ubuntu yedek alma

Başlatan Gunef, 02 Şubat 2011 - 00:27:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Alıntı yapılan: nebiaydogdu - 26 Şubat 2011 - 11:43:14
aklıma şöyle bir şey geldi ilk ubuntuyla uğraşmaya başladığımda birisi 10gb part oluştur /home dizinine bağla demişti bu şekilde yapılandırma olursa yeniden kurulumda ayarlar uçuyormu? yani yeniden kurulum yapılınca /home üzerine mi yazıyor?

Eğer yeniden kurulumda daha önce belirttiğin gibi /home dizini için bu disk bölümünü belirlersen, biçimlendir kutucuğunu da seçersen kişisel yapılandırmaların yok olur.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

nebiaydogdu

Alıntı yapılan: bytan - 26 Şubat 2011 - 13:35:48
Eğer yeniden kurulumda daha önce belirttiğin gibi /home dizini için bu disk bölümünü belirlersen, biçimlendir kutucuğunu da seçersen kişisel yapılandırmaların yok olur.
en kesin çözüm disk imajı mı yani? çünkü kurulumdan sonra en az 1-2 saat güncellemeleri yükleme  ve program kurma ile geçiyor

Yiğit Ateş

@bytan'ın da belirttiği gibi, önceki kurulumun /home dizinini yeni kurulum sırasında bağlarsanız ve biçimlendir seçeneğine tik atmazsanız ayarlarınız korunur. Programları yeniden kurmanız gerekli. Program ve güncelleştirmeleri kurmak istemiyorsanız imaj almaktan başka bir seçenek yok.

xberg

Acemi ama ubuntuya hayran bir kullanicidan merhaba herkese..

hemen uzatmadan bu baslik altinda soru sorabilirmiyim bilmiyorum ama..

simdi sevgili arkadaslarim  bilgisayarimda sadece ubuntu var windows falan yok ..ve iste sitenizden takip ettiklerim ve edindigim kurulum komutlari ile isime yarayacak programlari kurdum..

ve tam bu sekilde ubuntumun kalmasini saglamak icin yedek almak istiyorum. yukarida onerilen programi kurdugum zaman , iso da yapiyormu o program , bende usb olmadigi icin Dvd yada Cd ye yedek alirmi o program.
ve diyelim ki aldi , ileride ubuntuma bi sey olursa , sadece Cd yi takip herseyi otomatik kendisi mi yüklüyor yoksa..yeniden ubuntu kurup yeni ubuntunun üzerindemi islem yapmam gerekiyor.

ya biliom  acemiligim sorularimdan bile belli oluo..ama Affiniza siginiyorum. :)

heartsmagic

Merhaba.

Bu başlığı unut :) İlla yedek almak istiyorum diyorsan forumdaki diğer konuları araştır. Clonzilla tarafına yönelebilir, o konuları araştırabilirsin.

Bence bu şart değil, dikkatli kullandığın sürece Ubuntu dönülemeyecek bir noktaya gelmez, daha doğrusu Linux dağıtımları diyelim. Forumda veya başka bir yerde her gördüğünü hemen uygulama. Yapmak istediğin şey forumda güncel bir başlıkta güzel güzel anlatılmıyorsa yapma. Anlatılıyor ve anlamadıysan aklındaki soruyu çekinmeden sor. Bunu yaptığın sürece fazlaca sorun yaşamazsın. Hep söylerim, çok uzun süredir Linux kullanırım, sistemlerim hiç geri dönülemeyecek noktalara gelmedi. Sen tecrübelisin deme, ben de zamanında yeni kullanıcıydım :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.