Firefox sorunları?

Başlatan karamani44, 03 Haziran 2008 - 21:18:44

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ufuk_k

/home/kullanıcı dizini altında. Neden silemedin? Silmeye çalışınca ne diyor? Silme hakkın var çünkü.

karamani44

sildim ama yine aynı hatayı verdi
firefox 3 kullanmak nasip olmayacak galiba
çözülmezse yaşasın opera.. ;D

infofatihozturk

Herkese Merhabalar,

Arkadaşlar Firefox web browser' ım için burada yazılanları yaptım ama bir sonuç elde edemedim. Aslında her şey normaldi. ancak artık maillerimden gelen mesajlarda atıfta bulunan sayfaları açamıyorum. Daha önce Firefox'un başka versiyonu olan Shiretoko kurulu idi. Bir anormallik yok idi. Bu gün ise maillerimle gelen hiç bir sayfaya giremiyorum. ancak firefox' um çalışıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sevgi ve saygılarımla

heartsmagic

Firefox'u kapattıktan sonra:

mv ~/.mozilla ~/.mozilla_yedek

komutun verip, tekrar açar mısın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

infofatihozturk

heartsmagic,

Teşekkürler ama nafile. Olmuyor.

infofatihozturk

Firfox'u bir kez daha kaldırıp kurdum. Yine değişen bir şey yok. Tuhaf!

erginemr

Alıntı yapılan: infofatihozturk - 27 Nisan 2009 - 18:13:25
Herkese Merhabalar,

Arkadaşlar Firefox web browser' ım için burada yazılanları yaptım ama bir sonuç elde edemedim. Aslında her şey normaldi. ancak artık maillerimden gelen mesajlarda atıfta bulunan sayfaları açamıyorum. Daha önce Firefox'un başka versiyonu olan Shiretoko kurulu idi. Bir anormallik yok idi. Bu gün ise maillerimle gelen hiç bir sayfaya giremiyorum. ancak firefox' um çalışıyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sevgi ve saygılarımla

Maillerinizi okumak için hangi programı (Evolution?) kullanıyorsunuz?

infofatihozturk

Evolution kullanıyorum. Onun yavaşlığıda ayrı bir dert.:)

erginemr

Alıntı yapılan: infofatihozturk - 29 Nisan 2009 - 00:31:52
Evolution kullanıyorum. Onun yavaşlığıda ayrı bir dert.:)

"Gnome Menü > Sistem > Tercihler > Yeğlenen Uygulamalar" aracındaki tercihler aşağıdaki gibi mi?

Yavaşlıktan şikayetçiyseniz, Thunderbird'ü kullanmanızı öneririm. Depolarda güncel sürümü mevcut.
Thunderbird hakkında genel bilgi (İngilizce)
Thunderbird ile Hotmail-Pop3 kullanımı
[Nasıl] Thunderbird'e takvim uygulaması eklemek
[Nasıl] Google Calendar'a Thunderbird Üzerinden Erişmek

infofatihozturk

Cevabınız için teşekkürler.

Evet, ayarlarım göndermiş olduğunuz resimdeki gibi idi. Ancak dün itibari ile Thunderbird kullanmaya başladım. Evolution'ı çok dikkatlice kaldırdım. Sanırım sorun evolution içinde tutmakta olduğunuz maillerin çokluğu ile ilgili gibi. Kaldırmadan önce mailleri parti parti sildim. Her silişimde açılıp kapanması ve Gelen Kutusundaki mailler arasında gezinme işlemi çok daha ferah olmaya başladı. Sorun şu ki parti parti sildiğimi söylediğim mailler 200 civarında ekli dosya içermeyen basit mesaj postaları idi.

Önerileriniz için bir kez daha teşekkür ederim.

erginemr

Rica ederim. Lightning eklentisiyle birlikte takvim / alarm özelliği de kazanan Thunderbird'ü beğeneceğinizi umuyorum.

infofatihozturk

erginemr,
Gerçekten çok teşekürler. Thunderbird ve lightining muhteşem çözüm oldu benim için.