Masaüstü simgeleri ve Araç çubuğu kayboldu!

Başlatan Pixel, 24 Kasım 2012 - 13:24:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Pixel

@if
   Ekran kartı sürücüsü veya Bumblebee'yi yüklemediğim için simgeler ve araç çubuğu duruyor.

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 04)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 04)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b4)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 2 (rev b4)
00:1c.5 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 6 (rev b4)
00:1c.6 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 7 (rev b4)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 04)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation HM65 Express Chipset Family LPC Controller (rev 04)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 port SATA AHCI Controller (rev 04)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 04)
01:00.0 VGA compatible controller: NVIDIA Corporation Device 0a7a (rev a2)
01:00.1 Audio device: NVIDIA Corporation High Definition Audio Controller (rev a1)
08:00.0 USB controller: NEC Corporation uPD720200 USB 3.0 Host Controller (rev 04)
09:00.0 Network controller: Atheros Communications Inc. AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express) (rev 01)
0a:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet (rev c0)

ii  libdrm-nouveau1a:amd64                    2.4.39-0ubuntu1                           amd64        Userspace interface to nouveau-specific kernel DRM services -- runtime
ii  libdrm-nouveau2:amd64                     2.4.39-0ubuntu1                           amd64        Userspace interface to nouveau-specific kernel DRM services -- runtime
ii  xserver-xorg-video-nouveau                1:1.0.2-0ubuntu3                          amd64        X.Org X server -- Nouveau display driver

heartsmagic

Ben tekrar sorayım, Bumblebee'ye gerek var mı? :) Zira tek kart görünüyor sistemde.
@Pixel, Nvidia'nın son sürümlerinden değil de, önerilen ilk sürümlerinden birini kur. Sorun yaşarsan bir şekilde irdelemeye çalışırız. Masaüstünde simgeler vs. gelmediğinde sağ tıklayıp yeni dosya açabiliyor musun?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Pixel

Ben de gerek olduğunu düşünmüyorum, simgeler falan kaybolduğunda konu açtım, kur dediler kurdum. Ben suçsuzum.  ;D Evet simgeler falan gelmediğinde sağ tıklayıp dosya açabiliyorum en azından sistem ayarları menüsüne ulaşabiliyorum.
Alıntı yapılan: heartsmagic - 27 Kasım 2012 - 10:33:46
Ben tekrar sorayım, Bumblebee'ye gerek var mı? :) Zira tek kart görünüyor sistemde.
@Pixel, Nvidia'nın son sürümlerinden değil de, önerilen ilk sürümlerinden birini kur. Sorun yaşarsan bir şekilde irdelemeye çalışırız. Masaüstünde simgeler vs. gelmediğinde sağ tıklayıp yeni dosya açabiliyor musun?

heartsmagic

ctrl+alt+t ile uçbirim açabiliyor musun peki? Sisteme Compiz Conifg Manager kurmuş muydun?

Pixel

Compiz yüklü değildi. ctrl+alt+t'yi denemedim.

heartsmagic

ctrl+alt+t ile uçbirim açılıyorsa:
sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Eğer olumlu sonuç verirse tekrar bir öneride bulunuruz. Yukarıdaki işlem şimdilik senin sorununu çözmeyecek.