Arşive Dosya Eklenirken Hata Oluştu

Başlatan desperado, 13 Şubat 2011 - 20:47:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

UykusuzBizon

Yazılım merkezine p7zip-full yazdığınızda karşınıza çıkacaktır.

Ya da terminalde;
sudo apt-get install p7zip-full

komutunu yürüttüğünüzde henüz yüklü değilse yükleyecek, yüklü ise "p7zip-full is already the newest version." diye bir çıktı verecektir.
Beni doyurmuyor ne para ne sistemin masalı.

blacksnow

Kontrol ettim.p7zip-full kurulu, zaten en yeni sürümde yazıyor.Az önce şöyle birşey farkettim.Eğer sıkıştırılacak dizinin içinde 10 ve daha fazla öğe varsa sıkıştırma yapmıyor.10'dan az olduğunda hata almıyorum.

heartsmagic

Bu söylediğinden sonra ben de tekrarlayabildim aynı hatayı, ilginç cidden. Eskiden dosya sayısı fark etmiyordu diye hatırlıyorum. @blacksnow, Zip'in bu konuda ne yazık ki bir sabıkası var. Açılan hata kayıtları da mevcut ve tek dertli olan bizler (Türkçe yereline sahip kullanıcılar yani) değiliz. Hararetli tartışmalara da şahit oldum hata kayıtlarında, hâlâ da açıktır sanırım o meşhur hata kaydı.

Demem o ki, Windows tarafı düşünülüyorsa .rar yoksa zaten Linux tarafındaysak .tar candır :) Hatta tar.gz gibi sıkıştırmaları Windows tarafındaki uygulamalar da sıkıntı yapmadan açıyor diye hatırlamaktayım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

blacksnow

Windows tarafını düşündüğümden değil, aslında sadece merak işte. tar.gz de işimi görecektir.Benim anlayamadığım olay dil İngilizce iken 10 dan fazla dosya sıkıştırılırken Türkçe'de neden olmuyor.Bunun düzeltilmesi çok mu zor?Anlamış değilim.

heartsmagic

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/unzip/+bug/580961

Zor mu? Bilemiyorum altyapısını ancak bakarsan az çok fikir verecektir. Sorun çözüldü deniyor örneğin orada 6.0-7 sürümü ile ancak görüyoruz ki 10 dosyadan sonrası için yine mevcut. Sorun doğrudan Ubuntu ile alakalı değil yani.

turkerataturk

''Arşive Dosya Eklenirken Hata Oluştu''

ubuntu 15.04 7zip yüklü zip yapamıyorum hata veriyor,, sorun türkçe karakter ise 6000 dosyayı nasıl düzelteyim ki ?
''Mustafa Kemal ATATÜRK''

heartsmagic

Sorun çözülmediği sürece zip tarafında elimizden bir şey gelmez. zip harici bir şey kullanabilirsin. Sonuçta tek sıkıştırma algoritması kendisi değil. .rar var örneğin genele hitap eden. Fakat artık tar ve beraberinde gz bile Windows tarafında kullanılabiliyor diğer uygulamalarla.