[Nasıl] Thunderbird Harici İçeriği Otomatik Göstermek

Başlatan umutubuntu, 11 Mart 2012 - 11:13:27

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

umutubuntu

Thunderbird'de benim sinir olduğum fakat aslında güvenlik açısından gerekli olan (benim gibi gelen postalara güveniyorsanız sorun yok), bir e-postayı açtığınızda sağ üst köşedeki '' Harici İçeriği Göster '' seçeneğine tıklamadan e-posta içeriğini göstermemesi.

Bu özelliği kapatıp her e-postayı açtığımızda posta içeriğini görmek için aşağıdaki bir kaç basit işlemi sırasıyla yapacağız.

Üst panelimizde bulunan Düzenle > Tercihler tıklıyoruz ve karşımıza Thunderbird Tercihleri çıkıyor.

Burada Gelişmiş > Genel > Yapılandırma Düzenleyici'yi seçiyoruz.

Bize garanti kapsamından çıkabileceğimizi belirten bir mesaj geliyor, buna söz veriyorum, dikkatli olacağım! diyerek devam ediyoruz.

about:config penceresi açılıyor bu pencerede arama kısmına
mailnews.message_display.disable_remote_image
yazıyoruz ve karşımıza ilgili satır geliyor.

Bu satırda değer kısmının hemen altında bulunan true 'ye çift tıklayarak false yapıyoruz.

Açmış olduğumuz about:config ve Thunderbird tercihleri pencerelerini kapatarak e-posta istemcimizi yeni özelliği ile kullanmaya devam edebiliriz.

guopx

Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

meda

Makbule geçti.Anlatım için teşekkürler.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"