[Çözüldü] Ubuntu Kastı

Başlatan Scipio, 25 Mayıs 2014 - 19:42:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

meda

Sizin işleriniz sizin bilgisayarınız sizin zamanınız sizin ..... :D Biraz empati yapıp neden herşeyi Windows gibi düşünürsünüz anlam veremedim doğrusu.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

Scipio

Herşeyi Windows gibi düşünmüyorum. Arkadaş biraz asabi konunun başından beri ve beni de sinirlendirdi. Halbuki şu an ben hala Ubuntu'dan yazıyorum.

Ubuntuyu kastırmamak için ne yapabilirim diye araştırmaya devam ettim. iceboy'un dediğini denedim Yazılım Merkezi'nde bulamadım * bir şey.

Aklımda Lubuntu ya da Xubuntu kurmak var. Driver'ı kurmaktan çok daha kolay görünüyor gözüme valla :) Anlattığım sebepten dolayı.

FireSwords

Linux Mint veya elementary OS kullanabilirsiniz ikisi de Ubuntu tabanlı ve çok daha hafif dağıtımlar.

Scipio

Mint benim netbook açmıyor. KUR Usb'sini açarken Graphic falan * bir şey hatası veriyordu. İlk onu denemiştim olmayınca Ubuntu denedim.

Elementary OS ilk defa duydum. İlk kez kullandığım için en kolay anlayabileceğim dağıtımları istiyorum esasında. Elementary'yi anlayabilir miyim?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 27 Mayıs 2014 - 14:29:36

Beyler sık boğaz ediyormuşum gibi anlamayın ama az önce yine üstüste kilitlendi sistem. İnternetten dosya indirmeye başlatınca kitlenip kalıyor öyle.

Tamam haklısınız gülü seven dikenine katlanır ama finaller geldi çattı ve ders çalışmam lazım yani ayıracak zamanın cidden çok az. Bu aşırı kasma sorunuyla maalesef devam edemem.

Eğer bir öneriniz yoksa Xubuntu kurcam mecbur belki o kasmaz.

Scipio

Kubuntu 64-bit kurdum. Kasmıyor şimdilik. Hepinize teşekkürler.