windows'a linux programı kurmak

Başlatan remlek, 25 Kasım 2011 - 14:45:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

remlek

Hep merak ettim Linux programlarını Windows'a kurabilir miyiz?

if

Windows sürümleri varsa kurulabilinir elbet.

remlek

Windows sürümü varsa kurulacağını ben de biliyorum, Windows'ta da Wine gibi örnek:line programı var mıdır ya da direkt yükleyebilir miyiz?

alquirel

Alıntı yapılan: remlek - 25 Kasım 2011 - 14:50:05
windows sürümü varsa kurulacağını bende biliyorum windowstada wine gibi örnek:line programı varmıdır. yada direk yükleyebilirmiyiz.

Kaynak koddan kurabilirsin. Kaynak kodu olduğu sürece her türlü ortamda kurabilirsin. Ama önce o kaynak kodu okuyup anlayabilecek bir derleyici kurman gerekir Windows'a.

remlek

Hiç deneyen ya da yapan biri oldu mu acaba? Ben de tecrübe etmek isterim.

NightBlue

Çok acayip.
Birçok kişi Windows'tan kurtulmaya çalışır ama sen Linux programlarını Windows'a kurmaya çalışıyorsun.
Hayretler içinde kaldım :)
Ama illa ki kuracağım diyorsan KDE Windows sürümünü kur birçok KDE programı kurulu. Hepsi değil ama, belki işine yarar.
Buna gerek olduğunu sanmıyorum ama tercih meselesidir.
Not: KDE'nin Windows'ta ne kadar stabil çalışacağı da meçhul.

alquirel

Alıntı yapılan: remlek - 25 Kasım 2011 - 14:56:16

Hiç denemedim, yukarıda paylaşılan program hakkında da pek bir şey bilmiyorum.
Ama kaynak koddan derleme işi sıkıntılı olabilir. Çünkü gerekli kütüphaneler falan da işin içine girince çetrefilli olabilir o taraflar.

Monarch

Alıntı yapılan: remlek - 25 Kasım 2011 - 14:56:16

kurmak istediğiniz programı merak ettim, hangisi ?

BayboraKaan

Tas yerinde agirdir :) . Ne wine ile windows uygulamasini Linux'a kurarim, ne de line ile Linux uygulamasini windowsa kurarim ;)

KemalALKIN

Arkadaşların dediği gibi AndLinux denen program ile Windows üzerinde Linux araçlarını falan kullanabilirsin. Bence WineHQ'dan iyidir.
www.tckemal.ist