[Çözüldü] Kali Linux Python Modül Hatası

Başlatan SonTurk, 17 Eylül 2015 - 01:20:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SonTurk

Bir Python projesi vardı elimde. Windows ortamında çalıştırabiliyorum fakat Kali Lİnux'ta çalıştıramadım. Sizce bu hata nedir ? Şimdiden teşekkürler.

Traceback (most recent call last):
  File "uygulama.py", line 11, in <module>
    import mechanize
ImportError: No module named mechanize

Üstte mavi gök, allta kara yer yaratıldığında ikisi arasına insanoğlu yaratılmış.
İnsanoğlu üstünde atalarım Bumin Kağan, İstemi Kağan hükümdar olmuş. Hükümdar olup,Türk milletinin ilini tutmuş töresini düzenlemişler...

Reverser

Bilmiyorum kod içeriği ne ama mechanize modülü yok diyor konsol çıktısı.
Ek olarak, konuyu daha doğru olacak şekilde programlama bölümüne taşıyorum ve başlığı değiştiriyorum.

XFCE ROCKS !
Powered by Thunar & XFWM4

hitokiri

sudo apt-get install python-mechanize
Kurulumdan sonra yeniden deneyin.

SonTurk

Sizin dediğiniz gibi kodu yazdım. Böyle bir çıktı aldım ve hala uygulama çalışmıyor. Yine aynı hatayı veriyor.

Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
E: Unable to locate package python-mechanize
Üstte mavi gök, allta kara yer yaratıldığında ikisi arasına insanoğlu yaratılmış.
İnsanoğlu üstünde atalarım Bumin Kağan, İstemi Kağan hükümdar olmuş. Hükümdar olup,Türk milletinin ilini tutmuş töresini düzenlemişler...

hitokiri

http://allthec.blogspot.com.tr/2014/10/how-to-install-mechanize-025-for-python.html
Bağlantı adresindeki yönergeleri takip ederek elle kurulum yapmayı deneyin. Kütüphane kurulumu başarısız olmuş ve paket depolarda bulunamamış.

SonTurk

Teşekkür ederim fakat sorun güncellemede imiş. Bende şu kaynaktan sorunumu çözdüm. Aynı sorun başka arkadaşlarda da çıkarsa çözebilirsiniz. Konuyu çözüldü olarak işaretliyorum.

http://mogutcan.github.io/902/Debian-E:-unable-to-locate-package-sorunu/

Reverser

Etiket için teşekkür ediyorum, konumuzu kapayalım o halde.

XFCE ROCKS !