oyunlarda dx farkı

Başlatan deniz0715, 26 Aralık 2015 - 11:58:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

deniz0715

Merhabalar bi sorum olacak

Windowsta Dx11 destekli ekran kartı isteyen bir oyun
Linuxta dx 10ekran kartıyla oynanırmı

Dying light  oyunu alicam ama ekran kartı dx10 destekli linuxta fark ediyormu ?
Bozkurtlar Ulusun Tanrı 'TÜRK'ü Korusun

-DıLgEş-

Alıntı yapılan: deniz0715Merhabalar bi sorum olacak

Windowsta Dx11 destekli ekran kartı isteyen bir oyun
Linuxta dx 10ekran kartıyla oynanırmı

Dying light  oyunu alicam ama ekran kartı dx10 destekli linuxta fark ediyormu ?
DirectX 10 olan pek çok oyun Linux tarafında wine açılabiliyor ama kasma olayı büyük ihtimal!

http://news.softpedia.com/news/wine-1-7-53-lands-with-support-for-more-directx-10-games-494686.shtml

Ben wine ile Call Of Duty 2, Euro Truck Simulator 2 açıyordum.. Başarı ile oynanabiliyordu..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 26 Aralık 2015 - 12:04:42

Not düşeyim wine'nin en son sürümü 1.8'dir.. Ubuntu altında aşağıdaki şekilde kurabilirsiniz:

sudo apt-get update
sudo apt-get install wine
Aşkın; gözü kör, kulağı sağır, dili tutuk, aklı kıttır..! Hayır yani bu halde nasıl herkesi madara ediyor onu çözemedim..

bugra9

Sadece dx11 kütüphaneleri ile çalışabilen bir oyun her ortamda bu kütüphaneleri ister diye düşünüyorum.

Bahsettiğiniz oyuna baktım da zaten linux ortamında da direk çalıştığı yazıyor. Yani bu dx11 kütüphanesini kullanmadan opengl ile de çalışabileceği anlamına geliyor.
NOT: Ekran kartınızın opengl versiyonu 3.3'un altında olmamalı.

Ayrıca steamdan yeni aldığınız bir oyun çalışmıyor veya sorunlu çalışıyorsa, oyunu geri iade edebiliyorsunuz diye biliyorum.

deniz0715

Ekran kartim nvidia 9800gt açarmi yani 3ay felan kullanmicam PC yı linux onun üzerine kurulu boşuna almiyim opengl kaç olduğunu bilmiyorum
Bozkurtlar Ulusun Tanrı 'TÜRK'ü Korusun

bugra9

Ekran kartınız opengl 2.1'i destekliyor ve oyunu açmaya çalıştığınızda baştan hata vereceğini düşünüyorum. Riskli yani...