(Çözüldü)E17 Masaüstünde Kablosuz bağlantı

Başlatan neruda, 02 Ağustos 2009 - 16:42:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neruda

E17 masaüstünde internete kablosuz nasıl bağlanabilirim?
Güneş göçtü bir mülkün yıkılan tahtı gibi.
Ufuklar kararıyor yurdumun bahtı gibi.

Nazım Hikmet

mozakca

Kablosuz bir adaptör takarak kablosuz bağlantı kurabilirsiniz. Örneğin airties wus-300 gibi bir adaptör işinizi görür. Ama size sormak istediğim bir şey var. E17 masaüstü nedir?
sevgi, emek ister.

sabian

Linux camiasında kullanılan masaüstü versiyonlarından biridir. KDE,Gnome,Xfce... gibi, hafifliği ve hızlı oluşundan dolayı avantajlıdır. geniş adı Enlightenment masaüstüdür. e17 olarak da geçer.
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

mozakca

Teşekkürler. Yaklaşık 2 yıldır ubuntu kullanıcısıyım hiç bahsi geçmediğinden midir, nedir? Her gün yeni şeyler öğreniyorum. O zaman bir önceki cevabım alaylı gibi anlaşılabilir. Cahilliğime verin.
sevgi, emek ister.

neruda

:) Önemli değil arkadaşım.dewrim2 arkadaşımız konuyu açık ve net olarak anlatmış.
Olay şu; E17 masaüstüne geçince gnome network manager devre dışı kalıyor.Aradığım şey bu soruna bir çare.

Nazım Hikmet

utdmr

Alıntı yapılan: neruda - 02 Ağustos 2009 - 18:41:47
:) Önemli değil arkadaşım.dewrim2 arkadaşımız konuyu açık ve net olarak anlatmış.
Olay şu; E17 masaüstüne geçince gnome network manager devre dışı kalıyor.Aradığım şey bu soruna bir çare.
E17 kullanmıyorum ancak Wicd deneyebilirsiniz Network Manager olarak. Özellikle kablosuz ağlarda başarılı olduğunu duymuştum.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

sabian

Alıntı yapılan: utdemir - 02 Ağustos 2009 - 19:48:07
Alıntı yapılan: neruda - 02 Ağustos 2009 - 18:41:47
E17 kullanmıyorum ancak Wicd deneyebilirsiniz Network Manager olarak. Özellikle kablosuz ağlarda başarılı olduğunu duymuştum.

Bende hem Gnome hem Kde kurulu. Kde'ye geçince gnome network manager çalışmıyor bağlanamıyorum, wicd'i kurdum kde'de bağlandım ama gnome'a geçince bu sefer de wicd çalışmadı :D ilginçliklerle dolu günler geçiriyorum şu Karmic'le... bir an önce kararlı olsa da biz de keyfimize baksak :D

Alıntı yapılan: mozakca - 02 Ağustos 2009 - 18:12:32
Teşekkürler. Yaklaşık 2 yıldır ubuntu kullanıcısıyım hiç bahsi geçmediğinden midir, nedir? Her gün yeni şeyler öğreniyorum. O zaman bir önceki cevabım alaylı gibi anlaşılabilir. Cahilliğime verin.

Estafurullah, o ne demek. Hepimizin bilmediği birşey var ki burdayız, sorunlarımıza birlikte çözüm arıyoruz birlikte öğreniyoruz. saygılar...
"Özgür yazılım ile özel mülk yazılım arasındaki fark sosyal, etik ve siyasidir" Richard Stallman

Debian Sosyal Sözleşme
http://www.debian.org/social_contract.1.0.tr.html  saimbalkaya.blogspot.com guvercincurnatasi.wordpress.com

neruda

Benzer sorunlar e17 kuruluyken wicd çalışmıyor .Bende şimdilik e17 masaüstünü tamamen kaldırdım.En sağlıklısı yine gnome

Nazım Hikmet

mozakca

Öncelikle anlayışla karşılamanız beni sevindirdi. Arkadaşım başına gelen sorun benim ubuntu 8.10 kullanırken başıma gelmişti. Tabi o zaman masaüstü bilgisayarım vardı. Network Manager sorunluydu o zamanda. Fakat Wicd kullanmaya başladıktan sonra problemi çözmüştük.

İnşallah ilginçlikler son bulur. Sağlıcakla.
sevgi, emek ister.