apache 2 syafaları görüntüleyemiyorum

Başlatan x-files, 23 Mart 2012 - 15:21:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

x-files

ubuntu 11.04 kurulu kurulumu sorunsuz şekilde yaptığımı düşünüyorum ama bazı hatalarla karşılaşıyorum.
Mesela /var/www klasörüne dosyaları atıyorum her şey normal şekilde kopyalanıyor cromu açıyorum local host yada ip numarası ile deniyorum aynı sorunu veriyor yasak diyor 403 Forbidden diyor indexi siliyorum listede tüm dosyalar görünüyor ama çalıştırmıyor hadi diyelim php dosyasında hata var belki kodlamada hata yapılmıştır diye html dosyasını açmaya çalışıyorum aynı hatta daha ileri gidip belki html kodunda hata va ondan açmıyor diyorum resim açayım diyorum yine aynı hatayı veriyor buda kesmedi txt dosyasını açayım diyorum yine aynı hata ile karşılaşıyorum html tempalte atıyorum ondada hatayı veriyor. ama mesela tom cart lyn video script, word pres gibi uygulamaları atınca çalıştıryor ben anlamadım gitti sayfayı açınca verdiği hata
Bu rrr.jpg adlı resim dosyasının adresi
mesela:
Forbidden

You don't have permission to access /rrrr.png on this server.

Apache/2.2.17 (Ubuntu) Server at localhost Port 80
H@Y@T iKi H€C€ = S??R?

heartsmagic

İznin yok diyorsa iznin yok demektir. Dosyalarının haklarını değiştirmeyi dene. 777 yapabilirsin yerelde çalıştığın için sorun olmaz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

x-files

H@Y@T iKi H€C€ = S??R?

heartsmagic

@x-files, "olmadı" demek bizler için yeterli bilgi değil. Öneri sunmamız için neyi nasıl yaptığın görmemiz lazım. Mesela bir önceki iletinde verdiğin rrrr.png dosyasının izinleri ne haldedir? Bunu bize göstermen lazım ki yorum yapabilelim. ls komutunu kullanmayı biliyorsundur, dizinde komutu kullanır, izin çıktılarını buraya geçersin. Ancak bundan sonra yorum yapabiliriz, aksi takdirde yardım edemeyiz sana.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

burk

@x-files özel olarak şu ileti;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14457.msg384947#msg384947

Genel olarak ise şu konu;
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=14457.0

Uçbirim üzerinden yaptığınız işlemler için de hata alırsanız ilk örneğinizdeki gibi buraya geçin.

CeRNoBiL

uçbirimde
sudo chmod 0777 /var/www
komutunu verin tekrar deneyin. O dizine yetkili olmanız gerekmektedir.