DrakenSang

Başlatan Barış Can, 04 Ekim 2012 - 01:28:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Barış Can

Selamlar,

Wine üzerinden Drakensang adlı online oyunu yüklemeye çalıştım, sorunsuz yüklendi fakat kullanıcı girişi yaptığımda ve server'a girdiğimde şu hata ile karşılaşmaktayım;

Önerileriniz var mıdır acaba?
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

KemalALKIN

www.winehq.org sitesinden arama kısmından, appdb kısmından liste şeklinde ve forumu üzerinden araştırıp sonuç varsa inceleyiniz. Eğe bulupta anlamaz iseniz bize link adresini atarsanız inceleriz :).
www.tckemal.ist

if

Çözüm aşikâr gibi görünüyor gib:) Tabi sadece görünüyor, şansımızı deneyelim. Ekran koruyucuyu devre dışı bırakıp denediniz mi @Ryuzaki?

Barış Can

Merhaba, herkesin ilgisine teşekkürler. Malesef dual-boot yoluna giderek bir windows kurulumu yapmak zorunda kaldım. Sorun çözülmedi fakat benim açımdan çözüldü diyeyim. Konuyu kapatabiliriz etiket atmadan sanıyorum. :)
» genelde hiçbir şey planladığım gibi gitmez.
» kişisel blog.

if

Konu açık kalabilir. Yeni bir çözüm önerisi gelebilir ya da başka biri aynı sorunu çözmek isteyebilir.

karboran

bu oyun browser üzerinden de oynanabiliyor oynamaya çalıştığımda

"Drakensang Online'ı oynayabilmen için, tarayıcının en güncel Java eklentisine sahip olması gerekiyor. Java eklentisini kurmak/güncellemek için lütfen şunu kullan: http://www.java.com//download/" şöyle bi hata veriyor.  Firefox kullanıyorum
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

KemalALKIN

Alıntı yapılan: karboran - 10 Ocak 2013 - 22:45:14
bu oyun browser üzerinden de oynanabiliyor oynamaya çalıştığımda

"Drakensang Online'ı oynayabilmen için, tarayıcının en güncel Java eklentisine sahip olması gerekiyor. Java eklentisini kurmak/güncellemek için lütfen şunu kullan: http://www.java.com//download/" şöyle bi hata veriyor.  Firefox kullanıyorum

karboran

Dostum eğer bahsettiğiniz tarayıcı linux sisteminin kendi tarayıcısı ise yani firefox veya chrome ise size iki tane anlatım dosyamı vereyim indirin ve okuyarak yapın. Komple yazılanları okuyun yoksa sorun olur :).

Buyrun: (mediafire.com yani sınırsız kez indirebilirsiniz sınır yok)

Java Elle Kurulum:
http://www.mediafire.com/view/?dleg8073g70w7t5

Java Etkinleştirmek (firefox ve chrome):
http://www.mediafire.com/view/?12lna3sq75zsnhs

Kolay gelsin...
www.tckemal.ist

karboran

@KemalALKIN  teşekkürler hemen inceliyorum.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Ocak 2013 - 13:14:54

Biraz baktımda sakata gelmeyeyim projeler felan arada kaynamasın, java şuan laptopda temiz çalışıyor hiç dokunmak istemiyorum. Cuma memlekete  gidince masaüstünden denerim sonuçları yazarım buraya tekrar.

KemalALKIN

karboran

Hiç bir şey olmaz. Sistemdeki açık kaynak java kalsın ellemez zaten bu. Programa göre açık kaynak java ile bu javayı neyde ne gerekirse sistem kullanır. Ben kullanıyorum şahsen ikisinide. Sadece firefoxta bu java sürümünde açık var diyorda pek aldırma... Durduk yere asla sana sızılmaz...
www.tckemal.ist

karboran

@KemalALKIN yav :) kendime bahane buluyorum. Pazartesi salı çarşamba perşembe 4 tane final sınavım. Kalacağım Allah göstermesin :) . Kanıma girme işte cuma günü sınavlar bittimi hem memlekette olurum hemde oyunumu rahat rahat oynarım :)

KemalALKIN

Alıntı yapılan: karboran - 13 Ocak 2013 - 13:26:18
@KemalALKIN yav :) kendime bahane buluyorum. Pazartesi salı çarşamba perşembe 4 tane final sınavım. Kalacağım Allah göstermesin :) . Kanıma girme işte cuma günü sınavlar bittimi hem memlekette olurum hemde oyunumu rahat rahat oynarım :)

İşlemler en fazla 5 dkk alır...
www.tckemal.ist

karboran

@KemalALKIN ya oyun ? :))

KemalALKIN

Alıntı yapılan: karboran - 13 Ocak 2013 - 15:54:04
@KemalALKIN ya oyun ? :))

Ben Oracle Java için çözüm sundum size (doğal linux ortamı için). Ek olarak; wine ortamı için sadece javayı wine ile exe kurmak yeterlidir + firefox... Oyuna gelince bilmiyorum o oyunu ancak sizden oracle java istemiş ve bunu yapınca iş halledilmiş olacak. Not: Tarayıcıları kapatıp yap işlemleri...
www.tckemal.ist

heartsmagic

@karboran, sen önce finallerini hallet de, oyundur, javadır hepsi yerinde durur.

KemalALKIN

heartsmagic

Gerçek hayat her zaman dediğiniz gibi ön planda ve önemlidir. Ben sadece kendisininde bahsettiği gibi biraz üşenmesinden dolayı olan ön korkusunu aşması için açıkladım 5 dakika sürer diye :). Oyun olayı için değil ancak gereksinimi olan Oracle Java için yazdım :). Benimde 19-20 yani bu hafta sonu toplam 4 devre iki gün ikişer devreli sınavım var. Yarın sınav yerim ve giriş kağıdım nette yayınlanacak gidip net cafeden yazdıracağım :). Herkese başarılar...
www.tckemal.ist

heartsmagic

@KemalAKIN elbette öyle de, insanı da nefsi ile baş başa bıraktırmamak lazım :)
Sana da sınavlarında başarılar.

karboran

Olmuyor olmuyor olmuyor . Kemal Alkın verdiği yöntemle javayı kurdum bağladım nafile .Ne firefox nede chrome nede opera nede midori hiç biri olmadı. Evde herkes oynuyor bir ben kaldım. Lütfen yardım edin
http://werian.drakensang.com

heartsmagic

Java konusu bizim forumda da var. Sen kurdum demişsin, denetleme aşamaları ne durumda? Sistem kullanıyor muydu o sırada Java'yı meselâ? Ya da Oracle'a ait olanı kullanıyor muydu?

karboran

Şuan senin açmış olduğun java başlığındaki 3. kurulum ile kurdum yine olmadı. netbeans eclipse vs sorunsuz çalışıyor jdk jre sıkıntı yok fakat draken sang firefoxda açılmıyor. Yabancı sitelerde gezerken tahoma olayına rastladım bir yazı fontu galiba nasıl kurarım firefox a nasıl eklerim acaba?

heartsmagic

Henüz forumda konuşulan taze bir başlık var, sorunlu bir başlık ama sen dener görürsün olan biteni.
Firefox haricinde durum nasıl peki?

karboran

Chrome, Opera da da aynı :(

heartsmagic

Bu durumda eğer mevcutsa kendi forumuna bakınmak gerekebilir.

local1907

bi deneme yaptım. wine'a kurdum. Çalışıyor.

karboran

Oyunu çalıştırdım. Sitesinden setup(kurulum) dosyasını indirdikten sonra wine ile kurduktan sonra Masaüstünde oluşan kısayola sağ tık özellikler dedikten sonra command(komut) bölümündeki kodların başına "optirun" yazıp çift tıklyoruz. Yeni versiyonu indireyim mi diye soruyor hayır dedikten sonra giriş yapıp oyunu başlatıyoruz. Sıkıntısız oynadım. Ekran kartım nvidia olduğu için bumblebee kurmuştum. Biraz ısınıyor *dizüstü bilgisayar ama sıkıntısız saatlerce oynayabiliyorum :).