[Çözüldü] resimdeki gibi masaüstüm olsun istiyorum

Başlatan mert1, 12 Haziran 2012 - 14:21:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mert1

arkadaşlar gnome kurdum ama şurada birisi masaüstünü böyle yapmış etkinlikler tuşu yerine daha farklı bir tuş falan koymuş alta dock koymuş top paneli falan şeffaflaştırmış şöyle bir resim koyayım daha net anlaşılması için

http://alexsi.deviantart.com/#/d4ztqf9 evet buradaki gibi yapmak istiyorum arkadaşlar ubuntuyu daha bugün kurdum daha önce de deneyimlerim olmuştu ama bu sefer windowstan kesin ubuntuya geçiş yaptım ve tamamen öğrenmek istiyorum birkaç komutu vs öğrendim aslında benim bu resimdeki hale getirmem için neleri kurmam gerekli arkadaşlar

alquirel

Panel şeffaflığı ve Etkinlikler yazısının yerine simge koyma işi, sadece bir temayı kurmakla oluyor. Ben de o temayı kullanıyorum mesela. İsmi Zukitwo. Gnome Shell temalarıyla ilgili olan sabit başlığımızda nasıl kurabileceğinizi bulabilirsiniz.

Alttaki panel de çok büyük bir ihtimalle Avant Window Navigator uygulamasıdır. Ubuntu Yazılım Merkezini kullanarak kurabilirsiniz.

Konuyu bir müddet sonra Temalar başlığımızla birleştireceğim ;)

mert1

Alıntı yapılan: alquirel - 12 Haziran 2012 - 14:33:53
Panel şeffaflığı ve Etkinlikler yazısının yerine simge koyma işi, sadece bir temayı kurmakla oluyor. Ben de o temayı kullanıyorum mesela. İsmi Zukitwo. Gnome Shell temalarıyla ilgili olan sabit başlığımızda nasıl kurabileceğinizi bulabilirsiniz.

Alttaki panel de çok büyük bir ihtimalle Avant Window Navigator uygulamasıdır. Ubuntu Yazılım Merkezini kullanarak kurabilirsiniz.

Konuyu bir müddet sonra Temalar başlığımızla birleştireceğim ;)

ikonlar da değişiyor mu bu temayla

alquirel

Bu sadece Shell teması. Simgelere karışmaz.
(Ayrıca paket olarak GTK ve Pencere temalarıyla birlikte geliyor, ama yine de simge teması içermez.)

mert1

Alıntı yapılan: alquirel - 12 Haziran 2012 - 16:16:18
Bu sadece Shell teması. Simgelere karışmaz.
(Ayrıca paket olarak GTK ve Pencere temalarıyla birlikte geliyor, ama yine de simge teması içermez.)

peki bu resimdeki ikon paketinin adı nedir acaba

alquirel

Tam adını bilmiyorum, ama Faience ve Faenza isimleriyle geçen temaların bir renk çeşitlemesi gibi duruyor.
Faience veya Faenza isimleriyle arama yaparsanız ulaşabilirsiniz.

mert1

faience hoşuma gitti kurmaya çalışacağım şimdi umarım yapabilirim bu ubuntuyu sevmeye başladım her yeri değiştirilebiliyor :)

alquirel

Konuyu "Grafik" bölümümüze taşıdım.

mert1

şimdi ben bu ikon paketlerini .icons un içine attım ama şimdi gnome tweak ı açmaya çalıştığımda açılmıyor nasıl düzeltirim bunu

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2012 - 19:56:06

şimdi sorunun kaynağını buldum https://extensions.gnome.org/extension/19/user-themes/ şu eklenti açıkken açılmıyor

alquirel

Gnome Tweak Tool uygulamasını (eklenti açıkken) uçbirimden açalım, çıktısına bakalım.

Ctrl + Alt + T

gnome-tweak-tool

mert1

mert@mert:~$ gnome-tweak-tool

(gnome-tweak-tool:19960): GLib-GIO-ERROR **: Settings schema 'org.gnome.shell.extensions.user-theme' is not installed

İzleme/kesme noktası yakalayıcı (core dumped)
mert@mert:~$

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2012 - 20:50:43

yüklemiştim yüklemedi gibi bir hata veriyor

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2012 - 20:52:30

bir de ben bunu extensions.gnome.org üzerinden kurmuştum oradan şimdi kaldırdım uçbirim üzerinden hangi komutu vererek kurmam lazım

alquirel

Oradan tamamen kaldırdınız mı, yoksa sadece kapattınız mı?
Tamamen kaldırdıysanız WebUpd8 PPA kaynağını kullanarak kurabilirsiniz.

Şu ileti işinize yarar, ancak oradaki Resmi Eklentiler başlığı altındaki eklentilerin içinde site üzerinden kurduğunuz varsa çakışabilir.
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=30180.msg400852#msg400852

mert1

kaldırdım site üzerinden şimdi verdiğiniz bağlantıya bakıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 12 Haziran 2012 - 21:47:27

Aşağıdaki YENİ paketler kurulacak:
  gir1.2-gtop-2.0 gnome-shell-extensions
Yükseltilen: 0, Yeni Kurulan: 2, Kaldırılacak: 0 ve Yükseltilmeyecek: 1.
İndirilmesi gereken dosya boyutu 133 kB
Bu işlemden sonra 961 kB ek disk alanı kullanılacak.
Devam etmek istiyor musunuz [E/h]? e
Alınıyor:1 http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ precise/main gir1.2-gtop-2.0 amd64 2.28.4-2 [15,8 kB]
Alınıyor:2 http://ppa.launchpad.net/webupd8team/gnome3/ubuntu/ precise/main gnome-shell-extensions all 3.4.0+git20120414.5ca9f35a-0ubuntu1~webupd8-0 [117 kB]
1sn'de 133 kB alındı (126 kB/s)                 
Selecting previously unselected package gir1.2-gtop-2.0.
(Veritabanı okunuyor... 186649 files and directories currently installed.)
Unpacking gir1.2-gtop-2.0 (from .../gir1.2-gtop-2.0_2.28.4-2_amd64.deb) ...
Selecting previously unselected package gnome-shell-extensions.
Unpacking gnome-shell-extensions (from .../gnome-shell-extensions_3.4.0+git20120414.5ca9f35a-0ubuntu1~webupd8-0_all.deb) ...
Processing triggers for libglib2.0-0:i386 ...
Processing triggers for libglib2.0-0 ...
gir1.2-gtop-2.0 (2.28.4-2) kuruluyor...
gnome-shell-extensions (3.4.0+git20120414.5ca9f35a-0ubuntu1~webupd8-0) kuruluyor...
N: Ignoring file 'webupd8team-themes-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'upubuntu-com-ext-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'webupd8team-gnome3-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'webupd8team-themes-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'upubuntu-com-ext-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
N: Ignoring file 'webupd8team-gnome3-precise.list.save' in directory '/etc/apt/sources.list.d/' as it has an invalid filename extension
mert@mert:~$

hata alıyorum kurmuyor eklentileri

alquirel

mert1

teşekkürler çözüldü sorun şimdi  ses sorunu kaldı onun için başka bir başlıktan yine sizi rahatsız edeceğim :)

alquirel