XAMPP Sorunu Bir türlü düzelmiyor.

Başlatan hckr, 01 Eylül 2010 - 13:41:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hckr

Merhaba,

Ben web tasarım işleriyle uğraştığım için bilgisayarım üzerinde bir web sunucusu bulunmasına ihtiyacım var ve bu yüzden XAMPP kurulumunu yaptım,ancak php versiyonu 5.3.3 olduğu için XAMPP'yi kaldırarak yine XAMPP'nin eski versiyonlarında 1.7.1'i kurdum.Ancak bir çok sorunum var.Hiç bir sistem sunucu üzerinde çalışmıyor.En basitinden joomla kurulum dosyaları bile çalışmadı.Garip garip hatalar veriyor.Ve durumu bir türlü düzeltemedim.Bir kaç işlem yaptım ve XAMPP'yi kaldırdım ve tekrar kurdum ancak şu an XAMPP başlayamıyor hata veriyor.

Ne yapmalıyım.

alquirel

En azından php dosyaları açıldığına göre sunucu kurulumu olmuş ancak anladığım kadarıyla php'nin yeni sürümünde sorunlar yaşanıyor.
php yeni sürümünde bazı kullanım ve fonksiyonları artık desteklememeye başladı. Bununla ilgili çalıştırdığınız php betiklerinde şimdilik uyarılar veriliyor ekrana, ancak php'nin bundan sonra çıkacak olan yeni sürümünde bu fonksiyonlar tamamen devre dışı kalacak. Ve malesef şimdilik hazır sistemlerin bu yeni sürüme uygunluk konusunda bazı eksiklikleri olabiliyor. (mesela benim kullandığım bbPress'te bu mevcut.)

Bu kadar yorum boşa da olabilir. Siz ne tür hatalar alıyorsunuz, ve bunları google'da aradığınızda nasıl çözüm yolları buldunuz? Deneme imkanınız oldu mu?

Son bir tavsiye, XAMPP yerine LAMPP kurulumunu tercih edin derim.

hckr

Alıntı yapılan: alquirel - 01 Eylül 2010 - 15:36:23
En azından php dosyaları açıldığına göre sunucu kurulumu olmuş ancak anladığım kadarıyla php'nin yeni sürümünde sorunlar yaşanıyor.
php yeni sürümünde bazı kullanım ve fonksiyonları artık desteklememeye başladı. Bununla ilgili çalıştırdığınız php betiklerinde şimdilik uyarılar veriliyor ekrana, ancak php'nin bundan sonra çıkacak olan yeni sürümünde bu fonksiyonlar tamamen devre dışı kalacak. Ve malesef şimdilik hazır sistemlerin bu yeni sürüme uygunluk konusunda bazı eksiklikleri olabiliyor. (mesela benim kullandığım bbPress'te bu mevcut.)

Bu kadar yorum boşa da olabilir. Siz ne tür hatalar alıyorsunuz, ve bunları google'da aradığınızda nasıl çözüm yolları buldunuz? Deneme imkanınız oldu mu?

Son bir tavsiye, XAMPP yerine LAMPP kurulumunu tercih edin derim.
Sunucu kuruldu ama zannedersem dosya izinlerinde problemler var chmodu ayarladım ama hatalar alıyorum sorun php 5.2.x serisinde de var LAMPP kurdum ancak o da php 5.3.2 bana php 5.2.x serisi lazım ne yapacağım

alquirel

5.2'ye dönüşten ziyade ne gibi hatalar aldığınızdan bahsetseniz daha iyi olur, onları yazsanız sanırım çözüme daha çabuk ulaşırız.
Çünkü php'nin yeni sürümlerinde büyük değişiklikler yapacağı bir zamanda eski sürüm bağımlılıklarından bir an önce uzaklaşılması gerekir bence.

hckr

Alıntı yapılan: alquirel - 01 Eylül 2010 - 16:12:06
5.2'ye dönüşten ziyade ne gibi hatalar aldığınızdan bahsetseniz daha iyi olur, onları yazsanız sanırım çözüme daha çabuk ulaşırız.
Çünkü php'nin yeni sürümlerinde büyük değişiklikler yapacağı bir zamanda eski sürüm bağımlılıklarından bir an önce uzaklaşılması gerekir bence.
Şimdilik php 5.2 mecburiyetim var malesef.
dediğiniz gibi LAMPP kurdum ancak o da php 5.3'le geldi nasıl php 5.2'ye geçireceğim