Amsn with Audio conference

Başlatan umutubuntu, 16 Ocak 2009 - 02:55:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ihtiyar said

Yeni sorunumuz geldiii. :)

Alıntı Yap(<unknown>:5083): GLib-GObject-WARNING **: IA__g_object_set_valist: object class `GstGConfAudioSrc' has no property named `blocksize'

Konsoldan açıyorum, adresimi giriyorum ve bağlan dediğimde karşılaştığım hata bu.

google böyle bir sonuç verdi ama ben anlayamadım.

MeBuNtU

izlenimlerim:
*oturum diger surume gore gec aciliyor(0.97 ye gore)
*Sistemi diger surume gore daha cok kasiyor
*Arama alabiliyorum ve arayabiliyorum fakat baglanti kuruluyor dan oteye gecmedi.Birsure sonra arama sonlaniyor.(Tabi bunu wlm kullanan diger pc ile denedim.linux tan linux a denemek isteyen o.m ile iletisime gecsin)
     simdilik bu gelisme bile sevindirici benim icin pek bisey ifade etmesede bircok kullanicinin uzun zamandir bekledigi bi gelismeydi hayirli olsun.

bytan

@MeBuNtu,

Webcam için, modem üzerinde port açıp makinana yönlendirirsen bu sorunu çözebilirsin. Amsn ayarları içerisinde hangi portu kullandığını veya kullanacağını görüp ayarlayabilirsin. Buna uygun olarak da port yapılandırmasını yapabilirsin modem üzerinde.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

MeBuNtU

webcam da sorun yok ses te gonderip aliyorum ama ses ve webcam birlikte yani arama ddedigimiz olay olmuyor.

bytan

Port açıp onu denediniz mi?

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

MeBuNtU

wireles kullaniyorum modeme bagli bi pc bulup port acmam gerekecek.yani wireles ve modem ayri su anda.

MeBuNtU

Fakat port ile alakali bir durum oldugunu sanmiyorum amsn baglanti hizi cok dusuk ondan oldugunu saniyorum.Yinede deneyecegim onerin icin sagol.Bu arada dosya transfer hizi da dusuk.

bytan

Dosya aktarım, p2p ve cam türü bağlantılar için port açman, hissedilir derecede fark yaratır. Eğer o "Bağlantı"  sekmesini incelersen, bu dediklerimin orada geçtiğini göreceksin.

PF @ ST

MeBuNtU

sadece cam gayet kaliteli ama arama olayi daha yuksek bir hiz gerktirdiginden olmaya bilir dogru.Port acip denerim sonucu buraya yazarim.
not:Bu arada denedigim diger pc ile ayni agdayiz hemen yan odada babam in xp yuklu zimbirtisi.Aslinda daha hizli olmasi lazim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ihtiyar Said - 11 Nisan 2009 - 18:33:54
Yeni sorunumuz geldiii. :)

Alıntı Yap(<unknown>:5083): GLib-GObject-WARNING **: IA__g_object_set_valist: object class `GstGConfAudioSrc' has no property named `blocksize'

Konsoldan açıyorum, adresimi giriyorum ve bağlan dediğimde karşılaştığım hata bu.

google böyle bir sonuç verdi ama ben anlayamadım.

Amsn forumunda yönetici bunun nice ve faresight paketlerindeki uyuşmazlıktan kaynaklandığını ve yeni sürümün API'ye girene kadar beklenmesini söylemiş. İşin garip tarafı bu geçen senenin sonuna doğru söylenmiş, haliyle şu anda sorunun düzelmiş olması gerekiyor Belki yeni bir uyuşmazlık çıkmıştır. O forumda biraz gezinilirse bir şeyler yakalanabilir belki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

raspacı

Kurdum amsn sesli sitemi :) Ama deneme şansım olmadı saat itibariyle. Windowsu sildiğim hafta bunu farkederek bu sorunu da aşarsam güzel olur. Ben kullanmasamda sesli mesajlaşma aile içinde işe yarıyor.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

ihtiyar said

Alt+F2>gksu gedit /etc/apt/sources.list

En alta,

Alıntı Yapdeb http://ppa.launchpad.net/amsn-daily/ppa/ubuntu jaunty main

ekleyin.

http://linux223.ifrance.com/deb/ubuntu9.04/PPAkey Bu linke sağ tıklayıp, farklı kaydet diyerek anahtarı bilgisayarınıza indirin. Anahtar dosyasının üzerine iki kez sol tuş ile tıklayarak anahtarı içeri aktarmasını sağlayın. -Olmazsa, sağ tıklayıp "içeri aktar" ile aç deyin.

Terminalde,

sudo aptitude update

komutu ile sisteminizi güncelleyin. Sonra Sistem>Yönetim>Synaptic Paket Yöneticisi'ni açın ve arama kutucuğuna amsn yazın. İlk sıradaki paketi kurun. Hayırlı olsun. ;)

32bit ve 64bit için de geçerlidir.

Geliştiricinin sitesi: http://linux223.ifrance.com/