önceki Sürümlerde Sorunsuz Çalışan Machinarium Açılmıyor.

Başlatan syagdiran, 16 Şubat 2014 - 21:39:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

syagdiran

Merhaba Arkadaşlar. önceki Ubuntu sürümünde 13.04 sorunsuz çalışan Machinarium açılmıyor. Oyunun Linux sürümünü satın almıştım. Yani windosw oyunu filan değil.

heartsmagic

Her zamanki gibi hata ne, neden çalışmıyor, uçbirimden açmayı deneyince ne oluyor gibi sorular soracağız sana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

krwlng

Hata kayıtları geçilmeden önce fikir olması açısından bir kaç şey söylemek istiyorum. Machinarium 32bit bir oyun, 64bit desteği yok maalesef, ben bayağı bir süre 13.10 üzerinde bu oyunu açmaya çalıştım, ama ne yaptıysam hep bir sorun çıktı, bağımlılıkları sağlamak için çok uğraştım, hatta öyle ki bağımlılığın bağımlılığında sorun çıkmaya başladı, tek tek bütün sorunları çözdüm bütün kütüphaneleri ekledim bir kaç saat uğraştım belki, çalıştırmak için komutu yazdım ve gördüğüm "Parçalama Hatası" ve vazgeçtim, bu konuda çözüme ulaşılırsa ben de tekrar oynamak istiyorum bu oyunu.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

syagdiran

Benim sistemim de 64 Bit olduğu için sorunun kaynağı anlaşıldı gibi.

Deadpool

Parçalama hatası alıyorsanız problem sistemin 64 bit olmasından kaynaklı olmayabilir. Aynı hatayı desura üzerinde running with rifles adlı oyunda alıyordum ancak durum şundan kaynaklıyordu, çift ekran kartı. Amd ile oyunu açamıyordum ancak intel ile açabiliyordum. Eğer sizde de çift ekran kartı varsa sorumlusu o olabilir. Machinarium çok yüksek özellikte pc isteyen bir oyun değil intel ekran kartınız varsa o şekilde deneyin birde.

krwlng

@Deadpool, Parçalama hatası işin sadece bir boyutu, olayın ondan öncesi daha karmaşık zaten, ia32-libs paketi kaldırıldığı için 32bit bağımlılıkları tek tek kurmak gerekiyor, tabi hepsi bulunabilirse; öyle ki bazı bağımlılıklar depoda mevcut değil el ile kurmak veya derlemek gerekti, iş böyle olunca parçalama hatası sadece bir detay olarak kaldı. Tek ekran kartı var sistemimde ki 13.04 sürümünde bir iki bağımlılık sorununu halledip çok kısa sürede oyunu yükleyip açabiliyordum. 13.10 ile Machinarium'un talep ettiği kütüphanelerin bazıları depolarda bile yoktu, tabi ben bunu 13.10 ilk çıktığında denemiştim şuan durum nedir, bir değişiklik oldu mu bilemiyorum. Ldd ile bağımlılıkları kontrol edip hepsini bir şekilde hallettikten sonra bile gtk ile ilgili bir çok hata ile karşılaştım, kendi yöntemlerimle bunlardan kurtuldum ama bu kez de parçalama hatası çıktı karşıma, en müsait zamanda tekrar deneyeceğim, bakalım var mı bir değişiklik.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!