BlueFish 2.0 Web düzenleyici kurulumu

Başlatan raspacı, 03 Mayıs 2010 - 13:01:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

raspacı

Şubat ayında bu güzide editörün 2.0 sürümü çıkmış. Yeni farkettim denemk için fakat Lucid depolarına girmemiş henüz. Kurulum için ecnebi sitelerde jaunty anlatımı buldum lucid için de çalıştı. Php için kod tamamlama özelliği var. Henüz çok inceleyemedim ama beğendim diyebilirim. Hafif ve güçlü severim diyenlere. Paylaşayım.

sudo gedit /etc/apt/sources.list ile depo adreslerini düzenleyelim yani şu satırı sayfanın sonuna ekleyelim:
Alıntı Yapdeb   http://debian.wgdd.de/ubuntu lucid main restricted universe multiverse
VEYA
Şu komutu çalıştırarak depo ekleme işini halledelim:
sudo wget http://debian.wgdd.de/stuff/debian.wgdd.de_ubuntu.list -N -P /etc/apt/sources.list.d
sonra sudo apt-get update ile güncelleyelim. Burada bazı hatalar alınabilir henüz anahtarları eklemediğimiz için. Paniğe mahal yok.
sudo apt-get install wgdd-archive-keyring ile kripto anahtarlarını alıyoruz ve kurulum:
sudo apt-get install bluefish
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

CodErode

badhero

sudo apt-get install bluefish2.0 ya da sudo apt-get install bluefish2 dene bir de.

CodErode

raspacı

Kurarak yapmıştım anlatımı. Hangi adımları uyguladın. Mesela /etc/apt/sources.list dosyanı görebilir miyiz? Bu arada anlatımda bir hata yapmışım hellsing wikide hatayı düzeltirsen sevinirim. Ben düzenleyeceğim o kısmı. sources.list dosyasının yolunu yanlış yazmışım.

CodErode

İşin ilginç yanı sudo gedit ile açtığım zaman sources.list boş gözükmekte. Ama ubuntu tweak ile kaynağı görmek istediğimde görebiliyorum. Bende verdiğin kaynak kodlarını ubuntu tweakdan yüklemiştim.

Ne yapmamı önerirsin?

raspacı

cat /etc/apt/sources.list ile de mi göremiyorsun?
Bir de ilk mesajımdaki anlatımda VEYA dan sonraki kısımları dener misin?

badhero

Muhtemelen siz düzeltmeden önce sources.list düzenlemek istedi. "apt" yerine "gedit" yazan şekilde. Şimdi farkedecektir.

CodErode

cat /etc/apt/sources.list

cat yapınca görüyor...

Tamam veya kısmındaki dediklerini yaptım teşekkürler. İnceliyorum programı.

raspacı

Umarım işine yarar. Ben çok sevdim. :)

CodErode

raspacı adam gibi bir editör bulamadım :D Şimdilik geany ile idare ediyorum :D Bir debug'u yok veletin :D O da olsa süper olcak. Netbeans'da kasınca sildim onu...

Bana geany gibi bir editör gerek. Bluefish hızlı ama girintileme sıkıntısı var...

if ()
{
     echo "naber";
     }

gibi bir garip girintileme uyguluyor. Normalde;
if ()
{
     echo "naber";
}

diye yapması gerek...

raspacı

Ben pythonla oynuyorum arada onun için kurcalıyorum ve şimdilik memnunum. Deneye  deneye işine yarayanı bulursun umarım.

MynakTurk

fonksiyon yazarken gereksiz değişken atamasını nasıl engelleyebiliriz acaba  :-X
...

ahmetturan

bluefish 2.2.1 çıkmış.
bir çok hata gidermelerinin yanında zencoding desteği de eklemişler.
boş zaman mahsûlleri
qtHesap
qtRehber