Ubuntu 14.04 NVidia Desteği

Başlatan querman, 28 Mayıs 2014 - 22:03:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

querman

Merhaba. Bilgisayarımın ekran kartı NVidia GT 630M. Bilgisayarımda daha evvelden Ubuntu 12.04LTS yüklü idi. Ancak şimdi 14.04 kurdum. 14.04 için ayrıca bumblebee kurulumu yapmam gerekir mi? Yoksa dahili olarak nvidia sürücüleri mevcut mudur?

iceboy

I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

querman

Verdiğiniz linkte benim sorum ile alakalı hiçbir cevap bulamadım. Acaba yanlış post mu attınız?

burak öztürk

Yeni bir kurulum olduğu için ekran kartı sürücüsü, bumblebee ...vs yeniden kurmak gerekir.

querman

12.04 kurulu iken HDMI üzerinden çıkış alamıyordum. Ancak 14.04 ile hiçbir extra sürücü kurulumu yapmadan direk HDMI' dan çıkış alabildim. O yüzden acaba NVidia sorununun ortadan kalktığını düşünmüştüm.

burak öztürk

Yani oyun ya da benzeri şekilde zor işler yapılmıyorsa aslında sistemin verdiğiyle yetinmek hem basitlik hem de orjinal hali yönünden mantıklı ve daha iyi.