[Çözüldü] Google 403 Yasak - Sizce bunun sebebi nedir?

Başlatan spirit, 27 Şubat 2009 - 01:04:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spirit

"Ancak sorgunuz bir bilgisayar virüsü veya casus yazılım uygulamasına ait otomatik isteklere benziyor. Kullanıcılarımızı korumak için, talebinizi şu anda işleme koyamıyoruz." diye başlayan...

Son iki saattir google a ne yazsam böyle bir uyarı ile karşılaşıyorum sizce bunun sebebi benim bilgisayarımdaki bir güvenlik sorunumu yoksa başka birsey mi?
Not:Üniversite ağını kullanıyorum oda arkadaşımın bilgisyarında böyle bir sorunla karşılaşmadık.
Linux ün güvenlik açısından iyi olduğunu biliyorum ama yinede içime bir kurt düştü...
[IMG]http://img172.imageshack.us/img172/4496/403yasak.th.png[/img]
Dell Inspiron 6400 Core 2 Duo T7200-2gb
Ati X1400 256 mb Video Card
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

heartsmagic

Hiç karşılaşmadığım bir durum. Aşağıdaki kodu girip devam etmeyi denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

spirit

Denenmiştir. Durum şöyle ben kodu girip devam ettiğimde sorun ortadan kalkıyor ama bilgisayarı yeniden kapatıp açtığımda eski hale geliyor yani hata veriyor. :'(
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

heartsmagic

Durum Firefox haricindeki gezginlerde de aynı mı?

spirit

Operada denedim durum aynı. Firefox ta geçmişi çerezleri falan temizledim değişen bir şey yok.
Not: Bilgisayarımda sadece Ubuntu var yani Windows dan falan gelen bir şey yok.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: spirit - 27 Şubat 2009 - 01:41:35
Operada denedim durum aynı. Firefox ta geçmişi çerezleri falan temizledim değişen bir şey yok.
Not: Bilgisayarımda sadece Ubuntu var yani Windows dan falan gelen bir şey yok.

Bu durumu ben de yaşamıştım ama inanın nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum. Aklıma bir çözüm yolu gelirse buraya geçerim.

heartsmagic

Sorunu Google'ın kendisinde arattığımda bunun ne Ubuntu'ya ne de Windows'a has bir şey olmadığını gördüm. Arama kriterine göre olan bir şey bu. Örneğin bende şu an normal aramalarda sorun yokken 200000000..20000000 gibi bir arama yaparsam aynı sayfayla karşılaşıyorum. Sadece kod istemiyor benden altta.

Sende her aramada mı bu gerçekleşiyor?

coldchris

Google ilgili bu sorun galiba proxy kullanınca ortaya çıkıyor.
A memory to carry on,
Story's over when the crowds are gone

spirit

Umut, ankara, aydin, bilkent bunlar aklıma gelenler. Hepsinde de aynı sorunla karşılaşıyorum. Şimdi diğer arama motorlarını da denedim.Yahoo,altavista,msn gibi onlarda sorun yok.

Edit:Korkum dün akşamüstü Hepsiburada.com dan kredi kartlı bir alışveriş yapmıştım yüklü miktarda. Bir güvenlik açığının ortaya çıkmasında çekiniyorum.

bytan

@coldchris'in dediği gibi, proxy ile dolaştığım zamanlar da bu sıkıntı çok sık aralıklarla karşıma çıkıyordu.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

heartsmagic

Fakat aynı ağdan bağlanan başka biri bundan etkilenmiyorken neden @spirit etkileniyor? Ubuntu altında kolay kolay güvenlik sıkıntısı yaşamazsın @spirit. Ancak insanın aklına her tür şeyin gelmesi çok normal. Fakat bu mesele cidden Google'ın kendisiyle alakalı gibi görünüyor.

bytan

@heartsmagic, haklısın. Kesinlikle ubuntu ile alakalı. Aynı ağda, ubuntu+tor kullanırken ben arama yapamazken, arkadaşlarım rahatça arama yapabiliyorlardı.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

heartsmagic

Hmm, o zaman ben yanlış söylüyorum :) Zira Google'da gördüğüm bundan bazı Windows kullanıcılarının da etkilenmiş olması. Hoş kimisi sadece arama kriterleri ile etkilenmiş, kimisi değiştirilmiş XP kullanıp IE7 ile etkilenmiş.

Fakat @spirit eğer tor gibi bir proxy kullansa sanırım bunu bilirdi. Acaba ağ üzerinden kullanılan bir Proxy + Ubuntu mu buna sebep oluyor? @bytan senin de düşündüğün bu sanırım.

bytan

@spirit'te bitiyor iş. Merak ediyorum tor veya privoxy kullanıyor mu sisteminde. Eğer kullanıyorsa, sorun kalmaz ama kullanmıyorsa; hiç bir fikrim yok şu an için.

PF @ ST

coldchris

@spirit Diğer arkadaşın da ubuntu mu kullanıyor yoksa windows mu? eğer windowssa senin sorunun ubuntuyla alakalı olabilir diye düşünüyorum...
A memory to carry on,

coldchris

@spirit iki saat öncesine kadar olmadığını söylüyorsun ya... belki proxyle alakalı bir şey yüklemiş olabilirsin o an.. ihtimaller az..
Bende de iki saat öncesine kadar bir şey yoktu ama nvidia sürücüsünü güncelleyeyim derken jockey kafayı yedi... düzelmiyor da.. :D
A memory to carry on,

spirit

@coldchris:Diğer arkadaşım vista kullanıyor. Herhangi bir program yüklemedim kendiliğinden olur mu bilmiyorum.
@bytan: Hayır abi kullanmıyorum.

heartsmagic

coldchris

@spirit En azından firefox ayarlarını bi kontrol et. düzen -> seçenekler'den gelişmiş sekmesi -> ağ -> ayarlar.. vekil sunucu kullanıp kullanmadığına bi bak. en üstteki vekil sunucu yok seçeneğinin işaretli olduğundan emin olmak gerek diye düşünüyorum..
A memory to carry on,

spirit

[IMG]http://img19.imageshack.us/img19/7039/ekrangrntsh.th.png[/img]

@coldchris: Bu ekran görüntüsü en üstteki seçeneğimi işaretli hale getirmem gerekiyor?
@heartmagic: Ağ üzerinde kullanılıp kullanılamadığını bilemem bütün bilkent ve yurtları olarak beraber bağlanıyoruz internete.

heartsmagic

Alıntı yapılan: coldchris - 27 Şubat 2009 - 02:34:04
@spirit En azından firefox ayarlarını bi kontrol et. düzen -> seçenekler'den gelişmiş sekmesi -> ağ -> ayarlar.. vekil sunucu kullanıp kullanmadığına bi bak. en üstteki vekil sunucu yok seçeneğinin işaretli olduğundan emin olmak gerek diye düşünüyorum..

Durum Operada da aynı denmişti.

@spirit, senin ayarın öntanımlı vaziyette şu anda. Eğer kendin bir proxy girdiysen sisteme onu kullanır. Garantiye almak için vekil sunucu yok diyebilirsin.

Okulun ağında proxy uygulamasına gidilmiş olabilir. Siz bunu anlayamazsınız ancak proxy üzerinden sizi nete çıkartıyor olabilirler.

zulfikar

Ilginc bir durum, tam anlayabilmis degilim. Cunku bende de oluyordu ne zaman tor ve proxy kullansam, tor kullanmayip sadece proxy kullandigim zamanda oluyordu. Ama arkadas proxy kullanmadigini soyluyor, merak ettim simdi sebebini.

heartsmagic

@spirit, üst paneldeki Sistem-Tercihler-Ağ Vekili ayarların boş mu?

zulfikar

Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Şubat 2009 - 02:43:06
Alıntı yapılan: coldchris - 27 Şubat 2009 - 02:34:04

Durum Operada da aynı denmişti.

@spirit, senin ayarın öntanımlı vaziyette şu anda. Eğer kendin bir proxy girdiysen sisteme onu kullanır. Garantiye almak için vekil sunucu yok diyebilirsin.

Okulun ağında proxy uygulamasına gidilmiş olabilir. Siz bunu anlayamazsınız ancak proxy üzerinden sizi nete çıkartıyor olabilirler.

Okulun boyle bir uygulamasi var ise diyer kullananlarda niye bir problem yok ?

coldchris

Alıntı Yap

bence ilginç olan aynı ağdaki diğer windows yüklü sistemde aynı şeyin yaşanmaması.. eğer proxy kullanılıyorsa ağ altındaki herkeste aynı şeyin olması gerekmez mi?
A memory to carry on,