Warcraft 3'ü farklı bir yol ile yükleme

Başlatan DeFacto, 22 Ağustos 2008 - 21:30:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DeFacto

Kendi bulduğum bir yöntemi sizler ile paylaşmak istedim..

Warcraft III Frozen Throne'u wine ile bir türlü cd'sinden yükleyememiştim. Winzort kullanan bu oyunda pro olan bir arkadaşımdan bütün W3 klasörünü dvd'ye atmasını rica ettim. Evde bütün klasörü /home/kullanıcı_adı/.wine/drive_c dizinine attım ve oyunu çalıştırmak için frozen throne.exe'ye bastığımda oyunun açılmadığını initalize error verince regedit ile bir alakası olduğundan kıllandım. Daha sonra patch etmeye çalıştığımda aldığım loga göre Warcraft III/InstallPath dizisinin eksik olduğunu gördüm. Bu değeri elle girmek istedim. Anahtar ekleyemedim ve çalıştıramadığım NFS Underground 1 in dizisini komple sildim ve adını W3 olarak değiştirdim. Bir alt anahtara da InstallPath adını verip bu anahtarın içinde bir dizge değeri oluşturup /home/kullanıcı_adı/.wine/w3 (warcraft 3 klasörü) değerini kopyaladım ve oyunu direk exe'den çalıştırdım. Çok ufak tefek sorunlar dışında oyunu wine'nın 1.1.2 sürümünde oynamaktayım dotada buluşuruz ;)

mbt28

w3fixer ile regediti kolayca düzeltebilirsiniz. Benim gib orjinal oyuna sahipseniz ve kopya koruması hatası yüzünden wine yükleyemiyorsa blizzardın sitesinden roc ve tft yi indirin kurun ardına son yamayı kurun ve olay tmmdır.

DeFacto

Valla benim oyun korsan (maalesef) olduu için işimi de korsan şekiller ile hallettim :D

aNGaJe

Ubuntu 8.04.1 kurdum bilgisayarıma bu gece.
Lakin DotA oynamak için ne yapmam gerekiyor bilmiyorum.
Araştırma yaptım arkadaşın teki dosyalarını kopyalamış vs.vs. ama anlayamadım.Daha detaylı anlatım yapabilicek olan varmı acaba ?
Benmi$im kendimden bir korkak yaratmı$ım.!

WarGasm

Dota oynamak icin yapmaniz gereken;
http://www.getdota.com/
adresinden dota haritasini yukleyip warcraft 3 klasoru icindeki maps bolumune download isminde klasor acarak o klasorun icine map dosyasini yapistirmak. Latest yazili olan son versiyon olan harita, stable olan ise; stabil haritadir. Ikisini de indirip deneyebilirsiniz. Yeni haritalarda yeni itemler ve herolar eklenmis olabilir.
Oyuna baslarken de haritalardan dotayi secerseniz dota oynayabilirsiniz ;)

Kutadgu

Sanırım arkadaşın sorduğu dota oynamanın kendisi değil @WarGasm. Dota yı Ubuntu altında oynamak. Ben Ubuntu altında oynamayı başardım. Fakat Bnet e giremedim bir türlü. Hemde oyunu Ubuntu ya kurmama gerek kalmadan oynayabiliyorum. Terminale wine yazıp bir boşluk bıraktıktan sonra windows dizinindeki FT un başlangıç dosyasını fare ile sürükleyip terminale bırakıyoruz. Daha sonra boşlukları kaldırıp yerine "\" koyuyoruz. (tırnak işaretleri olmadan). Enter a bastığımızda oyun hafif takılaraktan da olsa çalışıyor.

aNGaJe

WarGasm
ben oyunu çalıştıramadım :(
Oyunu nasıl yükleyebilceğimi anlayamadığımı kastetmiştim bi önceki mesajda.Yüklemeyi ayrıntılı olarak açıklayabilirmisiniz ?
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
yukardaki arkadaşımın dediği gibi yaptığımda da şu şekilde oldu
angaje@aNGaJe-LT:~$ wine
Usage: wine PROGRAM [ARGUMENTS...]   Run the specified program
       wine --help                   Display this help and exit
       wine --version                Output version information and exit
angaje@aNGaJe-LT:~$ wine '/home/angaje/Belgeler/Warcraft III/euroloader.exe'
wine: created the configuration directory '/home/angaje/.wine'
Could not load Mozilla. HTML rendering will be disabled.
wine: configuration in '/home/angaje/.wine' has been updated.
angaje@aNGaJe-LT:~$

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
Tam olarak problemin ekran görüntüsü
[IMG]http://img508.imageshack.us/my.php?image=screenshotpv2.png[/img]
İmagesHack Linki
http://img508.imageshack.us/my.php?image=screenshotpv2.png

Kutadgu

Söylemeyi unutmuşum. Tırnak işaretlerinide silmeniz gerekiyor. Şu şekilde

wine /home/angaje/Belgeler/Warcraft\III/euroloader.exe

Buna benzer bir şey olacak. Yani hem aralarda boşluk kalmasın hemde kenarlarda tırnak işareti olmasın. Bir daha denermisiniz

aNGaJe

Alıntı yapılan: Jay Wells - 29 Eylül 2008 - 10:23:50
Söylemeyi unutmuşum. Tırnak işaretlerinide silmeniz gerekiyor. Şu şekilde

Buna benzer bir şey olacak. Yani hem aralarda boşluk kalmasın hemde kenarlarda tırnak işareti olmasın. Bir daha denermisiniz
tırnaksız olduğu zaman direk olarak bulamıyor dosyayı
angaje@aNGaJe-LT:~$ wine /home/angaje/Belgeler/Warcraft III/euroloader.exe
wine: cannot find '/home/angaje/Belgeler/Warcraft'

Kutadgu

Yazdığım koda bir daha dikkatli bakın lütfen. Belirttiğim gibi boşluk olmayacak. Yerine \ olacak. Benim yazdığım kodu kopyalayıp yapıştırmayı deneyin

aNGaJe

Alıntı yapılan: Jay Wells - 29 Eylül 2008 - 10:31:01
Yazdığım koda bir daha dikkatli bakın lütfen. Belirttiğim gibi boşluk olmayacak. Yerine \ olacak. Benim yazdığım kodu kopyalayıp yapıştırmayı deneyin

kusura bakmayın dün geceden beri kurulum ve programları tekrar yüklemeke uğraştım :)
lakin dediğiniz gibi yapıncada aynı şekilde :(
angaje@aNGaJe-LT:~$ wine /home/angaje/Belgeler/Warcraft\III/euroloader.exe

Kutadgu

Kusurluk bir şey yok. Şimdi daha önceki mesajımda belirttiğim gibi ben bunu FT un kendi açılış dosyası için denediğimde oluyordu. Fakat Euroloader için deneyince olmuyordu. Yani oyunu single player olarak oynamayı başarmıştım. Battle nete bende giremiyorum. Açılıp açılmadığını görmek için aynı yöntemi Wc3 yada Ft un kendi simgeleri ile deneyebilirsiniz. Battle net konusunda bende yardım bekleyenlerdenim : ) .

aNGaJe

Alıntı yapılan: Jay Wells - 29 Eylül 2008 - 10:46:11
Kusurluk bir şey yok. Şimdi daha önceki mesajımda belirttiğim gibi ben bunu FT un kendi açılış dosyası için denediğimde oluyordu. Fakat Euroloader için deneyince olmuyordu. Yani oyunu single player olarak oynamayı başarmıştım. Battle nete bende giremiyorum. Açılıp açılmadığını görmek için aynı yöntemi Wc3 * ya da Ft un kendi simgeleri ile deneyebilirsiniz. Battle net konusunda bende yardım bekleyenlerdenim : ) .
^.^ anladım açıklamalar için teşekkür ederim eurobattle forumlarında dile getirelim sorunumuzu eğerki açıklayıcı bi cevap gelirse bende burdan yazarım.Sağol

mbt28

Merhaba

Ben wine ile war3 te hem orjinal hemde kişisel(private) sunuculara bağlanabiliyorum. Yapılandırmanızı kontrol etmelisiniz.

DeFacto

Ya işte o waxxi.reg'i bi kaydettirebilsem canavar gibi ai mapte oynayabiliom şu an :D oyunu açıkken gören bi an winzorttayım diye niyetlenip "hocam bi crysis atalım" filan diyor ama neyse şimdi :D Asıl sorunum benim .reg dosyasını regedite kaydettirememek.

mbt28

ya utf-8 sorunlarından dolayı regedir import edemeyebiliyor. Gateway düzenleyiciler var birde onları deneseniz.

mbt28

battle.net çok sıkıcı çok az Türk var o yüzden oyun yapamıyoruz. Yabancılarla çok sıkıcı oluyor. Eurobattle.net sunucusu var oda ırkçılık yapıyor Türkleri aşağılıyor. Yokmu şöyle adam akıllı tr sunucu?

DeFacto

Garena da çalışmadı wine ile :( Ya da ben beceremedim gene kesin konuşmıyım da :D Gateway düzenleme kafama yattı aslında. Ben wepladan oynuyorum aslında. PvP serverı. Türkler var hep.. Eurobattle denemedim. Hard PRo olmadığım için :) Daha orta seker mertebesindeyim ben :=) Her pvp serverin bir gateway'i mi var acaba ? Ama benimki battle.net'e bastığımda girmiyor. Sorun orda yani. Karakter kodlamasından dolayı da import sonuçsuz kalıyor zaten :( Tek tek mi girsem diye düşündüm aslında ama çok üşendirici bir durum :/

Kutadgu

Şu 8.10 u bir yükleyebilirsem tekrar deneyeceğim wine ile. Ama eurobattle ın Türkleri aşağıladığını hiç görmedim belki ırkçı bir iki romanyalı veya brezilyelı kişiye denk geldiyseniz öyle görünmüş olabilir ama bunu genellemenin de ötesinde sistemin tümü yapıyormuş gibi göstemek olmaz. Hele ki kullanıcılar yüzünden sistemi eleştirmek hiç doğru olmaz.

mbt28

Alıntı yapılan: Jay Wells - 30 Ekim 2008 - 19:54:50
Şu 8.10 u bir yükleyebilirsem tekrar deneyeceğim wine ile. Ama eurobattle ın Türkleri aşağıladığını hiç görmedim belki ırkçı bir iki romanyalı veya brezilyelı kişiye denk geldiyseniz öyle görünmüş olabilir ama bunu genellemenin de ötesinde sistemin tümü yapıyormuş gibi göstemek olmaz. Hele ki kullanıcılar yüzünden sistemi eleştirmek hiç doğru olmaz.
O kadar emin olma! Ayıptır söylemesi ben eski warcraft 3 oyuncularındanımdır, eurobattle.net i iyi bilirim diyebilirim. Evet euroda çok türk var, zamanında yöneticilerinden tp_monstar neler yapmıştı. Kaç defa türk iplerine yasak koydular vs. Pro olayına gelince :D , eurobattle.net sunucusunda da bol miktarda "noob" var. Ama çok iyi oyuncularda bulmak mümkündü. Benim fazla zamanım olmadığından ve ekran akrtımın atio olup bana çok sorun çıkartmasından dolayı pek oynayamıyorum artık warcraft 3.

Kutadgu

Bol miktarda noob biraz iyimser bir ifade, %90 noob var diyelim : D . Ve o leaver lar. Ah onlar yokmu..

DeFacto

Ya onlara zaten gerekli küfür arkalarından itina ile ediliyor zaten :) Bl uygulaması da bir hoş ama elektriklerin kesilmesi ile leaver durumuna düşmüştüm bir gün :) Bir de onları anlasa.. Hamachi'den oynuyoruz biz de zaten arkadaşlarla no leaver :D

Kutadgu

Alıntı yapılan: DeSPeRaDo - 30 Ekim 2008 - 20:40:56
Ya onlara zaten gerekli küfür arkalarından itina ile ediliyor zaten :) Bl uygulaması da bir hoş ama elektriklerin kesilmesi ile leaver durumuna düşmüştüm bir gün :) Bir de onları anlasa.. Hamachi'den oynuyoruz biz de zaten arkadaşlarla no leaver :D

Host programı ile kurulan bazı oyunlarda oyuncuların neden oyundan çıktığı yazıyor. Pulled connection.., socket error gibisinden. Yani hangi yöntemle çıktığı (modeme res, bnetten kopma gibi) belli oluyor : ) .

DeFacto

Vay be :D süper bişi de bi de bunu bl ile entegre bişi yaparlarsa muhteşem bişi olur aslında :) Böle teoride atıp tutuyorum ama mümkün mü değil mi bi fikrim yok açıkçası. Ama süper oyun yaa :) DotA ve Footman Frenzy en sevdiğim maplerden.

mbt28

1dk burda ciddi bir linuxcu warcraft oyunucusu topluluğu var! Beyler bir ara beraber dota filan atalım, paslanıyorum gün geçtikçe ben ya. Aranızda bl yi yakınlarda wine ile deneyeniniz oldumu?

Küfür konusuna gelince herhalde bizim türkler gibi küfür eden yok. Özellikle dota oynarken çok ilginç diyaloglara rastlamak mümkün :) .