Urban Terror Linux Ati

Başlatan Bloodless, 22 Eylül 2010 - 17:59:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bloodless

Selamlar arkadaşlar;

Şu aralar Urban Terror oynuyorum daha doğrusu oynamaya çalışıyorum. Evdeki ailecek kullanılan masaüstü bilgisayarında windows 7 var. Urban terror sorunsuz çalışıyor. Fakat benim laptopta ubuntu 10.04 32 bit var ve sorun yaratıyor. Oyuna falan giriyorum hiç bir sıkıntısı yok. Fakat oyunda yürürken özellikle sağa veya sola doğru böle geri attırıyor garip garip haller oluyor. Dolayısıyla oyun performansını çok etkiliyor. Anatolia CTF veya Türkiye CTF sunucularında genellikle oynuyorum rumuzum BLoodless. Son olarak laptop Samsung R620 ve Ati mobility hd4650 ekran kartı var. Yardımcı olursanız sevinirim.
Samsung R620-FS03TR Kullanıcısı

stratovarius

Hangi driver yüklü acaba sisteminizde ?

Manuel mi kurulum yaptınız yoksa depodaki driverı mı kullanıyorsunuz ?

Birde şu çıktıları verebilir misiniz?

cat /etc/X11/xorg.conf

fglrxinfo

glxinfo | grep render

Bloodless

10.9 cataclyst sürücülerini kurdum.

rifat@rifat-laptop:~$ cat /etc/X11/xorg.conf

Section "ServerLayout"
Identifier     "aticonfig Layout"
Screen      0  "aticonfig-Screen[0]-0" 0 0
EndSection

Section "Module"
EndSection

Section "Monitor"
Identifier   "aticonfig-Monitor[0]-0"
Option     "VendorName" "ATI Proprietary Driver"
Option     "ModelName" "Generic Autodetecting Monitor"
Option     "DPMS" "true"
EndSection

Section "Device"
Identifier  "aticonfig-Device[0]-0"
Driver      "fglrx"
BusID       "PCI:1:0:0"
EndSection

Section "Screen"
Identifier "aticonfig-Screen[0]-0"
Device     "aticonfig-Device[0]-0"
Monitor    "aticonfig-Monitor[0]-0"
DefaultDepth     24
SubSection "Display"
Viewport   0 0
Depth     24
EndSubSection
EndSection

rifat@rifat-laptop:~$ fglrxinfo

display: :0.0  screen: 0
OpenGL vendor string: ATI Technologies Inc.
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon HD 4650
OpenGL version string: 3.3.10188 Compatibility Profile Context

rifat@rifat-laptop:~$ glxinfo | grep render

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: ATI Mobility Radeon HD 4650
    GL_NV_conditional_render, GL_NV_copy_depth_to_color,

çıktılarda böyle sürücülerde bir sıkıntı yok.

Kazım Karabekir

Atinin resmi driverları daha stabil çalışıyor. indirip kurabilirsin.

http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

Yiğit Ateş

10.9 Catalyst kurdum demiş ya zaten arkadaş.

ufuk_k

Yaşadığın sorun, hani böyle çok yüksek ping olduğunda filan lag yüzünden hareket edememek gibi bir duruma benziyor mu? Ben de aynı sorunu yaşıyor olabilirim, test etmeye fırsatım olmadı etraflıca.
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

Bloodless

Ya evet ping varmış gibi ama ping 45-50 üstüne çıkmıyor. LAga giriyormuşsun gibi anlamadım gitti. Bilenlerden cevapları bekliyoruz

ufuk_k

Bu sorun halen devam ediyor, Ubuntu 10.10 sürümü ile, getdebdeki mevcut Urban Terror pakedi kurulu. Siteden indirdiğim binary versiyonu da aynı sorunu tekrarlıyor. Ekran kartım ATI 4670, acaba başka ATI kullanıcıları, güncel sürücüyle bu oyunu denemişlerse geribildirim yapabilirler mi? Google'da epey bir araştırdım fakat bu soruna yakın bir şey bulamadım. Windows 7 üzerinde gayet rahat oynayabiliyorum, üstelik 1920x1080 çözünürlük ile. Ubuntu'da da aldığım FPS epey yüksek, ping de normal görünüyor ama garip bir şekilde kaskatı kalıyor karakter, çok zor hareket edip takılıyor.

Bloodless

Bende de aynı şekilde fps 63 falan genelde ama lag gelmiş gibi sekiyor karakter anlamadım gitti. Zaten şunu fark ettim çok hile yapıyorlar o yüzden sanırım oynamamak en iyisi :D

stratovarius

Yurtdışı serverlarında ping biraz yüksek olsada temiz oyun dönüyor.

Bizim Türk oyuncularda hep bir hile merakıdır gidiyor. O yüzden yabancı serverları tercih etmeniz daha iyi olucaktır.

Bu sırada bu dediğiniz olay cidden ubuntuda mevcutmuş , debianda bu tarz bir sorunum yoktu oyunda(aynı deb paketleri ile kurmama rağmen).

Bloodless

Ya söylemesi ayıptır. Adamlar acayip hile yapıyorlar özellikle anatolia dır türkiyem dir bu sunucularda. Bir gün merak ettim netten buldum. Hile yazılımını. Bi başladım cidden adamlar gibi oynuyorum. O saatten sonra içindeki tüm urban terror aşkı öldü. İnanılmaz zevksiz bir oyuna dönüyor. Counter strike için yazılımlar vardı öyle bir hile için önlem almaları gerekiyor. Oyun çok zevkli ama anasının dıdısından birisi pat diye one shot seni alınca inanılmaz sinirlenip köpürüyor insan. Bu hileli sunuculara rağmen hilesiz ilk 5'te bitirebiliyorum oyunu.

Yiğit Ateş

Alıntı yapılan: Bloodless - 10 Ekim 2010 - 21:00:46
Ya söylemesi ayıptır. Adamlar acayip hile yapıyorlar özellikle anatolia dır türkiyem dir bu sunucularda. Bir gün merak ettim netten buldum. Hile yazılımını. Bi başladım cidden adamlar gibi oynuyorum. O saatten sonra içindeki tüm urban terror aşkı öldü. İnanılmaz zevksiz bir oyuna dönüyor. Counter strike için yazılımlar vardı öyle bir hile için önlem almaları gerekiyor. Oyun çok zevkli ama anasının dıdısından birisi pat diye one shot seni alınca inanılmaz sinirlenip köpürüyor insan. Bu hileli sunuculara rağmen hilesiz ilk 5'te bitirebiliyorum oyunu.
Forumlarına şikayet edebilirsiniz: http://forum.anatolia.gen.tr/

Bloodless

Hileye izin verilmemeli. Doğrudan önlem alınmalı. Sonuç olarak adamların statik ipsi yok ki. nickini değiştirir. modemi resetler gelir. Bu çözüm değil.

Yiğit Ateş

Tamam işte. Ben oyunu çok oynamadığımdan bilemiyorum. Sunucunuzda hile kullanılıyor, nasıl engellenebilir vs. şeklinde bir konu açılabilir forumlarında.

ufuk_k

Hileyi bırakalım bir kenara da, önce bir oyunu düzgün oynayabilelim Ubuntu üstünde :) Yok mu başka deneyen, herhangi bir duyum alan? ATI'ye mi, belli kartlara mı özgü, anlayamadım. Nexuiz gibi diğer oyunlarda durum nasıl acaba, en son Nexuiz'de de bazı takılmalar vardı.

Bloodless

Nexuiz bende sorun çıkartmıyordu. Ama şuan nasıldır bilemeyeceğim kota sıkıntım olmasa indirirdim tekrar =)
PS: Ati Mobility 4650 ekran kartım var.

Sef

Cevap hakkı :)

http://forum.anatolia.gen.tr/index.php?topic=392.msg779#msg779

Bu denetim konusunda iyi bir örnek sanırım 15 Kasım 2010 tarihinde hile kullandığınız için bloodess ismiyle uzaklaştırılmışsınız

http://forum.anatolia.gen.tr/index.php?topic=291.0