Android - Ubuntu bağlantı hatası

Başlatan wcwmcl, 26 Şubat 2014 - 01:50:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wcwmcl

Merhaba, telefonumda almam gereken bir kaç fotoğraf vardı, önce bluetoothla denedim

bluetoothla eşleştirme yaptım sorun yok, ama dosya paylaşımı sağlayamadım :S

Alıntı Yap"obex://[00:AA:70:42:3B:A1]/DCIM" gösterilemedi.
Hata: Another operation in progress
Lütfen başka bir görüntüleyici seçin ve tekrar deneyin.

hatası aldım en azından kablo bağlayıp deneyim dedim,
Kabloyu bağladım telefondan 'medya paylaşımını(mtp)' seçtim, bilgisayara bi ekran geldi 'dijital müzik taşıyıcısını bağladınız hangi program çalıştırılsın' diye, 'Klasör aç' dedim

Alıntı YapDBus error org.freedesktop.DBus.Error.NoReply: Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the message bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.
hatası aldım konuyla ilgili hiç bişey bulamadım, yardım edebilirseniz çok sevinirim.

Not: Telefonum Android 4.0 sürümü/ Bilgisayarım ise Ubuntu 12.10
En iyi silah bilgidir.

plazma

heartsmagic

İlk sorun Bluetooth sorunu ve bir süre önce başka bir arkadaş da aynı hatadan yakınıyordu. Harici karta mı dosya göndermeye çalışıyorsun?
İkinci sorunsa klasik Android ve MTP sorunumuz, forumda uzun uzadıya konuşulan bir başlığımız mevcut. Orada farkı öneriler vardı ancak kaçı iş görüyor şu an bilemiyorum. İlk zamanlarda kendim de Airdroid ile çözmüştüm sorunumu, fakat yanlış hatırlamıyorsam son zamanlarda dosya gönderip alma da sıkıntı yaşamadım.

PTP olarak deneme yaptın mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

wcwmcl

ilgilendiğiniz için teşekkür ederim öncelikle
@plazma

bilgisayar: ASUS K55VM SX078D
telefon : P880 LG Optimus 4X HD

@heartsmagic hocam ;
ilk sorunuza cevap: Yok hayır cep telefonumdan bilgisayara göndermek istiyorum.
ikinci sorunuza cevap: İşte valla bende uzun uzadıya baktım da herkesin problemi farklı kendiminkine bi çözüm bulamadım ama bakınıyorum hala umarım bi cevap bulurum
PTP yi de ilk defa duydum da azıcık kurcaladım baktım neymiş diye, anlamadım ya üzgünüm, kullanmadım yani öyle bişey :S
En iyi silah bilgidir.

grayloop

@wcwmcl
Telefon  ayarında "medya paylaşımı" yerine başka seçenkleri denediniz mi?
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

wcwmcl

@plazma hocam teşekkür ederim ilgin için, halloldu çok şükür :D
@gridongu hocam sen diğer seçenekler dedin açtım baktım, ben hiç dikkat etmemiştim ya orda PTP varmış @heartsmagic hocam demişti onu gördüm ordan denedim sorun yok,
Çok teşekkür ederim ilgi alakanız için  :)
En iyi silah bilgidir.

aycan

İki sorunuzada cevabım yok fakat bir çözüm önerim var.
Adroidde Esfile maneger programı hem güzel bir dosya yöneticisi hemde kendini ftp sunucu yapabiliyor. FTP sunucusu olarak kullanırsanız çubuğunda aldığı ip ve portu bildiren bir bildirim çıkıyor. Pc tarafındada firefoxa fireftp eklentisini kurarak telefonuma ulaşıyorum. Bu yöntemin tek dezavantajı iki cihazında aynı ağda olması gerekmesi ve kablosuz modeminiz eskiyse 400kb/sn lerde aktarım yapması. Yeni modemlerle 4mb/sn leri gördüm.

wcwmcl

@aycan
Önerin için öncelikle çok teşekkür ederim, dediklerini yaptım da bi sorunum var :D dosya aktarımı nasıl yapabilirim, herhangi bi dosyaya tıkladığım zaman açıyo, müzikleri yürütüyo, biraz kurcaladım da bulamadım dosya göndermeyi bide onu anlatabilir misin rica etsem tekrar teşekkür ederim :D
En iyi silah bilgidir.

asarycan

usb üzerinden dosya gönderip almak için ben ubuntuya gmtp kurdum. istersen deneyebilirsin. ben onu kullanıyorum.

plazma

Airdroid yada eğer hiç bir ayar vs yapmadan kullanmak istiyorsanız.