Xubuntuda oturumumu açamıyorum.

Başlatan orpi, 07 Temmuz 2010 - 10:02:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

orpi

Dün Xubuntu kurdum bilgisayarımın yavaş hali sebebiyle ubuntu kurduktan sonra. Bugün sabah bilgisayarı açtım Adobe flash playeri yükledim ardından xfacenin ne görsellikleri varmış deyip penceresini değiştirirken birden siyah bir ekran geldi ve oturum kapantı.  yeniden oturum açmamı istedi. şifreyi girip enter yapıyorum. açılıyor gibi oluyor siyah bir ekran yakalıyor ve ardından tekrar oturum ekranı geliyor. Henüz yükledim ubuntuyu çok kulanmışlığım var xubuntuyu yani xfaceyi ilk defa deniyorum ve başarısızlıkla sonuçlanmasını istemiyorum. Lütfen yardım edin.
MÜHENDİS BEG

barış

Bilgisayarınızın donanımı hakkında biraz bilgi verirmisiniz? Ekran kartı ve işlemci marka ve modelini söylerseniz iyi olur. 64bit mi yoksa 32 bit mi kurdunuz bu arada?

orpi

256 MB ATI Readon 9550  @1280x1024
512 MB DDR @ 134MHz (2.5-3-3-6)
İntel pentium 4   2.00  GHz

32 bit makina

i386 xunbuntu denemiştim.
MÜHENDİS BEG

bytan

Görsellik amacıyla neler yüklüyordun/kaldırıyordun?
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

orpi

Hiçirşey yükleyip kaldırmadım yalnızca içinde bulunan pencere tiplerini deniyordum o başka yok.
MÜHENDİS BEG

bytan

Yapılan işlem sadece tema dosyaları üzerinde değişiklik yapmaktan ibaretse, ctrl+alt+f1..f6 ile terminale ulaşıp oturum açarak, xfce'nin kullanıcıya ait tema dosyaları silinerek durum ilk günkü haline döndürülebilir.

rm -rf .themes
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

orpi

Kodu denedim bytan ama durum gene aynı. Oturumu aç diyorum açılıyor gibi oluyor. Ama tekrar oturum ekranına geri dönüyor acaba fare temasını değiştirmiştim. Ondan mıdır? Lubuntu kurmayı düşünüyorum ve şuan xp den yazıyorum inanın kalıp yazmak için bir program yok adam gibi linuxteki gibi kolay değil kalıp yazmak enazından xubuntuda cd kalıbımı yazsam yeter.. Lubuntuyu deneyeceğim.
MÜHENDİS BEG

hitokiri

yeni bir kullanıcı oturumu işe yarıyormu ?
veya root oturumu açlıyormu
Alıntı Yaprecoveryden oturum açarak,
sudo passwd root
sonra root ile recoveryden oturum açıp
startx

?

orpi

Hitokiri dediğini yaptım startx dediğimde söyle bir hata verdi ;

xauth:creating new authority file /home/serkan/.Xauyhotiry
xauth:creating new authority file /home/serkan/.Xauyhotiry

Fatal server error:

Server is already active for display 0
İf this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock and start again

please consult the X.org foundation support at http://wiki.x.org for help
ddxSig giveUp: Clossing log

invalid MİT-MAGİC-COOKİE-1 keygiving up

Xinit: Resourche temporarilt unavaible (errno 11): unable to connect to X server
Xinit: no such process (errno 3) :server error

Ardından tekrar oturumu açmayı denedim gene aynı şey oldu birde açılırken hızlıca geçti pek göremedim ama ;

I /O error  sector   gibilerinden birşeyler  vardı..
MÜHENDİS BEG

hitokiri

heim peki kurtarma modunda düşük grafik modunda başlat seçeneği olucak failsafe gibi bi şeydi o şekilde oturumuna ulaşabiliyormusun.?

heartsmagic

Giriş ekranına döndüğü için o an startx iş görmez. Bir şekilde giriş yöneticisinin iptal edilmesi gerekiyor önce. Xubuntu öntanımlı olarak GDM mi kullanıyor şu anda? Eğer öyleyse:

sudo pkill gdm
veya
sudo killall gdm
dedikten sonra startx denenebilir belki.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

orpi

Söylediklerinizi yaptım ama gene başarısızlık.. 

Hayır hiç birşey istemiyorum ekran gelse önüme kalıbı yazdıracağım lubuntuyu kuracağım ekranı getiremiyorum xp de herşey çok berbat kalıp yazmak k3b deki gibi veya braserodaki gibi basit değil. Berbat ya windowstan nefret ediyorum. Lanet olsun çıktığı güne ya.  Bir açsam oturumu yapıştıracam ama yok. tık yok.

Bir kere açıldı hitokirinin dediklerini yapmadan önce. sinirlendim ctrl alt del yaptım birşeyler yüklendi falan açıldı açılmasına ama  fare çalışmıyordu ve ses yoktu ozamanda.
Deli olacağım windowsta klavyeye bastığım her tuş için lanet ediyorum. Allah belasını versin windowsun, Topraklar başına kalsın, Bela mıdır şermidir ? Nerden geldi bu musibet..
MÜHENDİS BEG

heartsmagic

@orpi, öncelikle biraz sakin ol ki çözüm önündeyse dahi görmemene neden olmasın bu durum.
Benim söylediklerimden sonra olmadı ama neden olmadı? startx komutundan sonra ne oldu? Gerçi Xubuntu GDM mi kullanıyordu şu an hatırlayamıyorum. Fakat hataları aktar ki yardımcı olalım.

Windows üzerinde kalıp neden yazdıramıyorsun? Her şey bir yazılıma bakar. Mesela:
http://isorecorder.alexfeinman.com/isorecorder.htm
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

camel

aynı sebepten dolayı aynı hatayla bende karşılaştım, verdiğiniz komutları tek tek denedim bi sonuç vermedi hata devam etti.
bende
sudo adduser username
baştan kurulum yapmamak için yeni bi kullanıcı oluşturdum.