mp3 ve video sorunu

Başlatan Hersiniyen, 08 Mayıs 2011 - 17:12:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hersiniyen

11.04 kurduğumdan beri video ve mp3 lerde sorun yaşıyorum, facebook vb sitelerden video açınca bilgisayar kasıyor ve tuhaf tuhaf sesler çıkarıyor, bilgisayar donuyor hiçbir işlem yapılamıyor aynı şekilde ilk kurulumdan sonra yedeklediğim verileri bilgisayara kayıt ederkende aynı sorunları yaşıyorum. Flash player sorunum yok diye biliyorum çünkü flash gerektiren oyun sitelerinde sorun çıkmıyor.

Yiğit Ateş

Ekran kartı sürücüleri kurulu mu?

Hersiniyen

şu komutu kullandım ekran kartını görmek için

sudo jockey-gtk --list
ama birşey görünmedi, ama ekran kartında sorun olsa unity çalışamazdıacaba yanlışmı düşünüyorum.

Yiğit Ateş

Listede görünmediğine göre, Intel'dir muhtemelen. Unity, en azından orta derece bir ekran kartı gerektiriyor akıcı çalışması için. Sistemi klasik oturumda açtığınızda da aynı sorunlar oluyor mu?

Hersiniyen

klasik oturumda açmadım, ama bu unity çok güzel, kullanırken sorun çıkmıyor, ses dosyalarında sorun var, birde az evvel güncelleme yapmak için denetleme yaptırayım dedim aynı sorunla karşılaştım.

Yiğit Ateş

Klasik oturumda açıp, sorunun Unity kaynaklı olup olmadığını test etmek için belirttim. Neyi beğeniyorsanız onu kullanacaksınız tabii ki :)

decent

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,26963.0.html

Ubuntu yükledikten sonra ilk ayarlar ve çözümler?
başlığını incelemenizi öneririm.