FireStarter Sürekli Aktif Bir Bağlantı

Başlatan yakusha, 15 Ağustos 2011 - 03:24:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yakusha

firestarter sürekli aktif bir bağlantı gösteriyor... ip adresi google olarak çıkıyor, lakin sudo kill -9 -1 ve kill -9 -1 diye tüm süreçleri öldürüp oturumu yeniden başlatmama rağmen bu süreç hala devam ediyor...

Artık bu forumu kullanmıyor.

cagriemer

Hangi web tarayiciyi ve DNS adreslerini kullaniyorsunuz? Kullandiginiz tarayicinin google arama cubugu var mi? Bilgisayarda google aramasi ile ilgili olabilecek herhangi bir uygulama/servis var mi?

Terminalden su komutun ciktisini kopyalayabilir misiniz?

sudo netstat -pt

Bir de FireStarter'in artik gelistirilmediginden bahsedilmis. Baska bir firewall kullanmayi dusunur musunuz, ornegin GUFW? Netstat ile birlestirdiginizde su an yaptiginiz her seyi yapabilecektir.

yakusha

sudo kill -9 -1 komutu sebebiyle dbus vs kapatılınca laptop kafayı yedi...

en son bilgisayarı kapatıp yeniden açtım ve bağlantı kayboldu... hiçbir araç çubuğu kullanmıyorum; firefox kullanıyorum, google dns yüklü 8.8.8.8...

depolarda bulunca gelişiminin durdurulduğunu tahmin edememiştim...

farklı firewallar araştırayım o zaman... aktif bağlantıları falan göstermesi beni çok memnun edecek bir şey bulunur umarım...
Artık bu forumu kullanmıyor.

cagriemer

Muhtemelen firefox'ta bulunan google arama cubugundan kaynaklaniyor. Bir daha supheli bir baglanti oldugunu gordugunuzde bir onceki iletimde verdigim komutu kullanip ciktisini aktarirsaniz hangi programin baglanti kurdugunu gorebiliriz. Firewall icin GUFW bildigim kadariyla yapilan baglantilari gostermiyor fakat bunun icin netstat kullanabilirsiniz. Kendisi gnome network icinde arayuzle birlikte de kullanilabiliyor. Ben de bu arada alternatif firewall icin arastirma yapayim.