Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 28.Sayı

Başlatan bytan, 18 Şubat 2011 - 21:07:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bytan

Ubuntu Türkiye E-Dergisi SUDO 28.Sayı

Linux Dünyasından Haberler
Ceren Bilgisayar ile Röportaj
K9 Ticari Paket Programı    Coşkun AKTAŞ
MYSQL C Bağlantısı    Semetey COŞKUN
Pardus Grub Menüsüne Ubuntu Eklemek    Abbas DEHMEN
Ağ Bağlantıları    Aysel AKSU
Screen    Ebubekir SARICAOĞLU
A Desk/ Compiz Fusion    Abbas DEHMEN
HandBrake    Abbas DEHMEN
Oyun İnceleme    Gökçe GÜNTEPE
PARDUS 2011    Cemal ŞENGÜL
Screen    Ebubekir SARICAOĞLU
Ubuntu'da Bluetooth ile Dosya Transferi    Alev ERZURUMLU
Saklayıcılıktan Paylaşımcılığa    Aysel AKSU
En Güzel Masaüstü
Ayın İpuçları

İndirmek için: http://sudo.ubuntu-tr.net/?file_id=26
Blog Sayfası : http://sudo.ubuntu-tr.net/sayilar/sudo-28-sayi/
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

XRumer

İndirmede sorun yaşıyorum. Çok yavaş indiriyor, hatta indirme yarıda bile kalabiliyor. Zaten SUDO'nun bloguna da erişilemiyor.

cemoli

evet
bağlantı sürünüyor
bantları açamazmıyız acaba :D
Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

sem

Umuyorum ki bu sıkıntılar yoğunluktandır =)...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

bytan

Bağlantı sorununun bir süredir farkındayız. Sunucuda ufak değişikliklerle şu an durumu gözlüyoruz.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

asukaki

Hayırlı uğurlu olsun :) Böylece ilk yazımda yayımlanmış oldu hemde doğum günümde ne mutlu bir günüm :)
Linux'la Her Şey Mümkün!

ubuntuki lilith

jayw

Doğum günün kutlu olsun @asukaki :) Dergide emeği geçen bütün arkadaşlara gönülden teşekkürler, yine çok güzel bir sayı olmuş. Aysel, Ağ Bağlantıları adlı yazı için gerçekten çok uğraşmışsın belli, bunun için de ayrıca teşekkürler :)

Yiğit Ateş

İndirme için kalan süre 35 dakika deyince vazgeçtim, sunucudaki sorunlar çözülene kadar indiren arkadaşlardan biri bir dosya paylaşım sitesine yüklese çok güzel olurdu :)

sema

Ben de indiremedim maalesef :( Net hızı da zaten düşük olunca bende, indirme süresi birkaç güne çıktı, vazgeçtim :) Eminim yine çok güzeldir, ellerinize sağlık.

Çok çook mutlu yıllar @asukaki :)
susema

Yiğit Ateş

Teşekkürler @eribol. Ceren Bilgisayar ile yapılan röportajı çok beğendim, yeterli ilgi ve desteği görmemelerine rağmen azimle çalışmaya devam etmeleri takdire şayan :)

sem

Buna beta sürümü diyebiliriz arkadaşlar, çok büyük ihtimalle yarın bir güncelleme geçilecek Dergiye... Ben asıl yorumumu o zaman yapayım... Şimdilik bilgilendirmek için yazıyorum... "TİKAT TİKAT"...
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Burası dünya?

eribol

Madem düzenleme olacak, bir öneri yapmanın sakıncası olmaz sanırım. Dergi kapağında Muhasebe, Banka vs terimleri çok bol ve belirgin yazılmış gibi geliyor. Yine de tasarımcılar daha iyi bilir.

sem

Pardus 2011 incelemesi de eklenerek dergi güncellenmiştir arkadaşlar... Emeği geçen bütün herkese çok teşekkür ederiz... Özellikle tayfa dışından destek veren; Coşkun AKTAŞ, Cemal ŞENGÜL ve Gökçe GÜNTEPE arkadaşlara ve röportajdaki çok hızlı geri dönüşlerinden dolayı Ceren Bilgisayar Ekibi'ne ayrıca teşekkür ederiz...

Benim en hoşuma giden sayılardan birisi oldu açıkcası...  O nedenle herkese tekrardan teşekkürler, bütün herkese...
Burası dünya?

cemoli

Asıl ben teşekkür ederim bana bu fırsat verildiği için :D
Elimden geleni yapmaya çalıştım ve devam etmeyi düşünüyorum
Hoşuma gitti :)
Linux'u Seviyoruuuuuuum ;D

xhektor

@ramboberk ellerine sağlık. Katkın için ayrıca bende teşekkür ederim. her zaman katkılarının çoğalarak devam etmesini dilerim.

sem

Her zaman dediğim gibi bu şekilde katkıların diğer üyeler için de hem teşvik edici hem de SUDO'da yazı yazabilmek için ille de tayfaya ayrıca zaman ayırmanın zorunlu olmayıp fırsat buldukça destek olunabileceği konusunda bilinçlendirdiğine inanıyorum... Uyun yazılar geldikçe memnuniyetle ile yayınlanacağını düşünüyorum/biliyorum/görüyorum...

Bu şekilde destekler ve daimiyet ile tüm tayfaların katlanarak sayıca çoğalmaları dileklerimle...

Biz teşekkür ederiz, herkese iyi çalışmlalar =)
Burası dünya?

matisse

28. sayımızda yine güzel bir başlangış yaptık dergi ekibi olarak...Dergi yazarlarımızın ve konuk yazarlarımızın bilgilendirici yazılarıyla dolu dolu bir  sayı karşımızda!
Tasarım ekibine yeni katılan fotografiker arkadaşımız, fırat balkay' a ve kapak çalışmasında güzel bir çalışma sunan ömer yatğın'a tasarımlarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum .
kısacası, Emeği Geçen HerkeseTeşekkür Ediyorum.
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

oktay111

husonet

bytan

SUDO alt alan adı henüz etkinleştirilmedi. Çalışmalar bittiğinde tekrar etkinleştirilecek.

PF @ ST

jayw

Alıntı yapılan: husonet - 07 Mart 2011 - 01:39:39
ben dergilere ulaşamıyorum :(

Sudo alan adı düzeltilene kadar dergilere ulaşabilmek için @Yiğit Ateş'in dropbox hesabını kullanabilirsiniz. Dergileri nasıl indireceğinizi öğrenmek için aşağıdaki bağlantıya bakın:
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,25590.msg306702.html#msg306702