Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 24. Sayı

Başlatan canosayan, 20 Ekim 2010 - 12:16:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

canosayan

Sudo'nun 24. sayısında:

Ubuntu ile Özgür Radyo (Söyleşi)
Blender
Önce Çocuklar
Inkscape Dersleri
Ayın İpuçları
Keryx
Komut Yorumlama
Mysql III
Ayın Masaüstü Yarışması

İndirmek İçin Tıklayın
Chmod bizim işimiz.

eribol

raspacı

Valla ben biraz uyanıklık yaptım. Eski sayıların indirme bağlantılarından yola çıkarak http://indir.ubuntu-tr.net/indir/38  adresinden 10 dakika önce indirdim. Tam okudum ki baktım burada da duyurulmuş. Güzel bir sayı olmuş herkesi tebrik edelim.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

eribol

Yalnız ben indirme linkini göremiyorum @canosayan. Bir bakar mısın?

ufuk_k

SUDO sayfasındaki sorun da giderilinceye kadar ben kendi yüklediğim bağlantıyı vereyim:
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

raspacı

Inkscape dersi hoş olmuş. Blender'ın devam etmesi güzel. Şu an hiç biriyle uğraşmıyorum ama arşivde olsun. Bir gün işime yararlar diye düşünüyorum. Bir de scribus ile dergi tasarımı yazısı gelse tadından yenmez.

canosayan

Alıntı yapılan: m.eribol - 20 Ekim 2010 - 12:26:04
Yalnız ben indirme linkini göremiyorum @canosayan. Bir bakar mısın?

my mistake düzelteceğim
Chmod bizim işimiz.

sema

Alıntı yapılan: canosayan - 20 Ekim 2010 - 12:58:37
my mistake düzelteceğim

Your mistake düzeltilmiş..

Dergi harika olmuş, çok beğendim. Eliize sağlık.. MySQL yazı dizisi çok işime yarayacak..
susema

canosayan

http://sudo.ubuntu-tr.net/sayilar/sudo-24-sayi-20-ekim-2010/

şimdi tekrar deneyelim. sanırım düzeldi. inmesi gereken dosyanın adı sudo_24_ekim_2010.zip
Chmod bizim işimiz.

erginemr

Elinize sağlık. İçerik profesyonel, tasarım çok şık olmuş.

sema

Yalnız arkadaşlar derginin içerik kısmında hâlâ eski site adresi var, .org bağlantısı verilmiş..

sudo.ubuntu-tr.net olarak değiştirilse daha hoş olur..

@raspacı, röportaj çok güzel olmuş, ellerine sağlık..
susema

Yiğit Ateş

Mükemmel bir sayı olmuş yine, elinize sağlık. Editörden yazısı (Gandi'nin sözü), röportaj ve ayın ipuçlarını çok beğendim :)

matisse

Dergimiz bazı aksaklıklar yüzünden geçikmiştir. Bu nedenle sizlerden özür diliyoruz.
Emeği geçen arkadaşların eline sağlık :D
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

sem

Arkadaşlar 23. Sayı sabit konu şu anda, 23 alınıp 24. sabitlenirse çok hoş olur =) Kolay gelsin herkese...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

krwlng

Ben de öğlen zorladım biraz baktım 23.sayı görünüyor vazgeçmiştim, şimdi konusunu gördüm. Nice 2 yıllara :)
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

raspacı

Bu arada bir düzeltme yapayım dergide röportaj konusunda raspacı yanında ismim yazılmış. İsim yazan arkadaşla (@ufuk_k) e-posta trafiğinde kullandığım e-posa adresinde görünen ismi yazmış. Ben o e-posta adresini genel postalarımda kullanıyordum ve yeğenimin ismini yazmışım isim alanına.  Benim hatamdan dolayı benim olmayan isim çıkmış yazıda. İsmimin çıkmasına gerek te yoktu ama olur da ismimi bilenler için kafa karışıklığı olmasın diye belirteyim. Hem de bir yineleme yapmış olayım konu için. :)

ufuk_k

Valla komik olmuş o zaman.  :) Açıkçası az zamanımız vardı ve ismini sormak için sana ulaşmamız mümkün değildi, ben de e-postadaki ismi var gibiydi dedim ve ekledim. En azından nickin var :)
"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."