabilirsiniz.

En güzeli kendiniz deneyip , göreceksiniz.

kaspara

teşekkür ederim. deneyeceğiz artık ne yapalım.

if

Alıntı yapılan: kaspara - 18 Ekim 2010 - 12:47:11
merhaba,
ben 10.04 kullanıyorum ve sıfırdan kurulum yapmak istemiyorum bir sürü ayarlar var.
10.10 direk güncelleme yapsam sorun olur mu deneyen arkadaşlar var mı?
toshiba s. a350 laptop ati ekran kartı var ve problemli ürünler.
yanlış yere yazdıysam affola

Bir sorun oluşmayacağı garanti edilemez. Nelerle karşılaşabilirsiniz; 10.04'de elle kurulum yaptığınız bir sürücü var ve o sürücü 10.10'da öntanımlı olarak kurulmuyorsa yine elle kurulum yapmanız gerekebilir, ekran kartınız ön-tanımlı tanınmıyorsa elle tanıtmanız gerekebilir. Ben 10.04'den 10.10'a yükseltme yaptım ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım. Bütün eski ayarlarınız olduğu gibi kalır. Sürüm notlarına bakabilirsiniz.

rick

Şu anda 10.10 kullanıyorum ve 10.04'ten pek bir farkını göremedim. Sadece makyajlanmış gibi görünüyor.