Sopcast ile tv izlemek

Başlatan mce, 11 Haziran 2010 - 16:34:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mce

Şurada linux üzerinde Dünya kupası maçlarının nasıl izlenebileceğini anlatan bir yazı okudum. Ben de sopcast kurmaya karar verdim. Kurulum buradan alıntıdır.

1.Öncelikle libstdc++ kütüphanesini elle indirip kurmalısınız. Aşağıdaki adreslerden uygun .deb paketini indirip kurun.
   32-bit
   64-bit

2.Daha sonra konsolda aşağıdaki kodları çalıştırıp, programı kurun.
sudo add-apt-repository ppa:ferramroberto/extra && sudo apt-get update
sudo apt-get install sopcast-player sp-auth

Eğer bir problem olmadıysa, programı Uygulamalar > Ses ve Video > Sopcast Player yolunu takip ederek çalıştırabilirsiniz.

Program çalışınca sağda bulunan kanal listesinde en üstte "Sopcast Player Channel Guide" yazısının yanındaki butona tıklarsanız, kanal listesini güncelleyecektir. İstediğiniz kanalı çift tıklayarak izleyebilirsiniz.

Dünya kupası maçlarını izlemek için, burayı kullanmanızı tavsiye ederim. İzlemek istediğiniz maçın karşısında bulunan ufak tv kutusuna tıklayın. Örneğin Güney Afrika - Meksika maçı için bu sayfa açılıyor. Daha sonra sopcast yazan bir link bulup, adresi kopyalayın. Programa geri dönüp Ctrl + O yapın. Açılan pencereye adresi yapıştırıp tamam'a basın. Duruma göre farklı kanalları denemek isteyebilirsiniz.

Kendi ubuntumda denedim sorunsuz çalıştı. Şu an bu kanalı izliyorum. Tivibu'yu çalıştıramayan ubuntu kullanıcılarına faydası olacaktır sanıyorum.

badhero

Yanlış hatırlamıyorsam forumda vardı Sopcast anlatımı.

mce

İlk aradığımda bulamamıştım ama şimdi bakınca buldum.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,19415.0.html

Yönetici arkadaşlar kusura bakmasın.

badhero

Sağlık olsun. Maç bağlantıları için teşekkürler. :)