Asus Notebook'a Ubuntu Kuramıyorum.

Başlatan skahvecioglu, 27 Haziran 2009 - 13:43:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

skahvecioglu

Arkadaşlar Merhaba,

Bu konuyla ilgili tüm forumu inceledim fakat halen sorunum devam ediyor. Asus notebook'a uuntu kurmak istiyorum. Şu an üzerinde Xp Sp2 var. Cd'den başlattığımda dili seçiyorum, ubuntu kur diyorum fakat ekranda imleç yanıp sönerken kalıyor. Diğer mesajlarda okuduğum gibi kiplerden bazılarını etkinleştirdim ama sonuç değişmedi. Aynı cd'yi usb belleğe atıp bellekten başlattım yine aynı. (Cd dün posta yoluyla geldi 9.04 orjinal cd'si)
Ne Mutlu Türküm Diyene!

Onoktake

Live cd olarak başlatıp ondan sonra kurmayı bir dene.
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

bruno

ne kadar orjinal olsada bazen bozuk olabiliyor bligsayarında oldugunu sanmıoyorum cünü ben pardus kurmustum önceki bilgisayarıma deneme amaçlı cd bozuk oldugundan dolyı kurulumda %15 den sonra takıldı bence yeni bir cd bul.(asus,toshiba,hp vs vs fark etmiyor kurulum için)

xxx3

Cd'yi hatalar için bir denetlermisiniz bakalım sonuç ne olucak

skahvecioglu

Arkadaşlar elimde 4 adet cd var hepsini denedim sonuç aynı, bir de netten indirdiğim ve masaüstü bilgisayarımı kurduğum cd ile denedim o d a aynı yerde takıldı...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

Onoktake

Dediğim şekilde kurmayı denedin mi? CD açılış ekranında Ubuntu'yu dene'yi seçip bilgisayarı açacaksın. Sonra masaüstü açıldığında masaüstünde Kur kısayolu görünecek.
Bu maskenin altında bir yüz var... Ancak benim değil.
Ne  altındaki kaslardan daha "ben"dir o yüz...
Ne de altındaki kemiklerden. Bu maskenin altında
etten daha fazlası var. Bu maskenin altında bir fikir var! Ve fikirler kurşun geçirmez!..

bruno

hepsinin bozuk olma ihtimalinide düşün bence    8) :D

skahvecioglu

Alıntı yapılan: anonymtrk - 27 Haziran 2009 - 16:20:31
Dediğim şekilde kurmayı denedin mi? CD açılış ekranında Ubuntu'yu dene'yi seçip bilgisayarı açacaksın. Sonra masaüstü açıldığında masaüstünde Kur kısayolu görünecek.

Ubuntuyu kurmadan cd üzerinden çalıştırmaya çalışıyorum fakat dos ortamı gibi bir yer geliyor (Komut listesi için help yazın diyor)

Ya da ubuntu'yu dene diyorum boş ekran çıkıyor imleç yanıp sönüyor dakikalarca kilitliyor bilgisayarı... (Sonrada en kapatıyorum)

Kurulum kiplerinde bazılarını çıkardıktan sonra yükleme başladı, şu hata ile son buldu...

init: tty1 respawning too fast, stopped
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Daha önce forumda konuştuğumuz bir probleme benziyor. Bu problem için arama yapmayı denedin mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

skahvecioglu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Haziran 2009 - 06:03:08
Daha önce forumda konuştuğumuz bir probleme benziyor. Bu problem için arama yapmayı denedin mi?

Arama yaptım fakat sorun çözülmedi...

Edit: Arkadaşlar dizüstü bilgisayarın hdd'sini yeni değiştirmiştim. Makinanın orjinal cd'si hdd'yi fat 32 olarak formatlamış. Dün gece yatarken aklıma ntfs ile biçimlendirip denemek geldi (sabah 5'e kadar uğraştım çok taktım bu konuya) ve ntfs olarak biçimlendirdikten sonra şu an kurulum yapabiliyorum...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Sen Windows'un içine mi kurmaya çalışıyordun?

skahvecioglu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Haziran 2009 - 04:00:15
Sen Windows'un içine mi kurmaya çalışıyordun?

@ heartsmagic: Hayır açılıştan ubuntu cd'si ile başlatıp kurmayı deniyordum, fakat kurulum ekranında takılı kalıyordu makina...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

Ntfs veya fat32 ile ilgisi nasıl o zaman kurulumun? Sonuçta sen Ubuntu için yeni bir bölüm oluşturuyorsun.

skahvecioglu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Haziran 2009 - 11:38:34
Ntfs veya fat32 ile ilgisi nasıl o zaman kurulumun? Sonuçta sen Ubuntu için yeni bir bölüm oluşturuyorsun.

@heartsmagic : Evet Ubuntu'yu ext 3 üzerine kuruyorum elbette ama daha önce kurulum ekranında donup kalıyordu ntfs'ye çevirdikten sonra diski (Windows cd'si ile) Ubuntu kurulumuna devam edebildim. Daha önce kilitlenen sistem hiç kilitlenmeden kurdu...
Ne Mutlu Türküm Diyene!

heartsmagic

İlginç. O zaman bölümleme programında sorun olabilir. Gerçi genel bir sorun olsa fat32 ile deneyen herkesin yaşaması lazım. Bir bakılabilir bu duruma, belki hata girişi bile mevcuttur.