[Çözüldü] Z-Star Microelectronics Corp. ZC0303 WebCam (a4tech PK-635M)

Başlatan mrtt, 30 Kasım 2008 - 18:06:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mrtt

evet biliyorum forumda var fakat konular kapalı ve olanlarla problemim çözülmüş değil :(

Alıntı Yapsudo apt-get install gspca-source
sudo m-a prepare
sudo m-a a-i gspca
sudo rmmod zc0301
sudo rmmod gspca
sudo modprobe gspca

kodlarını uyguladım ve gspca source'yi yükledim fakat dahasında gelen komutlarla yaşadığım problemler aşağıda log olaraktan aldım...

Alıntı Yap│ /usr/src/modules/gspca/gspca_core.c: In function 'spca50x_create_sysfs':   ↑
   │ /usr/src/modules/gspca/gspca_core.c:2769: hata:                            ▒
   │ 'video_device_create_file' işlevinin örtük bildirimi                       ▒
   │ /usr/src/modules/gspca/gspca_core.c:2780: hata:                            ▒
   │ 'video_device_remove_file' işlevinin örtük bildirimi                       ▒
   │ /usr/src/modules/gspca/gspca_core.c: In function 'spca5xx_probe':          ▒
   │ /usr/src/modules/gspca/gspca_core.c:4301: hata: atamada uyumsuz türler     ▒
   │ make[4]: *** [/usr/src/modules/gspca/gspca_core.o] Hata 1                  ▒
   │ make[3]: *** [_module_/usr/src/modules/gspca] Hata 2                       ▒
   │ make[3]: `/usr/src/linux-headers-2.6.27-9-generic' dizininden çıkılıyor    ▒
   │ make[2]: *** [default] Hata 2                                              ▒
   │ make[2]: `/usr/src/modules/gspca' dizininden çıkılıyor                     ▒
   │ make[1]: *** [binary-modules] Hata 2                                       ▒
   │ make[1]: `/usr/src/modules/gspca' dizininden çıkılıyor                     ▮
   │ make: *** [kdist_build] Hata 2   

birazını kopyalaya bildim make ye geçemiyor * ya da devam ettiremiyor forumda yazan tüm komutları denedim fakat yine compile edemedi ne yapmam gerekiyor acaba bir bilen var mı ?
De Mysteriis Dom Sathanas

mrtt

sorun çözüldü.!

problemi yapan bir kaç kişi daha varmış ve buna görede bug sayfasında bir patch vardı onu uyguladım...

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=966932  patch indiriceğiniz adres.

patch uygulanışı...

Alıntı Yap

patch home klasöründeyken root olup alttaki komutu girersek patch aktif olur...

patch -p0 /usr/src/modules/gspca/gspca_core.c /usr/src/gspca.patch

umarım yaşayanlara yardımcı olur.

heartsmagic

Orada yamaya ait soru sorulmuş, tam olarak nasıl uygulandığını yazarsan konuyu kapatırız biz de. Ayrıca geri bildirim için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mrtt

rica ederim problemlere yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince ^^^^ sizin yaptığınız gibi.

8.10'dan çekiceğim var galiba şimdide ses problemi ahh ahh çıldırttı beni.

heartsmagic

Teşekkürler, başlığı kapatabiliriz.
Umarım ses sorunu da çözülür.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.