Ubuntu Türkiye E-Dergisi Sudo 23. Sayı

Başlatan Alquimista, 19 Eylül 2010 - 20:16:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Alquimista

İçerik:
- Linux Dünyasından Haberler
- Mustafa AKGÜL ile Linux ve İnternet Üzerine Söyleşi
- Shotwell (Yiğit ATEŞ)
- BAOBAB (Alev ERZURUMLU)
- Dkopp (Alev ERZURUMLU)
- Alien (Alev ERZURUMLU)
- Blender (Mehmet ERİBOL)
- C ile Programlama 2 (Aybars ÇAPAN)
- SQL 2 (Semetey COŞKUN)
- Heron (Aybars ÇAPAN)
- Ayın En Güzel Masaüstü
- Kare Bulmaca
- Ayın İp Uçları

If you should go skating on the thin ice of modern life, dragging behind you the silent reproach of a million tear-stained eyes, don't be surprised when a c rack in the ice appears under your feet. You slip out of your depth and out of your mind with your fear flowing out behind you as you claw the thin ice.

Yiğit Ateş

Editörden kısmını pek anlamadım ama :P İçerik olarak çok beğendim bu sayıyı, elinize sağlık arkadaşlar.

rick

eribol

Bir reklam iyi gider, Blender belgesiyle kendi yaptığım animasyon :)

http://www.vimeo.com/14871731

ufuk_k

"Waiting for an ideal, a low deal, a no deal.
Play your stereotype,  oh yeah..."

sem

Başta Çeviri Tayfası ve TT  olmak  üzere, herkese katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız...  Daha şimdi indiriyorum ben de bakayım nasıl olmuş =)
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

matisse

EMEĞİ GEÇEN arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.Bu ay dergiye katkım ne yazık ki olamadı,bunun için tekrar arkadaşlarımdan özür diliyorum.
Benim eksikliğimi farkettiğinizi düşünmüyorum,çünkü kadroya eribol'da eklenmiş :D
Koca bir sevdadır yaşamakta olduğun, anlamazsın.
Uçar gider, koşsan da tutamazsın...

ırmak

Tebrikler gerçekten çok güzel bir SUDO daha arşivdeki yerini aldı:)

tuxturk

Emek verenlerin emeği bahtı olsun diyerek bir şey sormak istiyorum
Linux kullanan bunca insan neden ayrı ayrı bir dergi çıkarmaya çalışırda
Bir dergide birleşmez

Sizleri birleştirmeyen nedir
Biz daha iyi yaparız mı yoksa
Bu soru sadece size değil bütün dergi tayfalarınadır

heartsmagic

Alıntı yapılan: tuxturk - 20 Eylül 2010 - 18:24:03
Emek verenlerin emeği bahtı olsun diyerek bir şey sormak istiyorum
Linux kullanan bunca insan neden ayrı ayrı bir dergi çıkarmaya çalışırda
Bir dergide birleşmez

Sizleri birleştirmeyen nedir
Biz daha iyi yaparız mı yoksa
Bu soru sadece size değil bütün dergi tayfalarınadır

Farklı dağıtımların olması gibidir bu mesele. Ayrıca daha çok insan daha çok fikir ayrılığı demektir. Bazen daha dar çerçevelerde işler daha kolay yürüyor.

Bu bağlamda yeni sayıyı her şeyiyle beğendiğimi belirterek emek veren bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

raspacı

Herkesin emeğine sağlık. Blender yazısı için indiriyorum. En çok ilgimi çeken o oldu. Örnek videoda çok iyi. Bir ara blender beta sürümünü kuramamıştım hata veriyordu. Belki tekrar denerim.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

eribol

O video henüz beta :D Sequence olayı(Sesi videoya gömme) henüz hiçbir fikrimin dahi olmadığı kısım. Küpün renklerinin değişmesi olayı vardı onu da yeni öğrendim. Kamera biraz kötü dolaşmış bir iki yerde. Beta işte :)

Umarım daha çok türkçe belge olurda bizlerde daha hızlı öğreniriz. Teşekkürler @raspacı.

raspacı

Yazı güzel video da. Editör yazısı da güzel olmuş. Yalnız blender çift tıklamayla çalışmamıştı bende aylar önce. Sanırım beta.1 ek sürüm bu. Herhalde bu hatayı düzelttiler çünkü başka yerlerde de benzer hatalar vardı ama ne yaptıysam olmadı. Şu anda da blender için zamanım yok. Ama arşive aldım yazıyı ilk fırsatta deneyeceğim.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

utdmr

Güzel bir sayı olmuş, Söyleşi, Shotwell Anlatımı, C ve SQL derslerini özellikle beğendim :). Ve de bir çok güzel kısım daha, kare bulmaca. Güzel bir fikir gerçekten :).

Merak ettim, bulmacayı bir yazılımla mı hazırladınız, yoksa kendiniz mi dizdiniz?

Teşekkürler böyle güzel bir sayı için :).
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

sem

Güzel yorumların için sağ ol utdemir... Bulmacayı Wiki Tayfasından Irmak hazırladı.
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

eren

Elinize sağlık. Her sayı en çok derginin kendine özgü tasarımını beğeniyorum, içerikte oldukça güzel.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.