port açma problemi

Başlatan Aquila, 02 Temmuz 2016 - 17:56:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aquila

merhabalar
port açma ile ilgili problemim vardır.

iptables -A INPUT -p tcp --dport 27015 -j ACCEPT

ile 27015 nolu port açmak istiyorum. enter dediğimde bir alt satıra prob geçiyor sorun gözükmüyor ama

netstat -plnt

komutu ile açılan portalara bakmak istediğimde 27015 nolu port açılmamış gözüküyor.

Active Internet connections (only servers)
Proto Recv-Q Send-Q Local Address           Foreign Address         State       PID/Program name
tcp        0      0 127.0.1.1:53            0.0.0.0:*               LISTEN      1005/dnsmasq
tcp        0      0 0.0.0.0:22              0.0.0.0:*               LISTEN      802/sshd
tcp6       0      0 :::22                   :::*                    LISTEN      802/sshd

yardımlarınızı rica ederim

teşekkürler

heartsmagic

Bunu ne için yapmak istiyorsun? Şöyle ki, esasında "port açmak" diye bir kavram yoktur :) Hele hele güvenlik duvarının olmadığı ya da etkin olmadığı bir yerde bu işleme hiç gerek yoktur. Ha, sistemde güvenik duvarı vardır ve ihtiyaç olmayan tüm portlar engellidir, o zaman ilgili port için işlem yapılır. Ya da makine NAT yapılan bir ortam arkasındadır da yönlendirici veya modem üzerinden işlem yapılır.

Sen tam olarak nasıl bir ortamdasın ve ne yapmak istiyorsun? 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Aquila

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Temmuz 2016 - 18:59:06
Bunu ne için yapmak istiyorsun? Şöyle ki, esasında "port açmak" diye bir kavram yoktur :) Hele hele güvenlik duvarının olmadığı ya da etkin olmadığı bir yerde bu işleme hiç gerek yoktur. Ha, sistemde güvenik duvarı vardır ve ihtiyaç olmayan tüm portlar engellidir, o zaman ilgili port için işlem yapılır. Ya da makine NAT yapılan bir ortam arkasındadır da yönlendirici veya modem üzerinden işlem yapılır.

Sen tam olarak nasıl bir ortamdasın ve ne yapmak istiyorsun?

counter-strike 1.6 sunucusu açmak istiyorum.

buradaki https://www.youtube.com/watch?v=FuJpMsvvAJE adresten adımları izledim. dediklerini yaptığım halde sunucuya giriş yapamadım.

heartsmagic

Ortam? Sunucu nerede, bir şeyin arkasında mı, doğrudan internete mi bakıyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.