soru hazırlayabileceğim bir program?

Başlatan dr.birol, 26 Nisan 2009 - 00:15:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

MeBuNtU

Algoritmaya basladim. @dr.birol, bana bu soru dosyasinin sadece 1 sayfasini yollayabilirmisin ? mailimi ozel masaj ile atiyorum sana.

MeBuNtU

@utdemir aslinda script isime yarardi ama bu programi daha zor yapmaya karar verdim.Ama olmazsa script i senden isteyebilirim degilmi ?

egitimist

Bu iş php ile web tabanlı olarak da yapılabilir.

Satırlar bir satır soru ve alt alta 5 satır seçenek olarak düzenlenir. Satır boşlukları bırakılmaz. Her şık ve satır (maalesef) bir satır olabilir.

Mesela; fopen fonksiyonuyla text dosyası açılır fgets fonksiyonuyla ise dosyadan istediğimiz satır, satırlar ekrana yazdırılır. 1. satır soru olursa altındaki 5 satır da seçenekler olursa ilk altı satır bir ekrana bastırılır. Yazı tipi ve sayfa CSS ile düzenlenir.

Satırlar arasında gezintiyi sağlayacak bir fonksiyon da yazılır. Butona tıklanarak bu fonksiyon çalışır ve random olarak farklı satır gruplarını ekrana basar. (1-6, 7-12, 13-18, ...)

Burada sorun şıkların doğruluğunu kontrolünün olmaması. Sadece okuyup, butona basarak diğer satırlar ekrana yazdırılır.

dr.birol

Alıntı yapılan: MeBuNtU - 29 Nisan 2009 - 21:03:50
Algoritmaya basladim. @dr.birol, bana bu soru dosyasinin sadece 1 sayfasini yollayabilirmisin ? mailimi ozel masaj ile atiyorum sana.

Ben sana örnek bir dosyayı göndereceğim.Mail adresini aldım.
Orada derslerin başlıkları var onları sileceğim.o şekilde atacağım.Yalnız sorular atacağım dosya gibi 38 tane.O yüzden soruları tamamen Kes yapıştır yaparak ekleyebilmem şart.38 dosya var @MeBUNTU.
Biz gelmedik kavga için,
Bizler geldik sevgi için,
Dostun evi gönüllerdir,
Gönüller yapmaya geldik...

dr.birol

Alıntı yapılan: egitimist - 29 Nisan 2009 - 21:36:03
Bu iş php ile web tabanlı olarak da yapılabilir.

Satırlar bir satır soru ve alt alta 5 satır seçenek olarak düzenlenir. Satır boşlukları bırakılmaz. Her şık ve satır (maalesef) bir satır olabilir.

Mesela; fopen fonksiyonuyla text dosyası açılır fgets fonksiyonuyla ise dosyadan istediğimiz satır, satırlar ekrana yazdırılır. 1. satır soru olursa altındaki 5 satır da seçenekler olursa ilk altı satır bir ekrana bastırılır. Yazı tipi ve sayfa CSS ile düzenlenir.

Satırlar arasında gezintiyi sağlayacak bir fonksiyon da yazılır. Butona tıklanarak bu fonksiyon çalışır ve random olarak farklı satır gruplarını ekrana basar. (1-6, 7-12, 13-18, ...)

Burada sorun şıkların doğruluğunu kontrolünün olmaması. Sadece okuyup, butona basarak diğer satırlar ekrana yazdırılır.

Bu dediğiniz şekilde bir soru programı vardı hatta yazılan programda cevaplar içinde seçenek vardı.Sorunun cevabını işeretledikten sonra onayla dediğinizde program ikince text dosyasının yıldızlı cevaplarını doğru olarak kabul ediyordu.Soruyu değiştir dediğimde gene eski cevap işaretlenmiş olarak geliyordu.Yalnız punto küçük ve tam ekran olmuyor.Bu yüzden yazıların daha büyük olduğu bir program için böyle deli divane dolanıyorum.  :-X
Tam ekran ve puntosu görülebilecek şekilde olur ise güzel olur.
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

dr.birol

Bu arada maili atmış bulunuyorum @MeBUNTU.
Umarım ulaşmıştır.
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

MeBuNtU

Mailin ulasti tesekkurler.Umarim kisa surede biter.

dr.birol

Alıntı yapılan: MeBuNtU - 30 Nisan 2009 - 14:51:10
Mailin ulasti tesekkurler.Umarim kisa surede biter.

Süre çok problem değil @MeBUNTU
Umarım seni çok uğraştıracak bir istek değildir.Teşekkürü ben ederim.Kolay gelsin sana da kardeşim.
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

utdmr

Alıntı yapılan: MeBuNtU - 29 Nisan 2009 - 21:05:23
@utdemir aslinda script isime yarardi ama bu programi daha zor yapmaya karar verdim.Ama olmazsa script i senden isteyebilirim degilmi ?

Script bende mevcut değil, ancak istersen eğer bir hafta içinde yazıp gönderebilirim ancak, istersen tabii ki de alabilirsin..
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

dr.birol

@MeBUNTU
Kardeşim bi gelişme var mı?Nasıl olabilecek bir yazılım mı yoksa ben araştırmalara devam edeyim mi?
ne yapalım dersin?
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

dr.birol

Ya arkadaşlar ben bu arada 9.04 ü kurdum.Ama onda da KEduca yı bulup kuramadım.Kurabilen var mı acaba?
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,

dr.birol

Arkadaşlar KEduca programı ne zaman 9.04 e uyumlu hale gelir??
Snaptikten bulamadım programı da.
Yoksa onun için tekrar 8.04 mü kurmam gereekiyor.Ya da 9.04 ün yanına onu da kursam olur mu?
Bi bilgi verebilecek olan var mı?
Biz gelmedik kavga için,
Dostun evi gönüllerdir,