TTnet kota sorgulama programı?

Başlatan hakansral, 03 Aralık 2009 - 16:28:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hakansral

Ben kotalı internet kullanıyorum ve sürekli kotayı kontrol etmek durumundayım her seferinde web tarayıcı üzerinden yapmak zor oluyor.Ubuntu için böyle bir program var mı?Veri akışını ölçen bir program değil sadece kotamı öğrenebileceğim bir kısayol gibi bir program...Pardusta kotaci diye bir program vardı onun gibi, o programı kuramadım birtürlü.Sistemim 64bit...

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

hakansral

Jkotayı nasıl yükleyebilirim, arşivden çıkarttım ve Yapılandırmada yazan
  sh jkota
  komutuna sh: Can't open jkota şeklinde yazdı...

raspacı

programı bilmiyorum ama jkota dizini içine girip bu komutu vermelisiniz. Mesela:
cd jkoda_dizin_adi_neyse
sh jkota
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

ironic

Java tabanlı bir uygulamaymış.

jkota-0.5 dosyasını arşivden çıkarıp Home (Ev) klasörü içerisine atın.

Masaüstüne ya da istenilen panele başlatıcı ekleyin. Masaüstü için boş bir alanda sağ tık >> başlatıcı oluştur. Paneller için , panele sağ tık >> panele ekle >> özel uygulama başlatıcı uygulamacığını ekleyin.

Açılan pencerede

Ad kısmına herhangi  bir şey yazabilirsiniz. Ör: jkota
komut kısmına
java -jar 'home/kullanıcı_adınız/jkota-0.5/jkota.jar'
satrını ekleyin. (kullanıcı adınız kısmına kullanıcı adınızı yazın.)
Yorum kısmını boş bırakabilirsiniz.

Başlatıcıya tıkladığınızda uygulama açılacaktır.

hakansral

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim fakat çift tıkladığımda sitem tepsisi desteklenmiyor diyor...

ironic

komut bölümüne tam olarak ne yazdınız ?

hakansral

ironic

java -jar 'home/hakan/jkota-0.5/jkota.jar'

olarak değiştirip tekrar denermisiniz.

hakansral

Hiçbirşey olmuyor öyle de ...(tırnaklar yazılacak mı?)

raspacı

nereye gidersen git kendini de götürürsün.

ironic

hakansral

Sistem tepsisi desteklenmiyor.Jkota kapatılacak diye bir hata veriyor. Sistemin 64 bit olmasıyla alakası var mıdır?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Aralık 2009 - 19:20:51

Alıntı yapılan: wiper - 03 Aralık 2009 - 17:43:12
En iyisi bu.

http://code.google.com/p/kotaci/

Kotaci programını Pardus'ta kullanmıştım çok güzeldi fakat ubuntu da yükleyemedim daha doğrusu nasıl yükleneceği hakkında bilgi çok az.Kurulum için yardımcı olursanız sevinirim...

eren

http://jnmbk.blogspot.com/2007/11/kotac.html

Alıntı YapÖncelikle program derlemek için gerekli olan paketleri kurmalısınız. Google'dan gördüğüm kadarıyla bunun komutu şöyleymiş:

sudo apt-get install build-essential

Alıntı Yapçok teşekkür ederim ilginize evet o paketi kurduktan sonra su komutu ile kurulan dizinin içine girdim "qmake-qt4" komutunu verdim ve oluşan kotacı klasörünün de içine girip make install dedikten sonra yarım dakkalık bekleyişle kurdu. "./bin/kotaci" komutu ilede çalıştırdım. Teşekkür ederim. İyi çalışmalar.

Böyle bir açıklama yapılmış. Beceremezseniz yardımcı oluruz.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

canosayan

jkotacı captcha çözmek için bir siteye üye olmanızı buradan bir api almanızı istiyor. sitede size api için mesaj göndermek istiyor. ama smsleri sadece abd ye atıyor. o yüzden biraz kullanmak zor gibi.
Chmod bizim işimiz.

hakansral

Alıntı Yap
Böyle bir açıklama yapılmış. Beceremezseniz yardımcı oluruz.

sudo apt-get install build-essential paketlerini kurdum cd ile arşivi çıkarttığım dizine girdim qmake-qt4 yazdım make install dedim hedef bulunamadı dedi.

Daha uğraşmam herhalde her seferinde web tarayıcıdan girmek zor olacak ama ne yapalım katlanacağız :)

eren

Ubuntu için kurulum anlatılmış. Denemedim ama muhtemelen çalışıyordur. Komutlar sırasıyla uçbirimde verilecek.

Alıntı Yap1. Adım

sudo apt-get install build-essential

2. Adım

sudo apt-get install qt4-qmake

3. Adım

wget http://kotaci.googlecode.com/files/kotaci-0.6.tar.bz2

4. Adım

tar xvjf kotaci-0.6.tar.bz2

5. Adım

cd kotaci-0.6

6. Adım

qmake-qt4 && make

7. Adım

./bin/kotaci

canosayan

demin bende denedim. 6 adım şunu döndürüyor.
/usr/bin/uic-qt4 ui/captchawindow.ui -o build/ui_captchawindow.h
make: /usr/bin/uic-qt4: Komut bulunamadı
make: *** [build/ui_captchawindow.h] Hata 127

Chmod bizim işimiz.

eren

Bunun çözümü trolltech sitesinde anlatılmış. Yaklaşık 50 MB veri indirilmesi gerekiyor, şu an indiriyorum çözüm önerisini deneyeceğim. Eğer olumlu sonuç alırsam nasıl yapılacağını yazarım.

eren

İlk önce şu komutu verin.

sudo apt-get install git-core

Alıntı YapQt snapshot is the latest trolltech snapshot of the upcoming qt version. Choose this alternative method only if you are especially curious. Otherwise, follow the directions in the section above to get the release version. Issue these commands to get the latest qt snapshot:

$ git clone --depth 1 git://labs.trolltech.com/qt-snapshot
$ cd qt-snapshot
$ ./configure -no-accessibility -no-exceptions -no-qt3support

Accept the licence. At the end of this, jot down the directory that qt will be installed into. On my computer it is /usr/local/Trolltech/Qt-4.5.0-snapshot-20080518. Now we are ready to compile and install qt. This will take a while. Type: make && sudo make install and press enter. Be sure to add the bin directory inside of installation directory to your PATH: export PATH="/usr/local/Trolltech/Qt-4.5.0-snapshot-20080518/bin:$PATH". Be sure to use the directory given by the configure script, and not the one used here as an example.

Ben indirmeye çalışıyorum ama çok yavaş iniyor. @canosayan istersen sen deneyebilirsin.

canosayan

Chmod bizim işimiz.

heartsmagic

Alıntı yapılan: canosayan - 03 Aralık 2009 - 20:24:00
jkotacı captcha çözmek için bir siteye üye olmanızı buradan bir api almanızı istiyor. sitede size api için mesaj göndermek istiyor. ama smsleri sadece abd ye atıyor. o yüzden biraz kullanmak zor gibi.

Eskiden telefon olayı yoktu. Benim orada bir hesabım var fakat benim api anahtarını da kaldırmışlar, numara veya Paypal ödemesi istiyorlar. Jkota'yı yazan arkadaş vatani görevini yapmakta, gelince bir güncelleme geçebilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

canosayan

Alıntı yapılan: heartsmagic - 04 Aralık 2009 - 01:12:06
Alıntı yapılan: canosayan - 03 Aralık 2009 - 20:24:00

Eskiden telefon olayı yoktu. Benim orada bir hesabım var fakat benim api anahtarını da kaldırmışlar, numara veya Paypal ödemesi istiyorlar. Jkota'yı yazan arkadaş vatani görevini yapmakta, gelince bir güncelleme geçebilir.

açıkçası amerikan vatandaşı değilseniz 10 dolar ödeyin deniyor. aslında shenturk e bir mail atsam. acaba eydsl i ubuntu altında tekrar derlemek mümkün olur mu?
Chmod bizim işimiz.

hakansral

Alıntı Yap

açıkçası amerikan vatandaşı değilseniz 10 dolar ödeyin deniyor. aslında shenturk e bir mail atsam. acaba eydsl i ubuntu altında tekrar derlemek mümkün olur mu?

Aslında çok iyi olurdu...