[Çözüldü] wordpress yavaşlığı

Başlatan zeusmaster, 11 Nisan 2012 - 17:50:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zeusmaster

Arkadaşlar wordpress ile bu siteyi yaptım. Ama çok yavaş şuan. Şöyle bir şey yaptım yavaşlamadan önce. Seo eklentisi kurdum kaldırmak istedim eklentiler bölümünden etkisiz hale getirmeden direk ftp üzerinden seo eklenti dosyalarını sildim. Sorun acaba bu mudur? Sorun bu ise nasıl düzeltebilirim?
Up and Running...

yavuz21

Sorun büyük ihtimalle hostinginizdeki bir yavaşlıkdır yada ana sayfanızdaki bulunan resimlerin boyutuda olabilir.

zeusmaster

Hosting ve resimden kaynaklı olmadığını biliyorum :) Çünkü üniversitenin server'inda dosyalar ve diğer üniversite sayfalarında sorun yok. Resimleride şimdi koydum. Resimsiz halide çok yavaş.
Up and Running...

yavuz21

Kullandığınız tema İtheme temasına benziyor bunun yanı sıra site boyutu 20,13 KB (20.614 bytes) olarak  gözüküyor yani oldukça hızlı olması gerek aslında .htacses yada http.conf dosyalarına erişiminiz varsa bi bakın belki üniversite serveri alt dizinlere bir limit atamışdır.

alquirel

<head> etiketleri arasındaki JavaScript betiklerini sayfanın sonuna alın.
Çünkü tüm beklemeyi maps.google.com ile ilgili olan betiği yükledikten sonra yapıyor.
Çok gerekli mi bilmiyorum, belki de kökten çıkarabilirsiniz maps.google.com hizmetiyle ilgili olan betiği.

Eğer gerekli ise dediğim gibi sayfanın sonuna alın.

Yani sizi bekleten kısım şu kısım;

<script type="text/javascript"  src="http://maps.google.com/maps/api/js?sensor=false"></script>
<script type="text/javascript">
  function initialize(address, num, zoom) {
  var geo = new google.maps.Geocoder(),
  latlng = new google.maps.LatLng(-34.397, 150.644),
  myOptions = {
                    'zoom': zoom,
            center: latlng,
    mapTypeId: google.maps.MapTypeId.ROADMAP
},
map = new google.maps.Map(document.getElementById("themify_map_canvas_" + num), myOptions);

geo.geocode( { 'address': address}, function(results, status) {
        if (status == google.maps.GeocoderStatus.OK) {
        map.setCenter(results[0].geometry.location);
                var marker = new google.maps.Marker({
            map: map,
            position: results[0].geometry.location
        });
      } else {
        // status
      }
    });
  }
</script>

zeusmaster

@alquirel
Hocam ilgilendiğin için teşekkür ederim. Ama ben bunu nasıl çıkarağım bilmiyorum. Google seo eklentisi yüklemiştim. Eklentiyi etkisiz hale getirmeden direk plugins klasöründen sildim. Bundan kaynaklı sorun. Direk dosya değiştiremiyorum çünkü okul güvenlikten dolayı hiçbir dosya değiştirmeye izin vermiyor server. Ancak dosyayı kendi bilgisayarıma indirip değişiklik yapıyorum sonra tekrar ftp ile server a atıyorum. Dolayısıyla hangi dosyayı nasıl değiştirmem gerek söylerseniz sevinirim.
Up and Running...

alquirel

Eğer kurulum yaptığın WordPress'in "admin" kanadındaki "Editor" kısmı mevcutsa oradan da değiştirebilirsin.
Demek istediğim, Görünüm menüsünün altında "Editör" isminde bir bağlantının olup olmadığı.
Varsa "header.php" isimli dosyayı FTP ile uğraşmadan oradan değiştirebilirsin.

Silmeyip de sayfanın sonuna alacaksan "header.php" dosyasından kesip "footer.php" dosyasına yapıştırırsın.

zeusmaster

Alıntı yapılan: alquirel - 11 Nisan 2012 - 20:54:27
Eğer kurulum yaptığın WordPress'in "admin" kanadındaki "Editor" kısmı mevcutsa oradan da değiştirebilirsin.
Demek istediğim, Görünüm menüsünün altında "Editör" isminde bir bağlantının olup olmadığı.
Varsa "header.php" isimli dosyayı FTP ile uğraşmadan oradan değiştirebilirsin.

Silmeyip de sayfanın sonuna alacaksan "header.php" dosyasından kesip "footer.php" dosyasına yapıştırırsın.

Editor kısmı mevcut ama dosya root hakları olmadığından dolayı değiştiremiyorum. Resim bile upload edemiyorum. Dolayısıyla ftp ile yapmak zorundayım.
Aslında ben silmek istiyorum maps.google'ı silmek istiyorum işime yaramıyorsa. Dediklerinizi yapmaya çalışacağım. Yapmadan tüm dosyalarımı bir yedekleyeyim de :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Nisan 2012 - 21:15:13

headers.php dosyasının içeriği
<?php $data get_data(); ?>
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<head>
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<meta name="viewport" content="width=device-width; initial-scale=1.0">

<title><?php title_tag(); ?></title>

<link rel="alternate" type="application/rss+xml" title="<?php bloginfo('name'); ?> RSS Feed" href="<?php bloginfo('rss2_url'); ?>" />

<link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo('stylesheet_directory'); ?>/themify/css/shortcodes.css" type="text/css" media="screen" />
<link rel="stylesheet" href="<?php bloginfo('stylesheet_url'); ?>" type="text/css" media="screen" />

<!-- css3 media queries -->
<script src="<?php bloginfo('stylesheet_directory'); ?>/js/css3-mediaqueries.js"></script>

<?php if ( is_single() || is_page() ) wp_enqueue_script'comment-reply' ); ?>

<?php wp_head(); ?>

</head>

<body <?php body_class($class); ?>>

<div id="pagewrap">

<div id="header" class="pagewidth">

<div id="site-logo">
  <?php if($data['setting-site_logo'] == 'image' && $data['setting-site_logo_image_value'] != ''){ ?>
<?php themify_image("src=".$data['setting-site_logo_image_value']."&w=".$data['setting-site_logo_width']."&h=".$data['setting-site_logo_height']."&alt=".get_bloginfo('name')."&before=<a href='".get_option('home')."'>&after=</a>"); ?>
<?php } else { ?>
<a href="<?php echo get_option('home'); ?>/"><?php bloginfo('name'); ?></a>
<?php ?>
</div>
<div id="site-description"><?php bloginfo('description'); ?></div>

<div class="social-widget">
<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar('Social_Widget') ) ?>
<?php if(!$data['setting-exclude_rss']){ ?>
<div class="rss"><a href="<?php if($data['setting-custom_feed_url'] != ""){ echo $data['setting-custom_feed_url']; } else { echo bloginfo('rss2_url'); } ?>">RSS</a></div>
<?php ?>
</div>
<!--/social widget -->

<?php if(!$data['setting-exclude_search_form']){ ?>
<?php get_search_form(); ?>
<?php ?>

<div id="nav-bar">
<?php if (function_exists('wp_nav_menu')) {
wp_nav_menu(array('theme_location' => 'main-nav' , 'fallback_cb' => 'default_main_nav' , 'container'  => '' , 'menu_id' => 'main-nav' , 'menu_class' => 'clearfix'));
} else {
default_main_nav();
} ?>

</div><!--/nav bar -->

</div>
<!--/header -->

<div id="body" class="clearfix">

dediğiniz şeyi bulamadım.
Up and Running...

alquirel

header.php dosyasında yoksa kullanılan eklenti veya bileşenlerden biri tarafından ekleniyor olabilir.

zeusmaster

Nasıl bulacam ben onu ya :( tema değiştirdim ağırlık gitti siteden.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Nisan 2012 - 16:52:49

Temayı komple sildim. Tekrar kurdum sorun kalmadı. Sorun seo eklentisini etkisiz hale getirmeden simemdi.
Up and Running...