Radyo serverda müzikleri başka bilgisayardan almak

Başlatan celebron, 02 Eylül 2010 - 15:15:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

celebron

Arkadaşlar merhaba,
İlk olarak server konfigurasyonunu açıklayım. Radyomuzda 2 tane bilgisayar var. Bunlardan biri ubuntu server diğeri windows xp. Ubuntu serverda apache,icecast,mysql,php ve idjc(internet dj console) kurulu. Bu server bizim hem web sitemizin hemde radyo serverımızın yayınını yapmakta. Öbür bilgisayarımız ise kayıt ve benzeri işler için kullanılmakta. Aynı zamanda radyonun tüm arşivide bu bilgisayarda bulunmakta. Ben radyo listesi oluştururken alacağım müzikleri bu bilgisayardan servera kopyalıyorum ve öyle çalma listesine ekliyorum. Soru
1) bu şarkıları nasıl servera aktarmadan radyo yayınına koyabilirim.
2)Acaba ağ harddisklerini kullanabilirmiyim diye düşünüyorum.(Ağ disklerinin servera usb öbür bilgisayara ise ethernet ile bağlanabilirmiyim?(samba kullanmamak için usb ile bağlamayı düşünüyorum))
Not:Samba ile paylaşıma açılıp yapılabilecek sistemin yeterince kararlı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü samba windows ağlarına bağlanırken bazen problem çıkarıyor.
Bilgisayarlar sanılanın aksine çok aptaldır. Ama bir  iyi yanı vardır. Oda kendilerine söylenileni aynen yaparlar.