Dosya içeriği karşılaştırma programı

Başlatan ubuntuki lilith, 15 Mart 2010 - 15:41:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuki lilith

Ubuntu altında çalışan seçilen dosyaların içeriklerini karşılaştırmak için bir program var mı? Örneğin iki müzik klasörü olsun bunlar arasında ortak olmayanları listeleyecek ya da iki metin dosyası üzerinde diyelim bazı sözcük ve noktalama değişiklikleri yaptım bunları bana metin üzerinde belki farklı bir renkte yazarak gösterebilecek bir program var mı? Aradım sanırım bu işlevi gören windowsta bazı programlar mevcut bizde var mı?
Linux için konsoldan diff <file1> <file2> > /tmp/diffresult.log
ile karşılaştırabilirsiniz denmiş ama direkt kurulacak bir şey varsa bunu öğrenmek istiyorum.

heartsmagic

Depoda olanlardan örnek vereyim.
Gnome için daha uygun olan:
meld
tkdiff
KDE için daha uygun olan:
Kompare

Ancak bu programlar ilk isteğini yapmaz. Müzik dizinleri veya dosya içeren dizinleri eşlemek için biraz rsync tarzı bir şey lazım. Amacın eşlemek değil biliyorum ama eşlemeden önce belki görmen iş görür diye düşündüm. Başka bir şeyler de bakılabilir tabii. Fakat ikinci isteğin için muhtemelen Meld sana yeterli gelecektir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuki lilith

heartsmagic

Rica ederiz. Programları denediğinde buraya ufak bir yorum notu düşersen ilerisi için referans olur. Biz de ardından konuyu kapatırız. O vakte kadar senin değerlendirmen için açık bırakalım.

ubuntuki lilith

Meld kurdum birbirinden çok farklı iki pdf dosyasını karşılaştırmak istedim ve dosyaların ikisi de açılamıyor diye hata verdi. Sebep olarak da
Alıntı YapIt contains ascii nulls.
Perhaps it is a binary file.

heartsmagic

PDF'lerde iş görmez sanırım bu tür programlar. PDF'nin kendine has bir dili var. Zıkkımı düzenlemek için bile dört takla atıyoruz.