ndiswrapper kurulumu

Başlatan maniaturk, 02 Ocak 2011 - 21:28:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

maniaturk

Merhaba arkadaslar,

kardesimin Compaq Mini 700 marka netbook'una XUbuntu aktüel versiyonu yükledim. Bilgisayardan wireless ya da kablo yolu ile internete girilemiyor. Arastirma yaptim ve bunun ilgili driverlarin olmamasindan kaynaklandigini ögrendim ve

lspci -nn | grep 14e4

komutu ile Broadcom 4315 Wireless adaptörümün oldugunu ögrenip gerekli win driver i asagidaki adresten indirdim.

http://ftp.us.dell.com/network/R174291.exe

Sonrasinda ise Ndiswrapper i kurmam gerektigini ögrendim. Internetten indirmek icin gerekli komutlar mevcut, fakat zaten internete girebiliyor olsam programin kendisine de ihtiyacim olmayacagi icin diger secenek yani, CD'den indirme yöntemini buldum. Netbook'da CD sürücüsü olmadigi icin bu secenekte havaya uctu. En son olarak Ndiswrapper programini indirdim (.tar.gz olarak), elle kurma yoluna gittim. Asagidaki komutu buldum.

# rpmbuild -ti ndiswrapper-1.1.tar.gz

bu da ise yaramadi cünkü rpmbuild programida eksikti bende ve bunu indirmek icin de internet gerekiyor.

Simdi internete hicbir sekilde giremeyen saf bir aletle kaldim basbasa. Elimdeki ndiswrapper i kurmak icin baska bir yol var mi? Yada simdiye kadar bulduklarim ve yaptiklarim tamami ile yanlis mi? O zaman neler yapmam gerekiyor?

Bir gece sabahlamanin ve buna ragmen cözememenin üzerine bir de Ubuntu-Tr'ye ulasim sorunu ciddi manada bir cile oldu benim icin. Acil yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar, lakin makinayi firlatip atacak kadar sinirlendim...

heartsmagic

Böyle çok zor olur, sen normal http://packages.ubuntu.com adresinden ndiswrapper paketlerini bul, sürümüne ve mimarine göre bağımlılıklarıyla beraber indir. Ardından da sistem taşıyıp kur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.