[K,X,L] Ubuntu, Türevleri Ve Diğer Dağıtımlara Ait Masaüstü Ekran Görüntüleriniz

Başlatan Ubuntu, 22 Şubat 2008 - 23:36:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

heartsmagic

Görselle oynamadık biz, şu an bende sorunsuzca açılıyor örneğin. İndirmek için de açılan bağlantıdan sağ alt taraftaki "1920 x 1980" tuşuna tıklamak yeterli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

seron

Alıntı yapılan: heartsmagic - 28 Ocak 2016 - 15:23:26
Görselle oynamadık biz, şu an bende sorunsuzca açılıyor örneğin. İndirmek için de açılan bağlantıdan sağ alt taraftaki "1920 x 1980" tuşuna tıklamak yeterli.
Pardus'un sitesinden bahsediyor.
Sayenizde gerçek boyutlusunu indirdim, sağolun.

ahmet_matematikci

@seron bende bizim forumdan kaldırılmış anladım ilk işim resmi kontrol etmek oldu.
  O resim bizim kıymetlimisssssss....
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

ata1

ahmet_matematikci

@ata1 hocam conky de o göstergeler ekrana sığmıyor nasıl küçültebilirim ekrana tam oturmasını sağlayabilirim?
♥ Kız tavlamak için kahraman olmak gerekmez. Doğru kadın zaten sizi kahraman yapar ;)

heartsmagic

Alıntı yapılan: ahmet_matematikci@seron bende bizim forumdan kaldırılmış anladım ilk işim resmi kontrol etmek oldu.
  O resim bizim kıymetlimisssssss....
Buradan da kaldırmayı düşünüyorum açıkçası fakat arada kaldım. Kaldırma sebebimiz de daha önce başımıza gelen "kadının cinsel obje olarak görülmesi" şikayetleri. Hani şu an fazlaca kadın etkinliği yok forumda fakat olduğunda şikayet geliyordu ve haksız değillerdi.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

seron

Alıntı yapılan: heartsmagic - 29 Ocak 2016 - 13:36:51

Buradan da kaldırmayı düşünüyorum açıkçası fakat arada kaldım. Kaldırma sebebimiz de daha önce başımıza gelen "kadının cinsel obje olarak görülmesi" şikayetleri. Hani şu an fazlaca kadın etkinliği yok forumda fakat olduğunda şikayet geliyordu ve haksız değillerdi.
Hocam kaldırmanızda sakınca yok. Mr_YAMYAM'ı tanırım. Gücenmez. Ancak İlginç duvarkağıtları koleksiyonları olanlar varsa buradan paylaşsınlar, açıkçası benim ihtiyacım var ve buna yönelik pek site bilmiyorum.

Bu arada sistemimin orjinal temasına dönünce sistemimin masaüstü performansı biraz hızlandı gibi. Temaların hıza bu kadar etkisi oluyor mu? :o

ahmet_matematikci

seron

Kaynak site mi, bilgisayarınızda mı? Bilgisayarınızda ise paylaşır mısınız, faydalanalım?

ahmet_matematikci

Yakında paylaşırım 8) 8)
Az sonra bekleyin beni  8)
Özellikle istediğin bir çözünürlük var mı hocam?

seron

Ekranım 1366 X 768
Daha büyük de olabilir tabii. Min(ne)t'tar kalırım. :)

arpia

Alıntı yapılan: seron - 29 Ocak 2016 - 15:40:58
Ancak İlginç duvarkağıtları koleksiyonları olanlar varsa buradan paylaşsınlar, açıkçası benim ihtiyacım var ve buna yönelik pek site bilmiyorum.

Sanırım buna uygun Art Alan Paylaşımları başlığı var.

ata1

qhareb

"İşte dünyanın sonu gelir böylece
Bir patlamayla değil fakat
Bir iniltiyle" 
  T. S. Eliot

seron

Masaüstü görüntülerimden oluşan kısa bir video yaptım. Hem kullandığım cillop gibi yazılımlar, hem de dağıtım ve temasını izleyeceksiniz.

NOTLAR:
-İnterneti kısıtlı arkadaşlar: video 9.7MB
-Vakti kısıtlı arkadaşlar: video 3 dk.
-Kodek yüklemek zorunda kalırsanız: H264 ve mp4 çözücüleriniz yüklü olmak zorundadır (bkz. ubuntu kısıtlı ilaveleri)
-Videodaki müzik telif haklarıyla korumaktadır. Videoyu indirmeyiniz ya da müzik içeriğini paylaşmayınız.

https://www.youtube.com/watch?v=jviKygWsfcE&feature=youtu.be

_DonTouchMe

Life is short, bird's are flying.

ahmet_matematikci

seron

Teşekkür ederim. Uygun bir zamanda denk getirirsem Ubuntu'yu tanıtmak için güzel bir video hazırlayacağım. Sanki resmi bir videoymuş gibi olacak ve daha fazla kişi daha az önyargıyla bakacak umarım.

ahmet_matematikci

@seron az da olsa sürekli yapılan bu çalışmalar büyük fayda sağlayacaktır.

cokomoko

@seron beleş yazılım ibareni muziplik olsun diye yazdığını sanıyorum, beleş değil özgür yazılım olduğunu biliyorsun aslının. ;D
audio recorder programının depodaki ismi ne?
''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
........................Linus Torvalds..........................
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

seron

Biraz beklemeni rica ediyorum; iletiyi düzenleyeceğim audio recorderi nasıl kurduğumu unuttum :-[

Geldim...
Osmoma imiş adı. Buyrun:
sudo add-apt-repository ppa:osmoma/audio-recorder
sudo apt-get update
sudo apt-get install audio-recorder

Bu arada beleşi gerçekten beleş olduğunu, vurgulamak için yazdım. Evet, "özgür" anlamında ama, gösterdiklerim "Eagle EDA yazılımı" dışındakiler* hep beleş :)
Video içeriğinde aralarda "Ücretsiz", "açık kaynak", "linux" gibi ayrı ayrı geçişler var hatırlarsan; yani hem beleş hem de açık kaynak olduğunu anlattım.
------------
*Eagle yazılımı ücretsiz kullanım tercih edildiği takdirde plaket(elektronik devre elemanlarının yerleştirildiği kart) boyutu sınırlıdır. Ayrıca uzaktan destek imkanı yoktur. Yani demo-kapalıkaynak yazılım.

cokomoko

''Eğer 386BSD ben Linux'a başladığımda var olsaydı, Linux büyük bir olasılıkla olmazdı."
İnsanın aradığı sadece huzur ve mutluluktur, 1 numara olmak yalnız kalmak demektir ve 1 numara kalmak için birçok şeyi feda etmek zorunda kalırsın...

ata1

@cokomoko hadi iyisin bak sana ppa ile tam kurulumu vermiş.  ;D kıyak yapmış sana

cokomoko

Alıntı yapılan: ata1 - 30 Ocak 2016 - 19:36:17
@cokomoko hadi iyisin bak sana ppa ile tam kurulumu vermiş.  ;D kıyak yapmış sana
Sadece bana değil, herkese yaptı o kıyağı  ;)
Bu arada ben program isminin farklı olduğunu sanmıştım meğer adı da audio-recorder imiş. ???

ata1