Xubuntu'da Pidgin Açılmıyor

Başlatan özgürubuntu, 07 Aralık 2009 - 18:29:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

Kubuntu'yu kaldırıp XFCE kurdum ama Pidgin açılmıyor, dakikalarca bağlanıyor diye bekledikten sonra ;
Alıntı YapNotification sunucusuna bağlanma hatası:
Connection timed out

Nedir problem? .purple dosyasını .purple.bak olarak değiştirdim ama o da çözüm olmadı..

bytan

Birkaç ay önce böyle bir sorun Yahoo hesapları için vardı. Bağlanmaya çalıştığın hesap msn mi yahoo mu? Eski soruna ait çözüm:

http://news.softpedia.com/news/How-to-Fix-Yahoo-problem-in-Pidgin-114754.shtml
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

özgürubuntu

Yahoo değil, hotmail hesabı..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Aralık 2009 - 19:04:06

İşin tuhaf tarafı Empathy kurdum o da bağlanmıyor  :-\

bytan

Proxy ve/veya firewall kurulu mu?

Hesap Düzenleme kısmında sunucu olarak messenger.hotmail.com yerine 64.4.50.62 kullandığında ne oluyor?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

agritux

Bu arada kubuntudan kde kaldırıp xfce kurunca xubuntuya sahip olunmuş olunurmu ? Sanırım olunmaz?

bytan

Xubuntu ile kubuntu, kubuntu ile ubuntu arasındaki fark masaüstü ortamının değişmesinden başka nedir ki? Hepimiz ubuntucuyuz. :)

PF @ ST

agritux

Olunuyor yani? :) Merak ettiğim, xfce masaüstünü ubuntuya kursam, xubuntu uygulamaları da beraberinde geliyor mu? Xubuntu'da bunun harici özelleştirmeler mevcut değil mi? Xubuntu daha stabil olmaz mı?

bytan

Belli başlı xfce uygulamalarını xfce4 ile yükleyebilirsin:

sudo apt-get install xfce4

Geri kalanları ise depolardan her zaman yükleme olanağın mevcut.

PF @ ST

özgürubuntu

Arkadaşlar ben bir halt ettim  :( Sinirle evde bulunan openSUSE 11.1 DVD'sini kurdum.. Şimdi grupta Ubuntu'yu görmüyor.. :( Offf ya.. 11.2'ye upgrade ediyorum bakalım o zaman da düzelmezse nasıl açarız Ubuntu'yu veya nasıl ekleriz...

agritux

11.2 muhtemelen görecektir. 11.1 de ext4 desteği yoktu sanırım. 11.2 de geldi bu destek.
Olmazsa da hallederiz sen sıkma canını.

özgürubuntu

eyvallah ya @sessizce yüreğime su serptin :) hallederiz di mi

agritux

:) güncellensin
zaten kendi görmeyecek
biz gösterteceğiz :)

Bu arada suse kurmak değil de, web tabanlı msn servislerini kullansaydın sanki daha bir basit olurdu :)

özgürubuntu

Doğru diyorsun da, oldu artık bir kere, Xubuntu'dan MSN'ye bağlanamayınca, KDE'de tat vermeyince bir anlık öfke işte :) bu arada, Pidgin'i açtım online olabilirsen sanki burasını çok kirletmeden halledebiliriz, müsaitsen tabi..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Aralık 2009 - 22:13:59

Eveeet öfkeyle kalkan zararla oturdu.. :( openSUSE yükseltmesi başarısız oldu, açılmadı sistem ve ben şimdi Diskin tamamına Ubuntu kuruyorum yeniden.. :( Yine en baştan ayarlar, belgeler, programlar....

Benim için artık "Diğer Linux" kavramı sona ermiştir.. Her denemem de muhakkak hüsranla karşılaştım. Artık sadece GNOME Ubuntu olacak.. yoruldum artık...

Rahatsızlık verdiğim herkese özür dilerim

agritux

Daha sakin :)
Herkesin başına geliyor böyle şeyler. Öfkeyle yanlış şeyler yapmamak lazım.
Keşke diskin tamamına kurmasaydın. Bir bölüm ayırsaydın. Diğer dağıtımları orda denerdin.
Neyse artık virtualboxda falan denersin denemek istersen. Senin için ön tecrübe olur.

özgürubuntu

@sessizce, VirtualBox kurarım ilerde.. ama bir süre sanmıyorum böyle birşeyi yapacağımı :) Şimdi ayarlarımı yapmakla meşgulüm, ilgine teşekkür ederim.