[Çözüldü] Ekrana yazı yazma programı arıyorum

Başlatan istiklal, 23 Temmuz 2013 - 17:27:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

istiklal

Arkadaşlar ders çalışırken deftere yazmamak için problemleri direkt fare ile ekrana çizgi çizer gibi yazarak çözebileceğim bir program var mı ? Ekranı resim çeker gibi dondursun üzerine çizgi çizeyim yazı yazayım ( normal fontlarla değil el yazısı gibi fareyle ) sonra iptal edip videoya devam edeyim istiyorum. Resim olarak kayıt yapıp yapmaması önemli değil. Önemli olan deftere yazarak kaybetmek istemediğim zamanı bir iki tuş ile resmi kaydetmeden soruyu çözerek halledebileceğim bir program var mı?

ersinkandemir

Yazılım Merkezi'nde Ardesia isimli bir program var. Ben şu an deneyemiyorum umarım istediğiniz şeydir.
Where there's a shell, there's a way.

istiklal

Alıntı yapılan: Ersin Kandemir - 23 Temmuz 2013 - 18:09:19
Yazılım Merkezi'nde Ardesia isimli bir program var. Ben şu an deneyemiyorum umarım istediğiniz şeydir.
Teşekkürler :) Biraz araştırdım istediğimi yapabileceğim bir programa benziyor. Kurduktan sonra çalıştırmayı denediğimde "In order to run Ardesia you need to enable a composite manager" şeklinde bir hata verdi.

ersinkandemir

Burada birkaç şey anlatılmış: https://code.google.com/p/ardesia/wiki/FAQ

Compiz'i veya başka bir composite manager'ı etkinleştirmemiz gerek sanırım. Ekran kartınız sorunsuz yüklü mü?

Hangi dağıtımı ve masaüstü ortamını kullanıyorsunuz?

istiklal

Alıntı yapılan: Ersin Kandemir - 23 Temmuz 2013 - 19:45:20
Burada birkaç şey anlatılmış: https://code.google.com/p/ardesia/wiki/FAQ

Compiz'i veya başka bir composite manager'ı etkinleştirmemiz gerek sanırım. Ekran kartınız sorunsuz yüklü mü?

Hangi dağıtımı ve masaüstü ortamını kullanıyorsunuz?

Masaüstü ortamı ve dağıtım bilgileri yanlış almadıysam

~ $ echo $DESKTOP_SESSION
kde-plasma
~ $ cat /etc/lsb-release
DISTRIB_ID=LinuxMint
DISTRIB_RELEASE=14
DISTRIB_CODENAME=nadia
DISTRIB_DESCRIPTION="Linux Mint 14 Nadia"
~ $

şeklinde. Ekran kartı sürücüsü de sanırım sorunsuz yüklü
optirun -b primus gedit

dediğimde gedit programı açılıyor.Ya da optirun glxspheres dediğimde de çalışıyor.Fakat bilgisayarım netbook olduğu için compiz'in özelliklerini pek kullanmıyorum ama sistemde yüklü görünüyor.

ersinkandemir

KWin'i etkinleştirmek gerek galiba. KDE kullanmadığım için nasıl yapıldığını bilmiyorum. :)

istiklal

Alıntı yapılan: Ersin Kandemir - 23 Temmuz 2013 - 20:35:08
KWin'i etkinleştirmek gerek galiba. KDE kullanmadığım için nasıl yapıldığını bilmiyorum. :)

Ben de bilmiyorum hemen araştırayım :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Temmuz 2013 - 21:29:51

Alt + Shitf + F12 yapınca Kwin etkin oluyor ve ardesia çalışıyor. Ama çok çok yavaşlıyor pc. Aynı efektler Backtract'a da kullanıyorum o gayet güzel çalışıyor. Pencere efektlerini çalıştırınca bu mint neden kasıyor olabilir ki acaba ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Temmuz 2013 - 22:28:17

Masaüstü Efektlerinde Gelişim sekmesinde Birleşiklik tipi diye bir şey var. Orada bende OpenGL ve XRender olmak üzere iki tane seçebileceğim seçenek var önce XRende' i seçip uygula dedim. Bilgisayar normal hızına ulaştı.Oluşan aşırı kasma sona erdi. Sonra tekrar OpenGL'i seçtim eski haline getirdim yani hızda değişiklik olmadı.Yani normal ilk kurulduğu hızdaki gibi çalışıyor. :) Problem çözüldü yani :) Teşekkürler @Ersin Kandemir