ubuntu-tr.org a erişim yasağı mı var?

Başlatan mustafaisik, 01 Mart 2011 - 15:22:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafaisik

Smile ADSL abonesiyim. Bir çok siteye erişimde aşağıdaki kırmızı ile belirginleştirdiğim yazı ile karşılaşıyorum. Ancak ubuntu-tr a erişememem bardağı taşıran son damla oldu.

Siteye erişim yapılmak istenildiğinde

Erismek istediginiz sayfa savcilik karari ile engellenmistir.

Access to this page has been blocked by law court decision.

yazıyor. Ne zamandır savcılar site kapatmak için hüküm kurar oldular bilemiyorum. Bildiğim kadarı ile savcı iddia makamıdır ve kamu adına suçlamaları yöneltir. Hüküm sahibi mahkeme olarak ifade edilen makamın reisi yani hakimdir. Ne ara hüküm verme yetkisi savcılarca kullanılır oldu bikemiyorum. Dahası hiçbir yasadışı oluşum ve faaliyet içinde yer almayan bir gönüllü topluluğunun sitesi neden kapatılır acaba?

(Umarım savcı alınıp burayı da kapatmaya kalkışmaz. Eleştiri ve ifade haklarımızı bile artık onlar takdir ettiği kadar kullanabilir olduk)
Tembel değilim... Dünyaya yorgun geldim. Dinlenmek için yaşıyorum...

http://i56.tinypic.com/zno9li.png

eribol

Bunda bir yanlışlık var. Zira ortada site yok, olmayan bir şeyi nasıl veya niçin engellesinler? Diğer engellenen siteler hangileri?

Gombrich

Alıntı yapılan: mustafaisik - 01 Mart 2011 - 15:22:23
Smile ADSL abonesiyim. Bir çok siteye erişimde aşağıdaki kırmızı ile belirginleştirdiğim yazı ile karşılaşıyorum. Ancak ubuntu-tr a erişememem bardağı taşıran son damla oldu.

Siteye erişim yapılmak istenildiğinde

Erismek istediginiz sayfa savcilik karari ile engellenmistir.

Access to this page has been blocked by law court decision.

yazıyor. Ne zamandır savcılar site kapatmak için hüküm kurar oldular bilemiyorum. Bildiğim kadarı ile savcı iddia makamıdır ve kamu adına suçlamaları yöneltir. Hüküm sahibi mahkeme olarak ifade edilen makamın reisi yani hakimdir. Ne ara hüküm verme yetkisi savcılarca kullanılır oldu bikemiyorum. Dahası hiçbir yasadışı oluşum ve faaliyet içinde yer almayan bir gönüllü topluluğunun sitesi neden kapatılır acaba?

(Umarım savcı alınıp burayı da kapatmaya kalkışmaz. Eleştiri ve ifade haklarımızı bile artık onlar takdir ettiği kadar kullanabilir olduk)

Sanırım sorun size özel.

[IMG]http://www.ressim.net/61/upload/558e0266.jpg[/img]

mustafaisik

Tembel değilim... Dünyaya yorgun geldim. Dinlenmek için yaşıyorum...

http://i56.tinypic.com/zno9li.png

bytan

Ubuntu-tr org kullanmadığımız bir adres. Yani söylendiği gibi orada bir site yok. Ancak durumu anlamak için alttakiler sende ne döndürüyor?

ping -c2 ubuntu-tr org
host ubuntu-tr org

Not. Her ne kadar ben eklemesem de tr ile org arasındaki noktayı komutu yazarken sen ihmal etmezsin. Ve mümkünse çıktıları paste.ubuntu.com adresine aktarıp bize bağlantısını ver. Smf herhangi bir düzenleme yapmadan olduğu gibi görebilelim.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

raspacı

nereye gidersen git kendini de götürürsün.